شیوه‌های پرداخت هزینه‌ی سفر در اسنپ

اگر از کاربران قدیمی اسنپ باشید حتما می‌دانید که به‌مرور شیوه‌های پرداخت هزینه‌ی سفرهای اسنپی کامل‌تر و متنوع‌تر شده‌اند. در حال حاضر شما می‌توانید شیوه‌ی پرداخت هزینه‌ی سفرهای خود را هنگام سفر تعیین کنید یا از قبل با انتخاب کیف پول موردنظرتان به عنوان کیف‌ پول پیش‌فرض و شارژ آن مطمئن باشید که هزینه‌ی سفرها به‌صورت خودکار پرداخت می‌شود.

اکنون که نسخه‌ی جدید و ری‌دیزاین شده اندروید سوپراپ اسنپ در اختیار کاربران قرار گرفته، فرصت خوبی است تا این شیوه‌های پرداخت متنوع را مرور کنیم. در ادامه با انواع کیف‌پول‌های موجود در اپ اسنپ و همچنین شیوه‌های پرداخت آشنا می‌شویم.

۱- شارژ هنگام سفر یا in-ride

هنگام سفر، پرداخت شما روی کیف‌پول پیش‌فرض تنظیم شده است و برای تغییر کیف‌پول یا افزایش موجودی می‌توانید روی گزینه‌ی پرداخت بزنید.در پنجره‌ی باز شده، همه‌ی کیف‌پول‌های فعال و کافی بودن/نبودن موجودی هر کیف‌پول برای پرداخت هزینه‌ی سفر را می‌بینید. در ادامه استفاده از کیف‌پول‌های مختلف شامل اعتباری، آپ، آنلاین، سازمانی و همچنین شیوه پرداخت نقدی را توضیح می‌دهیم:

  • کیف‌پول اعتباری یا snapp pay

کاربرانی که کیف‌پول اعتباری خود را فعال کرده‌اند مبلغ شارژی در کیف‌پول اعتباری‌شان دارند که درصورت کافی نبودن موجودی باید از منوی کناری (side-menu)، صفحه‌ی اصلی یا از برنامه‌ی Snapp Pay بدهی‌های قبلی خود را پرداخت و حسابشان را شارژ کنند. در صورتی که کیف‌پول اعتباری اسنپ را فعال نکرده باشید، در این صفحه این گزینه را نمی‌بینید.

  • کیف‌پول آپ

در صورتی که کیف‌پول آپ خود را فعال کرده باشید، در این صفحه این گزینه را می‌بینید. در صورتی که موجودی کیف‌پول آپ شما کافی نباشد، با انتخاب گرینه‌ی پرداخت، صفحه‌ی انتخاب مبلغ شارژ را می‌بینید.

مبلغ شارژ به‌صورت پیش‌فرض به اندازه‌ی کسری موجودی شما برای سفر فعلی تنظیم شده است. برای تغییر آن می‌توانید از گزینه‌های پرکاربرد ۱۰، ۲۰ و ۵۰ هزار تومان استفاده یا مبلغ دلخواه را وارد کنید.

با انتخاب گزینه‌ی شارژ حساب وارد درگاه پرداخت می‌شوید.


 

  • کیف‌پول آنلاین

مبلغ شارژی است که در کیف‌پول اسنپ خود دارید که درصورت کافی نبودن موجودی، با زدن روی گزینه‌ی پرداخت و انتخاب مبلغ شارژ، می‌توانید از طریق درگاه پرداخت موجودی کیف‌پول اسنپ خود را مشابه کیف‌پول آپ افزایش دهید.

(در صورتی که کیف‌پول آپ شما فعال باشد و کیف‌پول اسنپ شما شارژ نداشته باشد، در این قسمت گزینه‌ی کیف‌پول آنلاین را نمی‌بینید)  • پرداخت نقدی

با انتخاب این گزینه می‌توانید هزینه‌ی سفر را به صورت نقدی به راننده پرداخت کنید.

توجه داشته باشید که با انتخاب گزینه‌ی پرداخت نقدی امکان تغییر روش پرداخت وجود نخواهد داشت. همچنین، با پرداخت‌های آنلاین هزینه‌ی سفر، کاربران راننده می‌توانند با گزینه‌ی «تسویه‌ی لحظه‌ای»، در هر زمانی، درآمد خود را از اسنپ دریافت کنند.

   • کیف‌پول سازمانی

این گزینه برای افرادی فعال است که شماره‌ی آن‌ها به یک حساب سازمانی یا corporate وصل باشد.

در صورت کافی نبودن موجودی کیف‌پول سازمانی، شارژ آن تنها از طریق پنل سازمانی قابل انجام است.


۲- شارژ از طریق منوی کناری یا side-menu

گزینه‌ی اسنپ را در پایین سمت راست انتخاب کنید. در صفحه‌ی اصلی اسنپ روی گزینه‌ی «حساب کاربری» در قسمت بالا، سمت چپ بزنید.

از منوی باز شده گزینه‌ی روش‌های پرداخت را انتخاب کنید.

یک راه میانبر نیز برای دسترسی به روش‌های پرداخت وجود دارد. شما می‌توانید از صفحه‌ی اصلی سوپراپ اسنپ روی آیکون کنار پروفایل که شبیه یک کارت است بزنید و مستقیم روش‌های پرداخت شامل کیف‌پول آپ، پرداخت آنلاین و اسنپ کارت را ببینید.

  • کیف‌پول آپ

در صورت فعال بودن کیف‌پول آپ، این گزینه را می‌بینید و با زدن گزینه‌ی افزایش موجودی، می‌توانید مبلغ شارژ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

اگر مقدار هزینه‌‌ی شارژ کمتر یا بیشتر از حد مجاز باشد، با توجه به پیغام اپلیکیشن می‌توانید مبلغ را تغییر دهید و با انتخاب گزینه‌ی شارژ حساب وارد درگاه پرداخت می‌شوید.


  • کیف‌پول آنلاین

منظور از کیف‌پول آنلاین همان اعتبار کیف‌پول اسنپی است. در نظر داشته باشید در صورت فعال بودن کیف‌پول آپ، از این قسمت فقط می‌توانید شارژ کیف‌پول آپ خود را افزایش دهید. اما در صورتی که کیف‌پول اسنپی شما موجودی داشته باشد، می‌توانید هنگام سفر از موجودی آن استفاده کنید.

 

  • اسنپ کارت

با انتخاب گزینه‌ی اسنپ کارت، وارد صفحه‌ی جدیدی می‌شوید که با وارد کردن کد اسنپ کارت‌تان، می‌توانید موجودی کیف‌پول اسنپ خود را افزایش دهید و برای همه‌ی سرویس‌های سفر از این موجودی استفاده کنید.


۳- شارژ سرویس اعتباری

اگر از سرویس اعتباری اسنپ با شعار «الان بخر، بعدا پرداخت کن» استفاده می‌کنید، می‌توانید بدون هیچ پرداخت مستقیمی هزینه‌ی سفرهای خود را از حساب اسنپ پرداخت و آخر هر ماه یکجا بدهی خود را تسویه کنید.

برای استفاده از سرویس اعتباری ابتدا لازم است آن را فعال کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

اگر سرویس اعتباری شما فعال شده است، روی گزینه‌ی حساب کاربری در قسمت بالا، سمت چپ بزنید.

گزینه‌ی سرویس اعتباری را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه وارد صفحه‌ی سرویس Snapp Pay می‌شوید و می‌توانید بدهی‌های قبلی خود را پرداخت کرده و شارژ خود را افزایش دهید.۴- انتخاب کیف‌پول پیش‌فرض

اگر می‌خواهید پرداخت شما در سفرهای بعدی از روی کیف‌پول خاصی باشد می‌توانید آن کیف‌پول را به عنوان کیف‌پول پیش‌فرض انتخاب کنید تا به‌صورت خودکار هزینه‌ی سفرها از آن کیف‌پول کسر شود.

برای انجام این کار، مانند سایر روش‌ها، ابتدا گزینه‌ی اسنپ را بزنید و بعد وارد حساب کاربری در قسمت بالا، سمت چپ شوید.

گزینه‌ی تنظیمات را انتخاب کنید.

از قسمت مدیریت پرداخت، کیف‌پول پیش‌فرض را انتخاب کنید.

در این قسمت می‌توانید هر کدام از کیف‌پول‌های اعتباری، آپ یا آنلاین (همان اسنپ) را در صورت فعال بودن، به‌عنوان پیش‌فرض انتخاب کنید.

با زدن گزینه‌ی ثبت، پرداخت شما در سفرهای بعدی به‌صورت پیش‌فرض روی کیف‌پول انتخاب شده قرار می‌گیرد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *