عجیب ترین رستوران‌های ایران!

رستوران های عچیب

به‌طور کلی، غذا فقط چیزی برای سیرکردن شکم یا در حالت متمدنانه‌تر رسیدگی به سلامت جسم‌وجان نیست. غذا و شیوه خوردن و پذیرایی با آن در فرهنگ هر خطه‌ای تنیده شده است. هر نقطه‌ای از ایران و دنیا هم این فرهنگ را به شکل‌های مختلفی بازتاب می‌دهد. برای نگاهی عمیق به این موضوع یا شناسایی راهی مناسب برای تفریح و سرگرمی می‌توانید با عجیب‌ترین رستوران‌ها هم آشنا شوید. شناخت رستوران‌های عجیب و سرزدن به آنها راه مناسبی برای چشیدن طعم تنوع در کنار غذا است. رستوران‌های عجیب ایرانی را می‌شناسید؟ 

۱. رستوران کوه نور در کیش

 

یکی از خاص‌ترین رستوران‌های ایران کوه نور است. کسانی که به کیش سفر می‌کنند از این رستوران نمی‌گذرند. دلیل جذابیت و خاص‌بودن آن هم قرارگرفتن در کوهی مصنوعی است. فضای فانتزی و خیال‌انگیز رستوران کوه نور برای مشتریان جالب به‌نظر می‌رسد. انواع غذاهای ایرانی و خارجی هم در آنجا سِرو می‌شوند. 

۲. رستوران تاج‌محل در تهران 

تاج‌محل برای دوست‌داران تجربه‌های تازه و خاص پیشنهادی عالی است. از در که وارد می‌شوید با فضای مفرحی روبه‌رو هستید که تمام خاطرات‌تان از تماشای فیلم‌های هندی را زنده می‌کند. دکوراسیون هندی تاج‌محل و البته نامش از پیش نشان می‌دهد که با رستورانی هندی با غذاهایی تندوتیز روبه‌رو هستید. دوست‌داران هند، این رستوران خاص را از دست ندهند. 

۳. رستوران کوهپایه‌ای در تهران 

دربند تهران است و رستوران‌های باصفایش. یکی از خاص‌ترین و عجیب‌ترین رستوران‌های این منطقه، رستوران کوهپایه‌ای است. ساختار مکانی آن شبیه کوهپایه و طبقه‌طبقه است. زیبایی معماری و ساختار آن چیزی است که باعث می‌شود در شمار خاص‌ترین‌ها قرار بگیرد. کیفیت غذاهای متنوع آن هم زبان‌زد است و خاطره خوشی برایتان به‌وجود می‌آورد. 

۴. رستوران کنزو در تهران 

اگر شیفته فرهنگ کره و غذاهای آنجا و کشورهای همسایه‌اش هستید از کنزو خوشتان خواهد آمد. این رستوران با غذاهای دریایی‌اش با نقش‌آفرینی سوشی به‌عنوان ستاره منو می‌تواند نظرتان را حسابی جلب کند. 

غذاهای خاص این رستوران و سِرو خاص‌تر آن باعث می‌شود که در دسته رستوران‌های عجیب قرار بگیرد. مگر شیوه سرو چطور است؟‌ اگر سالن تپانیاکی این رستوران را انتخاب کنید، آشپز روی میزتان و مقابل چشم‌هایتان غذا را آماده و سرو می‌کند. از چنین تجربه‌ای خوشتان می‌‌آید؟ 

۵. رستوران گردان امپراطور اهواز 

رستوران گردان امپراطور اهواز

امپراطور رستورانی گردان و چرخان در اهواز زیبا است. این رستوران در طبقه هشتم قرار دارد و ضمن چرخش و گردش می‌تواند منظره‌ای دیدنی از شهر را مقابل چشمان مشتریان قرار بدهد. غذاهای ایرانی و خارجی متنوعی هم در این رستوران عرضه می‌شوند. 

۶. رستوران سنتی شهریار تبریز 

رستوران سنتی شهریار تبریز هم مورد عجیبی است. این رستوران پیش‌تر حمامی سنتی بوده و اکنون در قالب سفره‌خانه‌ای باشکوه فعالیت می‌کند. این بنا که در فهرست آثار ملی ایرانی هم به ثبت رسیده، غذایی باکیفیت و پرسنلی خوش‌برخورد دارد که لباس‌های محلی به تن دارند. 

۷. رستوران موزه آب دزفول 

موزه آب دزفول فقط موزه‌ نیست و در آن رستورانی قرار دارد که فضایی خاص و جالب برای مشتریان فراهم می‌کند. این رستوران‌ بسیار باصفا است و تجربه‌ای خوب از نوش‌جان‌کردن غذاهایی باکیفیت را هم برایتان فراهم می‌کند. 

۸. رستوران وکیل کرمان 

اگر گذرتان به کرمان افتاد، بدانید که یکی از عجیب‌ترین و خاص‌ترین رستوران‌های ایران را دارد. رستوران وکیل این شهر در مکانی قرار دارد که در گذشته‌ها حمامی سنتی بوده است. با قدم‌زدن در بازار سنتی وکیل می‌توانید به این رستوران زیبا با حال‌وهوای عجیب و متفاوتش برسید. خودتان را به یک وعده دیزی جانانه مهمان کنید و لذت ببرید. 

۹. رستوران رویایی بالیق در تبریز 

بالیق در تبریز هم رستورانی خاص و عجیب است. چطور؟ غذاهای این رستوران را که کنار بگذاریم، دکوراسیون و فضایی که ایجاد می‌کند هم بسیار جالب و عجیب است. صدای دریا، رعدوبرق و آکواریوم این رستوران باعث می‌شود که در دسته خاص‌ترین‌ها قرار بگیرد. 

۱۰. رستوران نهنگ سفید در کیش 

نهنگ سفید در کیش هم از خاص‌ترین رستوران‌های ایران است. چرا؟ چون ساختارش شبیه نهنگ بزرگ و سفیدی است که مسافران را در دل خود جای می‌دهد. نزدیکی آن به ساحل و غذاهای خوبش هم از امتیازاتی هستند که نمی‌توانید نادیده بگیرید. اگر به کیش سفر کردید، یادتان باشد که نهنگ سفید از خاص‌ترین‌ها و بهترین‌های جزیره است. 

در آخر 

این روزها امکان سفارش غذای آنلاین هم وجود دارد و به‌راحتی می‌توانید هرچه را که بخواهید از رستوران‌های مختلف بخواهید. این امکان زمانی مناسب است که به هردلیلی دلتان نمی‌خواهد از منزل خارج شوید یا مراجعه حضوری به رستوران‌ها داشته باشید. اگر هم روزی هوای رستوران‌گردی به سرتان زد، رفتن به رستوران‌های خاص عجیب را امتحان کنید. مراجعه به آنها تنوع و تازگی زیادی با خود به‌همراه دارد. هم غذا می‌خورید و هم حضور در محیطی متفاوت با تجربه‌ای تازه را برای خود خاطره می‌کنید. 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *