حمایت از تحصیل دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان

تحصیل دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان

حمایت از تحصیل دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان

دومین طرح نیکوکاری اسنپ‌کلاب با عنوان «حمایت از تحصیل دانش‌آموزان کم برخوردار سیستان و بلوچستان» از امروز با همکاری موسسه‌ی «بنیاد کودک» آغاز می‌شود. اسنپ به واسطه‌ی مسئولیت اجتماعی خود امکان مشارکت در طرح‌های نیکوکاری را در باشگاه مشتریان یا اسنپ‌کلاب فراهم کرده است. شما می‌توانید با امتیازهایی که به واسطه‌ی استفاده از سرویس‌های مختلف به دست می‌آورید بدون پرداخت وجه نقد در این کار خیر مشارکت کنید.

تاثیر کرونا بر افزایش تعداد کودکان بازمانده از تحصیل

هر کودکی حق دارد به مدرسه برود و آموزش ببینید؛ صرف نظر از اینکه کجا زندگی می‌کند و خانواده‌اش چه درآمدی دارد. بدون فراهم آوردن امکانات برابر تحصیل برای تمام کودکان یک جامعه، نمی‌توان به آینده‌ای روشن امید داشت. هر ساله اما عوامل مختلفی دست به دست هم می‌دهند تا کودکان زیادی در سراسر جهان از تحصیل باز بمانند. با شیوع کرونا شرایط برای تحصیلِ کودکان سخت‌تر هم شده است؛ بر اساس گزارش‌های منتشر شده توسط یونیسف ویروس کرونا میلیون‌ها کودک را به سمت بازار کار روانه و ناچار به ترک تحصیل کرده است. در واقع از دست دادن شغل و کاهش درآمد خانواده‌ها، کودکان را برای کمک به درآمدزایی تحت فشار بیشتری قرار داده است. از سوی دیگر کرونا باعث تعطیلی مدارس شده و همان‌طور که می‌دانید آموزش غیرحضوری نیازمند امکانات و زیرساخت‌های متعددی است که فراهم آوردن آن‌ها برای خانواده‌های کم‌برخوردار عملا غیر ممکن است. بر اساس آمار اعلام شده توسط وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ حدود ۲۱۰ هزار بازمانده از تحصیل در مقطع ابتدایی داشتیم. با توجه به افزایش کودکان بازمانده از تحصیل ضرورت تمرکز بر حمایت از تحصیل دانش‌آموزان در مناطق کم برخوردار بیش از پیش احساس می‌شود. اسنپ با همکاری موسسه‌ی مردم‌نهاد «بنیاد کودک» قصد دارد در این طرح از دانش‌آموزان با استعدادی که به دلایل مختلف، نان‌آور خانواده را از دست داده‌اند و معضلات اقتصادی می‌تواند بهانه‌ای برای ترک تحصیل آنان شود حمایت کند. بنیاد کودک یک مؤسسه‌ی موسسه‌ی غیرانتفاعی و مردم‌نهاد است که رویکردی کاملا انسان‌دوستانه دارد. هدف این مؤسسه دستیابی به این آرمان است که هیچ دانش‌آموز با استعدادی به دلیل مشکلات اقتصادی از تحصیل و تلاش باز نماند. بنیاد کودک امروز، بعد از ۲۷ سال فعالیت، حدود ۹ هزار دانش‌آموز کم‌برخوردار را در سراسر کشور تحت حمایت دارد تا مسیر تحصیلشان را با دغدغه‌ی کمتری طی کنند.شما می‌توانید با استفاده از امتیازهای باشگاه مشتریان اسنپ و بدون پرداخت وجه نقد در این کار خیر مشارکت کنید تا دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان در سال تحصیلی پیش رو با مشکلات کمتری روبه‌رو شوند.

نیکوکاری در باشگاه مشتریان اسنپ؛

از اشتغالزایی برای افراد دارای معلولیت تا حمایت از تحصیل دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان

اسنپ از ابتدای امسال بخش نیکوکاری را به باشگاه مشتریان خود اضافه کرد. برای مشارکت در طرح نیکوکاری جدید کافی است به بخش «اسنپ‌کلاب» در اپلیکیشن بروید و در دسته‌بندی «نیکوکاری» طرح «حمایت از تحصیل دانش‌آموزان کم برخوردار سیستان و بلوچستان» را انتخاب کنید. اسنپ به ازای هر ۲۰۰۰ امتیاز ۵ هزار تومان به حساب موسسه‌ی بنیاد کودک برای اجرای این طرح واریز می‌کند.

طرح حمایت از تحصیل دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان دومین طرح نیکوکاری در باشگاه مشتریان اسنپ است. اولین طرح نیکوکاری «کمک به اشتغال افراد دارای معلولیت» بود که با استقبال بسیار خوب کاربران مواجه شد. تا این لحظه بیش از ۲۴ هزار بار از کد نیکوکاری کمک به اشتغال افراد دارای معلولیت استفاده شده است. این مشارکت شما منجر به تامین هزینه‌های ۲۴ هزار ساعت کلاس آموزشی برای افراد دارای معلولیت شده که توسط «خیریه رعد» در حال اجراست. با برگزاری این کلاس‌های آنلاین آموزش‌های مورد نیاز برای جذب در بازار کار به صورت رایگان در اختیار افراد دارای معلولیت قرار می‌گیرد. در حال حاضر شما می‌توانید علاوه بر مشارکت در طرح حمایت از تحصیل دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان با استفاده از امتیازهای اسنپ‌کلاب، در طرح اشتغال‌زایی افراد دارای معلولیت هم مشارکت کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاه (5)

 • سمیرا بازوبندی پاسخ

  خیلی ممنون وشکرکه هست کسانی که فکردیگرون هستن وخداوند بی جواب نخواهد گذاشت این همه انسانیت وانصاف و خدا قوت
  ممنون ازهمه ی ادمای باشرافت ومرد مثل شماها

  ۱۷ مرداد, ۱۴۰۰ در ۷:۳۹ ب٫ظ
 • محمد پاسخ

  سلام این کد که بعد از شرکت در نیکوکاری‌ به من داده شده 👈🏻 Education 44103. چیه؟؟؟
  چکارش کنم؟
  این یعنی مشارکت من در نیکوکاری‌ انجام شده یا نه؟

  ۱۰ شهریور, ۱۴۰۰ در ۸:۲۳ ب٫ظ
  • اسنپ پاسخ

   محمد عزیز سلام،
   بله مشارکت شما انجام شده است.

   ۱۳ شهریور, ۱۴۰۰ در ۱:۳۳ ب٫ظ
 • والا پاسخ

  خیلی عالی فقط مبلغ کمی بیشتر کنید تا سقف ۱۰ هزار تومان 🙏

  ۱۹ شهریور, ۱۴۰۰ در ۸:۱۸ ق٫ظ
  • اسنپ پاسخ

   والای عزیز،
   ممنونیم از همراهی شما. تلاش می‌کنیم در برنامه‌های آتی خیریه‌ی اسنپ کلاب پیشنهاد شما را به کار ببندیم.

   ۲۱ شهریور, ۱۴۰۰ در ۱:۴۲ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *