تصفیه‌ آب روستاهای استان سیستان و بلوچستان

تصفیه‌ی آب روستاهای استان سیستان و بلوچستان

هشتمین طرح نیکوکاری‌ اسنپ‌کلاب با نام «تصفیه‌ آب روستاهای سیستان و بلوچستان» در ادامه‌ی طرح‌های مسئولیت اجتماعی از خرداد ماه آغاز شد. اسنپ در این طرح نیکوکاری با همکاری موسسه‌ «خیریه‌ نیکان ماموت» و با همراهی پر مهر شما دستگاه‌های تصفیه‌ آب را برای دسترسی به آب آشامیدنی سالم در روستاهای استان سیستان و بلوچستان تهیه می‌کند.

دسترسی به آب آشامیدنی سالم از جمله نیاز‌های اولیه‌ هر انسانی است که در صورت تامین نشدن می‌تواند موجب بروز بیماری‌های مختلف شود. در روستاهای هدف این طرح، خانواده‌های بسیاری به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند. آنها برای خرید آب مصرفی روزانه‌ خود مجبورند مسافت زیادی را طی کنند. با اجرای این طرح، آنها می‌توانند به آب آشامیدنی سالم دسترسی داشته باشند و افراد کمتری به دلیل نوشیدن آب آلوده بیمار خواهند شد.

عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم در روستاهای هدف

طی بررسی‌های صورت گرفته توسط خیریه نیکان ماموت، روستاهای هدف این طرح به آب آشامیدنی سالم و بهداشتی دسترسی ندارند و نزدیک‌ترین مرکز فروش آب کیلومترها با محل زندگی ساکنین آن فاصله دارد. این درحالی است که تعدادی از روستاها حتی به همان آب آلوده نیز دسترسی ندارند. از این رو اجرای طرح تصفیه آب در این روستاها اهمیت و ضرورت دارد.

پایش و بررسی روستاهای هدف در استان سیستان و بلوچستان توسط جمعیت هلال احمر و سازمان آب و فاضلاب انجام شده است. تا روستاهای نیازمند به دستگاه‌های تصفیه آب شناسایی و انتخاب شوند. با اجرای این طرح، شهروندان در این روستاها می‌توانند نیازهای روزمره خود و خانواده‌شان به آب شرب سالم و تصفیه شده را بدون طی کردن کیلومترها برطرف کنند.

نحوه‌‌ی مشارکت در طرح نیکوکاری اسنپ

شما می‌توانید بدون پرداخت هیچ مبلغی و تنها با امتیازهای اسنپ‌کلاب خود در طرح تصفیه‌ آب روستاهای سیستان و بلوچستان سهیم باشید. اسنپ به ازای هر ۲۰۰۰ امتیاز کاربران، مبلغ ۴۰۰۰ تومان به اجرای این طرح کمک می‌کند. همچنین شما می‌توانید در طرح‌های دیگر نیکوکاری اسنپ‌کلاب برای کمک به اشتغال مادران کم‌برخوردار، حمایت از زنان آسیب‌دیده از خشونت و تجهیز خانه‌های شهرستان دلگان نیز مشارکت داشته باشید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.