ترفندهایی برای اسباب‌کشی، با کمی خلاقیت

ترفندهای اسباب‌کشی

اگر به این زودی‌ها قرار است اسباب‌کشی داشته باشید، لازم است که در خصوص ترفندهایی برای اسباب‌کشی آسان اطلاعاتی به دست آورده و بهتر بتوانید وسایل خانه را جمع کرده و برای انتقال آن‌ها آماده شوید. در اینجا قصد داریم که برخی از این نکات و ترفندها را عنوان کنیم که با درنظرگرفتن آن‌ها، اسباب‌کشی شما به‌مراتب ساده‌تر و سریع‌تر پیش خواهد رفت. با ما همراه باشید.

ترفندهایی برای اسباب‌کشی آسان

اسباب‌کشی

اگر تصمیم دارید که یک اسباب‌کشی سریع و آسان را برنامه‌ریزی کرده و کمترین سختی و کلافگی را در فرایند آن تجربه کنید؛ این موارد را در نظر داشته باشید:

با برنامه‌ریزی شروع به کار کنید

پیش از هر چیزی لازم است که حتما برای شروع اسباب‌کشی، برنامه‌ریزی درستی داشته باشید. در واقع اگر می‌خواهید که همه چیز مطابق با زمان‌بندی پیش رفته و برای روز جابه‌جایی، کاملا آماده باشید؛ باید از قبل برنامه‌ریزی درستی ترتیب دهید. به طور مثال خانه را به چندین محوطه تقسیم‌بندی کرده و بخش به بخش، شروع به جمع‌آوری کنید. حتی در هر اتاق نیز قسمت‌های مختلف را در نظر گرفته و یکباره همه چیز را وسط اتاق نریزید. این باعث خواهد شد که بدتر سردرگم و کلافه شده و بسته‌بندی برای شما سخت‌تر شود.

به‌علاوه در نظر داشته باشید که برخی از وسایل تا روزهای آخر نیاز هستند و باید آن‌ها را به‌صورت جداگانه در نظر بگیرید. به طور مثال شما نمی‌توانید از همان ابتدا، لوازم شخصی یا وسایل ضروری بهداشتی و آشپزخانه را بسته‌بندی کنید. از این روی فهرستی از وسایل ضروری و موردنیاز تهیه کرده و آن‌ها را برای روز آخر بسته‌بندی بگذارید.

وسایل اضافی را دور بریزید

اسباب‌کشی سریع و منظم

همه ما یک سری وسایل اضافی و به‌راستی دورریختنی در منزل داریم که در شرایط معمولی زندگی، انگیزه و اراده‌ای برای دور ریختن آن‌ها نداریم. عجیب‌تر این که بارهاوبارها در اسباب‌کشی این وسایل را با خود جابه‌جا کرده و باز در خانه جدید آن‌ها را نگه می‌داریم. این بار به هر بخش از خانه که برای بسته‌بندی وسایل و اسباب می‌روید؛ به‌خوبی دقت کرده و تمام وسایل اضافی و دورریختنی را یک‌بار برای همیشه، دور بریزید. این کمک خواهد کرد که بار اضافی تشکیل نداده و در ضمن در منزل جدید، فضای بیشتری داشته باشید.

البته این به معنای آن نیست که برای کم‌کردن بسته‌بندی‌های خود، بخشی از وسایل سالم و موردنیاز را دور بریزید؛ تنها دقت داشته باشید که وسایل دورریختنی را حذف کرده و دوباره با وسایل مهم و اصلی خود همراه نسازید.

حتما کمک داشته باشید

این که شما بتوانید به‌تنهایی بسته‌بندی وسایل را انجام دهید؛ اگرچه ممکن است، اما قطعا موجب خستگی زودرس و طولانی‌تر شدن فرایند خواهد شد. از این روی اگر بتوانید از دوستان یا نزدیکان خود، یک کمک داشته و با همراهی او، کارهای بسته‌بندی و اسباب‌کشی را انجام دهید؛ همه چیز بسیار سریع‌تر و ساده‌تر پیش خواهد رفت.

از کارتن و نایلون‌های مناسب استفاده کنید

پیش از شروع به بسته‌بندی، حتما به تعداد کافی کارتن و نایلون آماده کنید که در حین بسته‌بندی برای اسباب‌کشی، با کمبود کارتن و نایلون مواجه نشوید. دقت داشته باشید که از کارتن‌های محکم و با استحکام کافی استفاده کنید تا قدرت تحمل بار وسایل را داشته باشند.

حتما برچسب داشته باشید

کارتن بندی اسباب و وسایل

برای آن که بتوانید پس از جابه‌جا شدن و نقل‌مکان به آدرس جدید؛ به‌راحتی هر یک از وسایل را پیدا کنید، حتما از برچسب استفاده کرده و روی تک‌تک بسته‌ها، قید کنید که داخل آن‌ها چه وسایلی قرار داده شده است.

وسایل را تفکیک کنید

تفکیک کردن وسایل به شما کمک می‌کند تا سریع‌تر آن‌ها را بسته‌بندی کرده و بعد هم پس از نقل‌مکان به منزل جدید، به‌راحتی وسایل را پیدا کرده و آن‌ها را در جای خود قرار دهید. به طور مثال لباس‌ها را بسته‌بندی کرده، بعد به سراغ کتابخانه بروید. هم‌زمان کردن بسته‌بندی این دو، باعث خواهد شد تا فرایند به درازا کشیده و خودتان نیز کلافه شوید.

از ضربه‌گیر کمک بگیرید

حتما برای وسایل آسیب‌پذیر و به‌ویژه بزرگ که امکان کارتن بندی آن‌ها وجود ندارد، از ضربه‌گیر استفاده کنید. به طور مثال برای یخچال فریزر، دراور، ماشین لباسشویی، ماشین ظرف‌شویی و … از ضربه‌گیر استفاده کنید تا ضمن آن که حمل‌ونقل آن‌ها ساده‌تر باشد، در زمان جابه‌جایی نیز آسیبی نبینند.

خبر خوب؛ بهترین تجربه با سرویس اسباب‌کشی اسنپ

در نهایت اگر یک موزیک ملایم با فرایند اسباب‌کشی خود همراه کنید، انجام این کار برای شما به‌مراتب ساده‌تر خواهد بود. به این شکل، می‌توانید ضمن آن که به‌سرعت کارهای اسباب‌کشی را انجام می‌دهید؛ آرامش کافی داشته و از اوقات خود نیز لذت ببرید. خبر خوب این که با استفاده از سرویس اسباب‌کشی اسنپ، می‌توانید به‌راحتی امور مربوط به اسباب‌کشی خود را به افراد ماهر در این حوزه سپرده و مطمئن باشید که همه چیز به شکلی عالی پیش خواهد رفت.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.