بهترین زمان برای اسباب‌کشی را بشناسیم!

اسباب‌ کشی یکی از اتفاقاتی است که همه افراد در هر سنی حداقل ۱ الی ۲ بار آن را تجربه کرده‌اند. اسباب‌کشی زمانی اتفاق می‌افتد که افراد تصمیم می‌گیرند محل کار یا زندگی خود را به‌جای دیگری منتقل کنند. در این هنگام مجبور می‌شوند تمامی اثاثیه بزرگ و کوچک را بسته‌بندی کرده و با خود به محل جدید ببرند. در این میان نکات بسیار زیادی برای اسباب‌کشی وجود دارد که یکی از مهم‌ترین و چالش‌برانگیزترین نکته برای اسباب‌کشی روز و زمان آن است.

در هنگام اسباب‌کشی با سؤالاتی مانند چه ساعتی اسباب‌کشی کنیم؟ چه زمانی اسباب‌کشی کنیم؟ اصلا کدام ماه برای اسباب‌کشی بهتر است؟ روبه‌رو می‌شویم. در ادامه به‌صورت کامل روز و زمان اسباب‌کشی و همچنین پاسخ به سؤالات فوق را با هم بررسی می‌کنیم با ما همراه باشید.

بهترین زمان برای اسباب‌کشی چه زمانی است؟

یکی از مهم‌ترین تصمیم‌ها برای انتقال نهایی وسایل به محیط جدید، انتخاب روز و زمان اسباب‌کشی است. موارد زیادی مانند آب‌وهوا، روز‌های هفته، وجود تعطیلات رسمی و… می‌تواند روی یک انتخاب صحیح برای زمان اسباب‌کشی تأثیرگذار باشد. در ادامه تمامی مواردی که به‌صورت مستقیم بر روی زمان اسباب‌کشی تأثیرگذار هستند را مورد بررسی قرار داده‌ایم، پس با ما همراه باشید.

روز‌های مناسب اسباب‌کشی

همان‌طور که می‌دانید روز‌های هفته را به سه دسته تقسیم می‌کنند: اول هفته، وسط هفته و آخر هفته، اول هفته شامل روز‌های شنبه و یکشنبه، وسط هفته شامل روز‌های دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه و آخر هفته نیز شامل روز‌های پنج‌شنبه و جمعه است.

اکثر افراد ترجیح می‌دهند که روز‌های آخر هفته را برای اسباب‌کشی انتخاب کنند اما باید بگوییم که بر اساس روز‌های هفته، بهترین زمان برای اسباب‌کشی روز‌های اول هفته و وسط هفته است. مزایای اسباب‌کشی در روز‌های اول و وسط هفته:

عدم ایجاد مزاحمت برای دیگران

اثاث کشی به دلیل جابجایی وسایل به خودی خود باعث سروصدای بسیار زیادی می‌شود. صدا‌هایی مثل کشیدن وسایل، کوبیدن وسایل، حمل کردن، صحبت‌کردن افراد در راه پله‌ها هنگام کارکردن و… همگی باعث بروز آلودگی صوتی بسیار زیادی می‌شود. در طول هفته به دلیل این که بیشتر افراد ساختمان، سرکار هستند، دیگر مشکل آلودگی صوتی تقریبا حل شده، محسوب می‌شود و اذیت کمتری برای دیگران به همراه دارد.

هزینه کمتر حین اسباب‌کشی

در روز‌های آخر هفته به دلیل افزایش سفارش‌ها و رزرو برای اسباب‌کشی قیمت به طبع افزایش پیدا می‌کند اما در طول هفته به‌خصوص روز‌های شنبه و یکشنبه به دلیل پایین بودن مراجعه‌کننده برای اسباب‌کشی قیمت نیز کمتر می‌شود.

اتمام کار تا آخر هفته

زمانی که شما وسط هفته اسباب‌کشی می‌کنید تا آخر هفته تقریبا ۷۰ درصد کار‌ها را انجام داده‌اید. چیدمان اتاق‌ها، آشپزخانه، انباری و… همگی تا حدودی به اتمام رسیده و شما آخر هفته را می‌توانید استراحت کنید. اما زمانی که اسباب‌کشی را به روز‌های آخر هفته محول می‌کنید، چیدمان و جمع‌کردن خانه تا اواسط هفته طول می‌کشد و تا آخر هفته نیز امکان استراحت ندارید.

البته اسباب‌کشی در اواخر هفته نیز مزایای مخصوص به خود را دارد برای مثال در روز‌های آخر هفته شما نیازی به گرفتن مرخصی از محل کار خود ندارید. همچنین می‌توانید از کمک‌های آشنایان و دوستانتان نیز استفاده کنید تا فرایند اسباب‌کشی با سرعت بیشتر و بهتری انجام شود.

ساعت مناسب اسباب‌کشی

شاید برای شما هم این سؤال پیش بیاید که “چه زمانی اسباب‌کشی کنیم؟ ” در جواب باید بگوییم که در روز‌های اول هفته و وسط هفته ساعت اسباب‌کشی را می‌توانید از ۱۰ صبح شروع و تا ۱ ظهر به پایان برسانید یا از ۴ عصر شروع کنید که تا ۷ و ۸ شب به پایان برسد. در روز‌های اول هفته و وسط هفته چون افراد سرکار هستند مجبورند صبح‌ها زودتر از خواب بیدار شوند و خانه را ترک کنند پس سروصدا مشکلی برای آن‌ها ایجاد نمی‌کند اما در روز‌های آخر هفته اکثر افراد ساعات بیشتری از روز را در حال استراحت در منزل هستند به همین دلیل اسباب‌کشی را از ساعت ۴ عصر به بعد شروع کنید.

