دسترسی‌های نسخه اندروید اسنپ

دسترسی‌های اندروید

دسترسی‌های نسخه اندروید اسنپ

هر اپلیکیشنی که در تلفن‌های هوشمند نصب می‌شود، برای عملکرد صحیح و امکانات خاص خود نیاز به دریافت برخی دسترسی‌ها دارد؛ در اسنپ این دسترسی‌ها به طور اختیاری از شما گرفته می‌شود. در ادامه می‌توانید با دسترسی‌های نسخه اندروید و دلایل مربوط به گرفتن هر کدام از آن‌ها آشنا شوید.

Camera, Microphone

دسترسی به میکروفن و دوربین از نسخه ۵.۱۱.۰ در اپ اسنپ فعال شده است تا کاربران هنگام استفاده از سرویس‌های «سرمایه‌گذاری» و «قبض» بتوانند به راحتی از امکاناتی مانند احراز هویت و اسکن قبض استفاده کنند.

Network, Internet
چیزی که مسلم است این است که عملکرد اسنپ وابسته به اتصال به اینترنت است. برای مشاهده تغییرات شبکه و وضعیت قطع و وصل بودن وای‌فای از دسترسی شبکه استفاده می‌شود.

Location
یکی دیگر از دسترسی‌های اندروید اپلیکیشن اسنپ، موقعیت مکانی است. نرم‌افزار اسنپ به دلیل ماهیت موقعیت محور بودنش باید قابلیت دسترسی به موقعیت نسبی و دقیق کاربر را داشته باشد. این دسترسی در سرویس‌های مختلف سوپراپلیکیشن اسنپ مانند درخواست خودرو، درخواست پیک موتوری، سفارش غذا، خرید سوپرمارکتی و درخواست وانت مورد نیاز است.

Phone
برای تماس بین کاربران و پشتیبانی این دسترسی گرفته می‌شود.

همان‌طور که اشاره شد این دسترسی‌ها در جهت استفاده آسان‌تر از اپلیکیشن گرفته می‌شود. با این وجود کاربران می‌توانند در صورت تمایل، هرکدام از دسترسی‌های نسخه اندروید را قطع کنند که این امر می‌تواند با اختلال در کارکرد اپلیکیشن نیز همراه شود.
نحوه اطلاع از دسترسی‌های اپلیکیشن‌های مختلف
برای اطلاع از دسترسی‌های هر اپلیکیشن در گوشی‌های اندروید کافی است به قسمت «تنظیمات» گوشی بروید و «اپ» را انتخاب کنید. حالا می‌توانید اپلیکیشن مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس گزینه «دسترسی» را بزنید تا تمامی دسترسی‌هایی که اپلیکیشن مربوطه از گوشی شما می‌گیرد را مشاهده کنید. همان‌طور که اشاره کردیم هر اپلیکیشنی برای ارائه خدمات و عملکرد بهتر نیاز به دسترسی‌هایی دارد که از این طریق می‌توانید از نوع دسترسی‌های هر کدام از اپلیکیشن‌های خود اطلاع یابید.

اشتراک گذاری پست