همه چیز درباره فرودگاه بین‌المللی اصفهان

فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان

فرودگاه بین‌المللی اصفهان از بزرگ‌ترین فرودگاه‌ها در کشور بوده که امکاناتی عالی داشته و در ترمینال داخلی و خارجی آن، پرواز‌های مختلف ورودی و خروجی دارد. اگر پیش‌ازاین سفری به اصفهان داشته باشید، احتمالا این فرودگاه را از نزدیک دیده و بخشی از امکانات آن را از نظر گذرانیده‌اید. در این مطلب قصد داریم که نگاهی به فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان انداخته و امکانات و مشخصات آن را مرور کنیم.

فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان

فرودگاه بین‌المللی اصفهان را باید از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های ایران بدانیم که در یک زمین به مساحت نزدیک به ۱۰۴۱ هکتار واقع شده است. این فرودگاه در سال ۱۳۶۱ افتتاح شده و باتوجه‌به موقعیت جغرافیایی اصفهان، پرواز‌های داخلی و خارجی زیادی از مبدأ این فرودگاه انجام می‌پذیرد.

ترمینال داخلی فرودگاه بین‌المللی اصفهان

ترمینال داخلی فرودگاه همان طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم این فرودگاه بین‌المللی، دارای یک ترمینال داخلی و یک ترمینال خارجی است. ترمینال داخلی این فرودگاه بخش‌های مختلفی داشته و می‌توانید از رستوران، کافه و … آن در صورت نیاز بهره‌مند شوید. همین طور در ترمینال داخلی این فرودگاه، غرفه‌های صنایع دستی و سوغات وجود دارد و در صورتی که مایل باشید در همان فرودگاه سوغاتی‌های مورد نظر خود را خریداری کنید، این امکان برای شما وجود دارد. اتاق مادر و کودک، سرویس بهداشتی، دفتر تاکسیرانی و … از جمله امکانات دیگر ترمینال داخلی این فرودگاه هستند.

ترمینال خارجی فرودگاه بین‌المللی اصفهان

پرواز‌های خارجی نیز در ترمینال خارجی انجام شده و در این ترمینال، امکانات مختلفی از جمله نمازخانه، سرویس بهداشتی، غرفه و بوفه مواد غذایی، کافه و … وجود دارد. همین‌طور بخش قرنطینه در این ترمینال وجود داشته و قسمت چک کردن پاسپورت و سالن پذیرش نیز در اینجا واقع شده است.

پارکینگ فرودگاه اصفهان

این فرودگاه بین‌المللی دارای یک پارکینگ طبقاتی است که نزدیک به ۳۲۰ خودرو در آن جای می‌گیرد. به‌علاوه یک پارکینگ دیگر در ترمینال خارجی قرار دارد که ۸۵۰ خودرو در آن جای می‌گیرد.

امکانات فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان

در این فرودگاه امکانات مختلفی از جمله اینترنت وای‌فای رایگان، سرویس خودرو اجاره‌ای با راننده و بدون راننده، هتل فرودگاهی، تشریفات اختصاصی CIP و … وجود دارد.

شرکت‌های هواپیمایی داخلی فرودگاه اصفهان کدام‌اند؟

از جمله شرکت‌های هواپیمایی داخلی که در این فرودگاه سرویس دارند، می‌توان به آتا، کاسپین، بندرعباس، اترک، ایران‌ایر، آسمان، کیش ایر، قشم ایر، ماهان، معراج و … اشاره کرد. این شرکت‌های هواپیمایی پرواز‌های مستقیم به اکثر فرودگاه‌های مختلف در شهر‌های متفاوت ایران (دور و نزدیک) داشته و از مبدأ اصفهان یا به مقصد آن، هر روز پرواز‌های مختلفی انجام می‌پذیرد.

شرکت‌های هواپیمایی خارجی فرودگاه اصفهان کدام‌اند؟

ترمینال پرواز‌های خارجی فرودگاه بین‌المللی اصفهان

ترکیش ایرلاینز، تیلویند ایرلاینز، هواپیمایی عراق، هواپیمایی سعودی، فری برد ایرلاینز، فلای دبی، فلای بغداد، آستریا ایر، اطلس گلوبال، ایرعربیا و … از جمله شرکت‌های هواپیمایی خارجی هستند که در فرودگاه اصفهان، پرواز‌های ورودی و خروجی دارند. همین‌طور که مشاهده می‌کنید شرکت‌های هواپیمایی بزرگی در این فرودگاه سرویس خدمات داشته و پرواز‌های ورودی و خروجی به مقاصد خارجی، با ایرلاین‌های مختلف، انجام می‌پذیرد.

به طور مثال از فرودگاه بین‌المللی شهر اصفهان، با پرواز ایرعربیا، پرواز مستقیم به فرودگاه بین‌المللی شارجه وجود دارد و همین‌طور با اطلس گلوبال، پرواز مستقیم به مقصد فرودگاه آدانا و فرودگاه آنتالیا داریم. همچنین ترکیش ایرلاینز، خط پرواز مستقیم بین فرودگاه بین‌المللی اصفهان و فرودگاه بین‌المللی آتاتورک دارد.

مسیر‌های دسترسی به فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان

برای جابه‌جایی ورودی یا خروجی به این فرودگاه، می‌توانید از خط اتوبوس یا تاکسی فرودگاه استفاده کنید. اتوبوس شهری در ایستگاه این فرودگاه، هر روز، حتی روز‌های تعطیل، سرویس رفت‌وآمد دارد. همین‌طور تاکسی فرودگاه بین‌المللی اصفهان، به‌صورت شبانه‌روزی سرویس داشته و به‌راحتی می‌توانید از این تاکسی‌سرویس‌ها بهره‌مند شوید.

اطلاعات تماس فرودگاه بین‌المللی اصفهان

باند پرواز فرودگاه بین‌المللی اصفهان اطلاعات تماس این فرودگاه به شرح زیر هستند:

  • شماره تماس: ۳۵۲۷۵۰۵۰-۰۳۱
  • فکس: ۳۵۲۷۵۰۶۲-۰۳۱
  • روابط عمومی فرودگاه: ۳۳۹۹۸۰۲۰-۰۳۱
  • دفتر مدیرکل: ۳۵۲۷۵۰۶۰-۰۳۱

سفر به اصفهان با سرویس بلیت سفر اسنپ

برای سفر به اصفهان، می‌توانید به‌راحتی از طریق سرویس بلیت سفر اسنپ، اقدام کرده و از مبدأ شهر‌های مختلف که به مقصد این شهر پرواز دارند و بالعکس، بلیط هواپیما را خریداری کنید. شما تابه‌حال از چه طریقی به شهر زیبای اصفهان سفر کرده و چه خاطره یا تجربه‌ای از فرودگاه بین‌المللی این شهر دارید؟ مشتاق دنبال‌کردن تجربیات شما در بخش نظرات وب‌سایت هستیم.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *