دسترسی‌های نسخه‌ی اندروید اسنپ

دسترسی‌های اپلیکیشین اسنپ

هر اپلیکیشنی که در تلفن‌های هوشمند نصب می‌شود، برای عملکرد صحیح برخی قابلیت‌های خود نیاز به دریافت یکسری دسترسی‌ دارد؛ دسترسی‌های اپلیکیشن اسنپ به طور اختیاری از شما گرفته می‌شود. در ادامه می‌توانید با دسترسی‌های نسخه‌ی اندروید و دلایل مربوط به گرفتن هر کدام از آن‌ها آشنا شوید.

 

Camera, Microphone

از نسخه ۵.۱۱.۰ اپلیکیشن اسنپ، اجازه‌ی دسترسی به دوربین و میکروفون گرفته می‌شود تا کاربران هنگام استفاده از سرویس‌ «سرمایه‌گذاری» بتوانند به راحتی از امکاناتی مانند احراز هویت استفاده کنند.

این دسترسی‌ها تنها در صورت استفاده از سرویس سرمایه‌گذاری استفاده می‌شود و در اندروید ۱۱ و بالاتر می‌تواند به‌صورت یکبار استفاده باشد.

Location

موقعیت مکانی یکی دیگر از دسترسی‌های نسخه‌ی اندروید اسنپ است. نرم‌افزار اسنپ به دلیل ماهیت موقعیت‌محور بودنش، بهتر است قابلیت دسترسی به موقعیت مکانی کاربر را داشته باشد. این دسترسی در سرویس‌های مختلف سوپر اپلیکیشن اسنپ مانند درخواست خودرو، درخواست پیک موتوری، سفارش غذا، خرید سوپر مارکت و درخواست وانت مورد نیاز است.

در نسخه‌های اخیر اندروید، این دسترسی تنها در هنگام اجرای اپلیکیشن گرفته می‌شود.

Phone

این دسترسی برای تماس بین کاربران و پشتیبانی گرفته شده و بصورت پیش‌فرض غیرفعال است.

از نسخه ۵.۳۱.۰ اندروید، این دسترسی دیگر گرفته نشده است.

همان‌طور که اشاره شد این دسترسی‌ها برای استفاده آسان‌تر از اپلیکیشن گرفته می‌شود. با وجود این، کاربران مختار به انتخاب هستند و می‌توانند دسترسی‌های نسخه‌ی اندروید را نپذیرند.

عدم پذیرش دسترسی، تنها در مورد دسترسی به موقعیت مکانی (location) در عملکرد اپلیکیشن اخلال وارد می‌کند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.