کدام ماه برای اسباب‌کشی بهتر است؟

به دلیل تأثیر بسیار زیاد آب هوا بر روی سختی و آسانی اسباب‌کشی، بهتر است از ماه‌های گرم و معتدل سال برای اسباب‌کشی استفاده کنید. ما در ادامه در ارتباط با بهترین فصل‌های سال برای اسباب‌کشی به‌صورت کامل و جامع برای شما صحبت کرده‌ایم.

فصل‌های مناسب اسباب‌کشی

چه ماهی اسباب‌کشی کنیم؟ در پاسخ به این سؤال همگانی باید بگوییم که ماه‌های موجود در فصل‌های تابستان و بهار از مناسب‌ترین فصل‌ها برای اسباب‌کشی هستند. همان‌طور که می‌دانید آب‌وهوا تأثیر بسیار زیادی در راحتی اسباب‌کشی دارد. این دو فصل به دلیل داشتن آب‌وهوای گرم و معتدل اسباب‌کشی را بسیار راحت‌تر می‌کند. در زمان پاییز و زمستان به دلیل سرما و برودت هوا اگر جابجایی از شهری به شهر دیگر باشد، حرکت ماشین‌های حمل بار بسیار کند و حتی در زمان بارندگی خطرناک است. از طرف دیگر هنگام بارش باران و برف به دلیل لیز بودن زمین جابجایی وسایل سخت‌تر می‌شود. پس سعی کنید از فصل‌های گرم و خنک سال برای اسباب‌کشی استفاده کنید.

اسباب‌کشی در ماه مبارک رمضان

در ماه رمضان به دلیل روزه‌داری کارمندان شرکت‌های باربری و خود افراد، جابجایی کمی دشوار است. ترجیحا سعی کنید که در این ماه اسباب‌کشی نکنید، اما اگر مجبور به جابجایی هستید، زمان بار زدن وسایل و انتقال آن به محل جدید را به ساعات بعد افطار منتقل کنید، زیرا در طول روز گشنگی و تشنگی ناخودآگاه باعث بروز خستگی و سستی می‌‎‌شود و امکان دارد که کارمندان شرکت باربری هنگام حمل وسایل به دلیل نداشتن نیرو و انرژی کافی باعث افتادن وسایل و شکستگی‌های فراوان در حین حمل وسایل شوند.

البته یکی از معایب اسباب‌کشی بعد از افطار، تاریک بودن هوا است، جابجایی و حمل وسایل در تاریکی شب سخت است زیرا امکان دیده نشدن ناهمواری‌ها در هنگام قراردادن وسایل یا زمین‌خوردن در هنگام حمل وسایل توسط افراد مختلف وجود دارد. در کل همان‌طور که گفتیم سعی کنید در ماه رمضان از اسباب‌کشی خودداری کنید.

اسباب‌کشی در ماه محرم

ماه محرم یکی از ماه‌های مورد احترام برای مسلمانان است و تقریبا افراد در ماه‌های حرام محرم و صفر از اسباب‌کشی و رفتن به خانه جدید اجتناب می‌کنند. اما اگر شما مجبور هستید که در ماه محرم محل قبلی خود را ترک کرده و به محل جدید بروید این کار را به دهه دوم محرم منتقل کنید زیرا اکثر شرکت‌های باربری ثبت رزرو را از دهه دوم محرم به بعد از عاشورا و تاسوعا منتقل می‌کنند. در کل این موضوع به اعتقادات افراد در اقلیم‌ها و مکان‌های جغرافیایی باز می‌گردد و این مورد در ایران بسیار اهمیت دارد و بسیاری از افراد معتقد هستند که جابجایی منزل در این ماه باعث بروز بدیمنی می‌شود و اگر مجبور هم هستید، حتما بعد از عاشورا و تاسوعا اسباب‌کشی را انجام دهید.

علاوه بر این چون در ماه محرم دسته‌های عزاداری طولانی در خیابان‌ها دور یکدیگر جمع شده و مراسم عزاداری را اجرا می‌کنند عبور ماشین‌های سنگین بسیار سخت است و زمان اسباب‌کشی را بسیار طولانی‌تر می‌کند به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم که در این ماه از اسباب‌کشی خودداری کنید.

سخن آخر

در کل انتخاب زمان مناسب برای اسباب‌کشی بسته به شهر و شرایط افراد، مختلف است. پس سعی کنید حتما نکات فوق را مدنظر قرار داده و در نهایت برای اسباب‌کشی اقدام کنید. البته شرکت‌های باربری به دلیل داشتن تجربه و توانایی زیاد در این حوزه می‌توانند بهترین گزینه را برای زمان اسباب‌کشی پیشنهاد دهند. شما می‌توانید برای یک اسباب‌کشی بدون دغدغه از سرویس اسباب‌کشی اسنپ استفاده کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *