۵ نکته مهم در سفارش آنلاین غذا

سفارش آنلاین غذا

۵ نکته مهم در سفارش آنلاین غذا

برای آماده کردن غذا باید چندین مرحله را پشت سر بگذارید. اولین مرحله خرید مواد اولیه غذا است. در این مرحله باید یک لیست آماده کرده و به خرید بروید؛ یا اینکه هر بار برای آشپزی کردن مواد اولیه را سفارش دهید و برای پختن غذا آماده شوید.

پس از تهیه مواد اولیه باید یک بازه زمانی چند ساعته را برای مراحل آماده‌سازی و طبخ غذا در نظر بگیرید. معمولا این بازه زمانی برای غذاهای سنتی یا فست فودهایی مانند پیتزا طولانی‌تر است و گاهی مواقع بیشتر از نیمی از روز را باید صرف آماده کردن یک وعده غذایی کنید.

نظرتان درباره تعطیل کردن آشپزخانه برای چند روز در هفته و سفارش آنلاین غذا چیست؟ با این کار می‌توانید به همه کارهایتان برسید، برای آشپزی برنامه‌ریزی داشته باشید و از آشپزی کردن برای اعضای خانواده و خودتان بیشتر لذت ببرید.

البته سفارش آنلاین غذا هم اصول خاص خودش را دارد و باید راه و روش پیدا کردن بهترین رستوران‌های سنتی و فست فودها برای سفارش دادن غذا را بلد باشید؛ و بهترین غذاها را برای هرکدام از اعضای خانواده‌تان تهیه کنید. در این مطلب قصد داریم ترفندهای سفارش دادن غذا به صورت آنلاین را با هم بررسی کنیم تا همیشه بهترین غذا را از بهترین رستوران سفارش دهید.

۱) پیدا کردن نزدیک‌ترین رستوران‌ها برای سفارش آنلاین غذا

اگر شما هم معتقدید که غذا را باید تازه و وقتی داغ است نوش جان کرد، برای سفارش آنلاین غذا نزدیک‌ترین رستوران‌ها را به محل زندگی‌تان پیدا کنید. چون هر قدر فاصله رستوران از محل زندگی‌تان دورتر باشد، پیک باید مدت زمان بیشتری را برای رساندن غذا در خیابان و ترافیک صرف کند و غذا سردتر می‌شود.

بنابراین اگر دلتان سیب‌زمینی سرخ‌کرده و پیتزای تازه و گرم می‌خواهد، یا هوس قورمه‌سبزی تازه کرده‌اید که عطرش هوش از سر همه می‌برد، اول رستوران‌های نزدیک محل زندگی‌تان را برای سفارش غذای آنلاین بررسی کنید.

پس از انتخاب نزدیک‌ترین رستوران می‌توانید سفارش غذا را به صورت آنلاین ثبت کنید. به محض دریافت سفارشتان توسط رستوران، فرآیند آماده‌سازی غذا شروع می‌شود و زودتر از آنچه فکرش را می‌کنید غذای خوشمزه‌ای که سفارش داده‌اید به دستتان می‌رسد.

۲) بررسی منوی رستوران‌ها به طور کامل

رستوران‌ها معمولاً منوی خودشان را به روز نگه می‌دارند تا مشتریانشان از آخرین تغییراتی که در برنامه غذایی رستوران وجود داشته باخبر شوند. بنابراین، اگر منوی رستوران را از قبل روی گوشی یا کامپیوترتان دارید و همیشه از آن لیست برای سفارش غذا استفاده می‌کرده‌اید، وقتش آن است که با کمک اینترنت به روزترین منوی رستوران را دریافت کنید.

با کمک منوی جدید می‌توانید از غذاهای جدیدی که به منوی رستوران اضافه شده‌اند باخبر شوید و نوع سفارش غذای خودتان را تغییر دهید. البته لیست غذاهایی که دیگر رستوران آن‌ها را حاضر نمی‌کند هم از منوهای جدید حذف می‌شود و می‌توانید غذاهایی را برای سفارش انتخاب کنید که همیشه حاضر و در دسترس هستند.

برای دریافت منوی جدید رستوران یا فست فود مورد علاقه‌تان و سفارش آنلاین غذا از آن راه‌های زیادی پیش رویتان وجود دارد. راه اول مراجعه به وب‌سایت رستوران و بررسی منوی جدید به روز شده است. راه دیگر این است که از طریق اپلیکیشن­های سفارش غذا مانند سوپر اپلیکیشن اسنپ رستوران را پیدا کنید و لیست منوی آن را ببینید. در این اپلیکیشن منوی همه رستوران‌ها به روز است و می‌توانید غذای مد نظرتان را از رستورانی سفارش دهید که آن را موجود دارد.

۳) بررسی قیمت غذاهای مشابه

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌هایی که سفارش آنلاین غذا دارد امکان بررسی قیمت غذاهای مشابه در رستوران‌های مختلف است. مخصوصاً وقتی از سوپر اپلیکیشنی مانند اسنپ استفاده می‌کنید، کافی است اسم غذا را بخش جستجو غذا سوپر اپلیکیشن اسنپ وارد کنید و روی علامت ذره‌بین برای پیدا کردن غذا در منوی رستوران‌های مختلف ضربه بزنید. پس از چند دقیقه نام غذای مورد نظر در رستوران‌های مختلف به همراه قیمت و… برایتان نمایش داده می‌شود.

به عنوان مثال با جستجوی قورمه‌سبزی می‌توانید رستوران‌هایی که قورمه‌سبزی سرو می‌کنند را پیدا کنید و با توجه به کیفیت غذا، ارسال قورمه‌سبزی به تنهایی یا همراه با پلو و… غذای مد نظرتان را سفارش دهید. با توجه به اینکه هر غذایی می‌تواند در مدل‌های مختلف و حجم‌های متنوع سرو شود، قیمت‌های در نظر گرفته شده برای هر مدل غذا در هر رستوران با رستوران دیگر متفاوت است؛ بنابراین با توجه به بودجه‌تان و … می‌توانید غذای مد نظرتان را از لیست نمایش داده شده انتخاب و به صورت آنلاین سفارش دهید.

۴) استفاده از تخفیف‌های دوره‌ای سفارش غذا

برای سفارش آنلاین غذا اجباری به تهیه غذای دلخواهان از یک رستوران شناخته شده ندارید. چون در سوپر اپلیکیشن اسنپ می‌توانید تمام رستوران‌های جدید و قدیمی و فست فودهایی که تازه‌کارشان را شروع کرده‌اند را کنار هم ببینید. این ویترین کامل باعث ایجاد رقابت بین رستوران‌های مختلف شده و می‌تواند بازی را به نفع مشتریان تمام کند. چون اغلب رستوران‌ها سعی می‌کنند با ارائه خدمات بهتر و تخفیف‌های دوره‌ای مشتریان بیشتری را به سمت خودشان جذب کنند. ازجمله کسانی که تخفیف‌های دوره‌ای سفارش غذا را ارائه می‌کنند می‌توان به فست فودهای جدید یا رستوران‌هایی که تازه شروع به کار کرده‌اند اشاره کرد.

مقدار این تخفیف‌ها معمولاً از ۵ درصد شروع می‌شود و گاهی به ۵۰ درصد یا بیشتر هم می‌رسد؛ بنابراین اگر می‌خواهید سفارش غذا آنلاین را با قیمت مناسبی ثبت کنید، این تخفیف‌ها می‌توانند گزینه خوبی برایتان باشند. مخصوصاً زمانی که تعداد نفراتتان زیاد است و حجم غذای سفارش داده شده بیشتر می‌شود، با این تخفیف‌ها می‌توانید در هزینه نهایی تهیه غذای بیرون بر صرفه‌جویی کنید و یک وعده غذایی خوشمزه و قیمت مناسب برای مهمان‌ها یا اعضای خانواده‌تان تدارک ببینید.

۵) انتخاب پلتفرم مناسب برای سفارش غذا

برای سفارش آنلاین غذا چندین راه وجود دارد. راه اول خرید از طریق وب‌سایت خود رستوران یا فست فود است. در این روش پشتیبانی، ارسال و… هم توسط خود رستوران انجام می‌شود و اگر مشکلی برای سفارش غذا یا ارسال آن وجود داشته باشد فقط باید از طریق خود رستوران این موضوع را پیگیری کنید. منویی که برای سفارش غذا در اختیارتان قرار می‌گیرد هم فقط منوی متعلق به رستوران یا فست فود است و فقط می‌توانید غذاهایی که در لیست منو موجود هستند را سفارش دهید.

روش دوم استفاده از پلتفرم‌های سفارش غذا است که رستوران‌ها و فست فودها متعددی در آن بستر برای پذیرش سفارش وجود دارند. این پلتفرم‌ها روی فعالیت رستوران‌ها مانند تهیه غذای باکیفیت، موجود بودن غذاها و پرداخت هزینه به ازای دریافت غذا، ارسال به موقع غذا، ارائه خدمات پشتیبانی و… نظارت می‌کنند.

اگر از این پلتفرم‌ها برای سفارش غذا استفاده کنید، شانس این را دارید که منوهای چندین رستوران را بررسی کنید و بهترین رستوران یا فست فود را برای سفارش غذای مد نظرتان انتخاب کنید. البته ارسال غذا و پشتیبانی هم توسط پلتفرم انجام می‌شود و از بابت دریافت به موقع غذا و رسیدگی به مشکلات کیفیت غذا و… هم بهتر انجام می‌شود. با توجه به اینکه تنوع رستوران‌ها در این پلتفرم‌ها بیشتر است و خدمات بهتری در زمینه ارسال ثبت سفارش غذا و ارسال آن انجام می‌دهند، اغلب متقاضیان ترجیح می‌دهند از این بسترها برای سفارش غذای فوری و آسان استفاده کنند.

سوپر اپلیکیشن اسنپ از مرحله ثبت سفارش تا زمان آماده‌سازی و ارسال غذا را برایتان انجام می‌دهد. برای اینکه اولین تجربه سفارش آنلاین غذا برایتان تجربه لذت بخشی باشد، پیشنهاد می‌کنیم سفارشتان را از طریق سوپر اپلیکیشن اسنپ ثبت کنید و آماده دریافت غذای مد نظرتان باشد.

در پایان…

اگر قصد دارید سفارش آنلاین غذا را ثبت کنید، حتماً از پلتفرم‌های معتبر استفاده کنید. این پلتفرم‌ها روی کیفیت غذای رستوران‌ها و فست فودها، میزان حجم غذای ارسالی، نظرات و باز خورد کاربران و… نظارت دارند؛ و بهترین رستوران‌ها را برای سفارش غذا به شما پیشنهاد می‌کنند.

در سوپر اپلیکیشن اسنپ برای هر ستاره امکان امتیازدهی و ثبت نظر کاربران در نظر گرفته شده است، تا موقع انتخاب رستوران بتوانید بهترین رستورانی که در نزدیکی محل زندگی‌تان است را انتخاب کنید. منوهای رستوران‌ها در این پلتفرم به روز است و سفارشتان را پیک‌های اسنپ به دستتان می‌رسانند؛ بنابراین همه‌چیز برای تدارک یک وعده غذایی عالی برای پذیرایی از مهمان‌ها یا اعضای خانواده‌تان آماده شده. فقط باید غذاهای مد نظرتان را انتخاب کرده و سفارش دهید و از حضور در یک جمع صمیمانه لذت ببرید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.