پرداخت ۹۸۵میلیون تومان کمک هزینه‌ی تحصیل به کودکان کم‌برخوردار

خمایت تحصیلی از کودکان کم‌برخوردار

دومین طرح نیکوکاری اسنپ‌کلاب با عنوان «حمایت از تحصیل دانش‌آموزان کم برخوردار سیستان و بلوچستان» با همکاری موسسه مردم‌نهاد «بنیاد کودک» در بهمن ماه ۱۴۰۰ به پایان رسید. این طرح در طول مدت ۶ ماه توانست به خوبی توجه و مشارکت کاربران باشگاه مشتریان را به خود جلب کند. به طور کلی کاربران ۱۹۷ هزار مرتبه در این طرح مشارکت کردند. در نهایت اسنپ مبلغ ۹۸۵ میلیون تومان به خیریه بنیاد کودک بابت کمک هزینه‌ی تحصیل کودکان پرداخت کرد.

اسنپ به واسطه‌ی مسئولیت اجتماعی خود امکان مشارکت در طرح‌های نیکوکاری را در باشگاه مشتریان خود فراهم کرده است. کاربران می‌توانند با امتیازهایی که به واسطه‌ی استفاده از سرویس‌های مختلف این سوپر اپلیکیشن به دست می‌آورند و بدون پرداخت وجه نقد در این کار خیر مشارکت کنند. اولین طرح نیکوکاری «کمک به اشتغال افراد دارای معلولیت» بود که با استقبال بسیار خوب کاربران مواجه شد.

آموزش، فرصتی برای ساختن زندگی بهتر

فرصت برابر دسترسی به آموزش و تحصیل، حقوق ابتدایی هر کودکی است. کودکان در سراسر دنیا حق دارند فارغ از قومیت، جنسیت، ملیت، طبقه‌ی اجتماعی و اقتصادی‌شان از امکانات و تسهیلات مناسب آموزشی برخوردار باشند. زیرا که چرخه‌ی فقر تنها با ابزار نیرومند آموزش شکسته می‌شود. بدون فراهم آوردن فرصت برابر تحصیل برای تمام کودکان یک جامعه، نمی‌توان به آینده‌‌ روشن آن امید داشت.

در سال‌های اخیر شیوع پاندمی کرونا شرایط برای تحصیلِ کودکان سخت‌تر کرد. در این شرایط بسیاری از کودکان ساکن در مناطق کمتربرخوردار به دلیل دسترسی نداشتن به امکانات و زیرساخت‌های لازم از تحصیل بازمانند. بازماندگی از تحصیل، تبعات فردی و اجتماعی بسیاری از جمله بیکاری، روی آوردن به مشاغل کاذب، ازدواج زودهنگام و غیره به همراه دارد.

با توجه به افزایش کودکان بازمانده از تحصیل، ضرورت تمرکز بر حمایت از تحصیل دانش‌آموزان در مناطق کم‌برخوردار بیش از پیش احساس می‌شود. اسنپ با همکاری «بنیاد کودک» در این طرح از دانش‌آموزانی که معضلات اقتصادی می‌توانست بهانه‌ای برای ترک تحصیل آنان شود با پرداخت کمک هزینه‌ی تحصیل آنها حمایت کرد.

بنیاد کودک یک مؤسسه‌ی مردم‌نهاد غیرانتفاعی، غیردولتی و غیر سیاسی است که از سال ۱۳۷۳ فعالیت خود را در زمینه‌ی حمایت تحصیلی کودکان در شرایط دشوار اقتصادی و اجتماعی آغاز کرده است. هدف این مؤسسه دستیابی به این آرمان است که «هیچ دانش‌آموز با استعدادی به دلیل مشکلات اقتصادی از تحصیل و تلاش باز نماند».

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.