همه چیز درباره فرودگاه بین‌المللی شیراز

فرودگاه شیراز

فرودگاه بین‌المللی شیراز که نام آن فرودگاه شهید دستغیب است، در ارتفاع ۱۵۰۰ متری سطح دریا ساخته شده و باید آن را یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های کشور بدانیم. فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز ساختار استاندارد و لوکسی داشته و پرواز‌های داخلی و خارجی از مسیر آن انجام می‌شود.

اگر مایل هستید که بیشتر درباره فرودگاه شهید دستغیب شیراز بدانید، در ادامه با ما همراه بمانید.

معرفی فرودگاه بین‌المللی شیراز

این فرودگاه دارای ۲ باند پرواز است که یکی طول معادل ۴۲۷۲ متری داشته و طول باند دیگر به ۴۳۳۴ متر می‌رسد. این فرودگاه به تجهیزات و سیستم‌های ایمنی مدرن مجهز بوده و از این لحاظ باید آن را در سطح امنیتی و استاندارد بالایی بدانیم. به طور مثال سیستم فرود خودکار ILS در این فرودگاه راه‌اندازی شده و همین‌طور رادار‌هایی چون PSR-SSR دارد که آن را با فرودگاه‌های برتر جهان در یک رده قرار می‌دهد.

زمان ساخت فرودگاه

فرودگاه بین‌المللی شیراز که در واقع دومین فرودگاه این شهر است، در سال ۱۳۴۰ هجری شمسی برای اولین‌بار افتتاح شد و البته از آن زمان، بسیار گسترده‌تر شده و تجهیزات بیشتری به آن اضافه گردید.

ترمینال‌های فرودگاه بین‌المللی شیراز

فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز

این فرودگاه بین‌المللی دارای دو ترمینال ۱ و ۲، به ترتیب ترمینال ورودی پرواز‌های داخلی و ترمینال ورودی پرواز‌های خارجی است.

ترمینال ورودی پرواز‌های داخلی فرودگاه شهید دستغیب

همان‌طور که انتظار دارید پرواز‌های ورودی در این ترمینال قرار داشته و فضایی در حدود ۱۶ هزار مترمربع دارد. جالب است بدانید که طبق آمار هر روز بیش از ۱۰۰ پرواز از طریق این ترمینال انجام می‌پذیرد.

ترمینال ورودی پرواز‌های خارجی فرودگاه

این ترمینال برای پرواز‌های خارجی در نظر گرفته شده و روزانه بیش از ۱۰ پرواز خارجی از طریق آن انجام می‌شود. در این ترمینال کنترل پاسپورت و کنترل گمرک نیز قرار دارند.

پارکینگ فرودگاه بین‌المللی شیراز

این فرودگاه بین‌المللی دو پارکینگ طبقاتی و روباز دارد که می‌توانید خودروی خود را در هر یک از این پارکینگ‌ها، پارک کنید.

رستوران و کافی شاپ فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز

در این فرودگاه بین‌المللی شهر شیراز، چندین رستوران و کافی‌شاپ وجود دارد و زمانی که منتظر پرواز خود هستید، می‌توانید به هر یک از این رستوران‌ها و کافه‌ها مراجعه کرده و یک وعده یا میان وعده غذایی، نوشیدنی و … نوش جان کنید.

به طور مثال در سالن عمومی داخلی فرودگاه، یک رستوران و کافی‌شاپ وجود دارد و می‌توانید به بوفه فرودگاه مراجعه کنید. در سالن ترانزیت ترمینال داخلی فرودگاه نیز یک کافه و رستوران فست‌فود وجود دارد. اگر پرواز شما خارجی بوده و به سالن ترانزیت ترمینال خارجی فرودگاه می‌روید، امکان استفاده از فست‌فود، کافه و بوفه در این سالن نیز وجود خواهد داشت.

مسیر‌های پرواز‌های داخلی فرودگاه

فرودگاه شیراز در مسیر‌های پرواز داخلی به شرح زیر، سرویس دارد:

تهران، تبریز، مشهد، اصفهان، اهواز، نوشهر، ساری، بوشهر، آبادان، بندرعباس، کرمان، لارستان، کرمانشاه، لامرد، لاوان، کیش، قشم، ماهشهر، سیری، عسلویه، رشت و خارک

مسیر‌هایفرودگاه بین‌المللی شیراز پرواز‌های خارجی فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز

همین‌طور از فرودگاه، به‌صورت مستقیم به مقاصد زیر، پرواز وجود دارد:

سوریه، مالزی، قطر، شارجه، ابوظبی، دبی، ترکیه، کویت، عمان، بحرین، عربستان، عراق، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، روسیه، سودان و پاکستان

شرکت‌های هواپیمایی داخلی حاضر در فرودگاه

لازم به ذکر است که شرکت‌های هواپیمایی مختلفی از جمله آتا، کاسپین، اترک، ایران‌ایر، ایران ایرتور، نفت، کیش ایر، آسمان، ماهان، زاگرس، تابان، سپهران و … نیز پرواز‌هایی در این فرودگاه دارند.

شرکت‌های هواپیمایی خارجی حاضر در فرودگاه

از میان شرکت‌های هواپیمایی خارجی نیز ایرعربیا، آسترین ایرلاینز، آرمنیا، فلای دبی، ترکیش ایرلاینز، قطر ایرویز، جورجین ایرویز، پگاسوس ایرلاینز، کرندون ایرلاینز، بوراجت و … پرواز‌هایی مستقیم از این فرودگاه دارند.

مسیر دسترسی به فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز

برای دسترسی به این فرودگاه، می‌توانید از سرویس‌های حمل‌ونقل مختلف از جمله تاکسی، مترو و خودروی شخصی خود استفاده کنید. درصورتی‌که بخواهید از تاکسی استفاده کنید، همیشه و هر ساعتی، تاکسی سرویس ویژه فرودگاه برقرار بوده و می‌توانید برای هر یک از ترمینال‌ها، از تاکسی سرویس آن استفاده کنید.

همین‌طور خط متروی شماره ۶ در شیراز، در ایستگاه آیت‌الله دستغیب، یک توقف داشته و می‌توانید از این طریق خود را به فرودگاه شیراز برسانید.

  • شماره تماس فرودگاه بین‌المللی شیراز: ۹۹ تا ۳۷۱۱۸۸۹۰-۰۷۱
  • اطلاعات پرواز شیراز: ۱۹۹

خرید بلیط پرواز از فرودگاه شیراز

بهترین راه برای آن که نسبت به خرید بلیط پرواز از مقصد فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز یا به مقصد آن اقدام کنید، استفاده از سرویس بلیت سفر اسنپ است. به این شکل می‌توانید بسته به مقصد خود و موعد سفر، بلیط پرواز شرکت‌های هواپیمایی مختلف را مشاهده کرده و مناسب‌ترین آن‌ها بسته به انتظارات خود را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *