حمایت از کودکان بی​‌سرپناه در طرح نیکوکاری اسنپ

حمایت از کودکان بی‌سرپناه

اسنپ طرح جدید نیکوکاری ​اسنپ ​کلاب را با نام «حمایت از کودکان بی​‌سرپناه زیر ۱۳سال» آغاز کرد. این طرح که با همکاری خیریه «طلوع بی‌​نشان‌​ها» و با همراهی سبز شما اجرایی می‌​شود، نهمین طرح از طرح​‌های نیکوکاری باشگاه مشتریان اسنپ و در راستای مسئولیت اجتماعی این شرکت است. هدف از اجرای این طرح کمک به تجهیز و راه‌​اندازی خانه‌​ای امن برای حمایت از کودکان بی‌​سرپناه است که در معرض انواع آسیب‌​های اجتماعی قرار دارند.

خانه​‌ی ​امنی به نام سرای فراز

اسنپ در جدیدترین طرح نیکوکاری خود قصد دارد در راستای کاهش آسیب‌​های اجتماعی قدم بردارد. در این طرح بخشی از هزینه‌های تجهیز و راه‌​اندازی خانه‌ی امن با نام «سرای فراز» تامین خواهد شد. سرای فراز، خانه‌​ای امن برای کودکان بی​‌سرپناه زیر ۱۳ سال است که در معرض آسیب​‌های اجتماعی مانند کارتن​‌خوابی، اعتیاد و غیره قرار دارند.

«طلوع بی​‌نشان‌​ها» سازمانی است مردم نهاد، غیردولتی و غیرسیاسی که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده است. این موسسه خدمات تخصصی به زنان، مردان و کودکان آسیب‌​دیده از اعتیاد و کارتن‌​خوابی ارائه می‌​دهد و فعالیت خود را در هفت حوزه‌​ی جذب، درمان، سرپناه، آموزش، اشتغال، بازگشت به خانواده و بازگشت به بدنه‌​ی جامعه متمرکز کرده است.

از سال ۱۳۹۶ «سرای نور» به عنوان یکی از مراکز حمایتی طلوع و با مجوز سازمان بهزیستی، اقدام به پذیرش کودکان و نوجوانان پسر ۷ تا ۱۸ سال بی​‌سرپناه کرده است. این کودکان عمدتا بی‌​سرپرست یا بدسرپرست هستند و در زمره‌​ی کودکان کار و خیابان نیز محسوب می​‌شوند. در حال حاضر برای تفکیک کودکان به دو گروه سنی ۷ تا ۱۳ سال و ۱۳ تا ۱۸سال، طبقه‌ی دوم سرای نور با نام سرای فراز در حال آماده​‌سازی و تجهیز است. پس از تکمیل این طرح هر گروه سنی در طبقات مخصوص خود با امکانات و مدیریت کاملا مجزا زندگی و از خدمات مختلفی از جمله مددکاری اجتماعی، روانشناسی، پزشکی، دندان‌پزشکی، تحصیلی، فرهنگی، تفریحی و غیره بهره​‌مند می​‌شوند.

 

نحوه‌​ی مشارکت در طرح نیکوکاری اسنپ

کاربران اسنپ می‌​توانند بدون پرداخت هیچ مبلغی و تنها با امتیازهای اسنپ​‌کلاب خود در این کار نیک سهیم باشند. اسنپ به ازای هر ۲۰۰۰ امتیاز کاربران، مبلغ ۴۰۰۰ تومان به تجهیز و را‌ه‌​اندازی سرای فراز کمک می​‌کند. همچنین کاربران می‌​توانند در طرح​‌های دیگر نیکوکاری اسنپ‌​کلاب برای حمایت از زنان آسیب​‌دیده از خشونت، کمک به اشتغال مادران کم‌​برخوردار، تجهیز خانه‌​های شهرستان دلگان و تصفیه‌ ​آب روستاهای سیستان و بلوچستان نیز مشارکت داشته باشند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.