راهنمای سفر با اسنپ برای افراد زیر ۱۸ سال

چطور کودکان زیر ۱۸ سال می‎توانند از اسنپ برای سفر استفاده کنند؟

راهنمای سفر با اسنپ برای افراد زیر ۱۸ سال

اگر پدر یا مادر هستید، حتما برایتان پیش آمده است که برای بهبود کیفیت اوقات فراغت کودکان خود، آن‌ها را به کلاس‌های متنوع و یا به منزل آشنایان و دوستان بفرستید. گاه راحتی، در دسترس بودن و امنیت تاکسی‌های اینترنتی نسبت به دیگر شیوه‌های حمل‌ونقل منجر می‌شود که اولین انتخاب‌مان برای حمل‌و‌نقل کودکان، استفاده از این سرویس‌ها باشد. اما باید بدانید که سفر افراد زیر ۱۸ سال، در صورتی که همراه بزرگسالی نداشته باشند، با اسنپ و سایر تاکسی‌های اینترنتی ممنوع است.

اسنپ در شرایط و قوانین‌ خود به موارد زیر اشاره کرده است:

  • افراد زیر ۱۸ سال اجازه ساخت حساب کاربری ندارند.
  • سفر بدون همراهی یک فرد بزرگسال برای افراد زیر ۱۸ سال ممنوع است.

قوانین مربوط به کاربران راننده

سوار کردن مسافر زیر ۱۸ سال برای کاربران راننده نیز ممنوع است و از آنها خواسته شده از انجام چنین سفرهایی خودداری کنند و با انتخاب گزینه‌ مربوطه در بخش دلایل لغو سفر در اپلیکیشن، اسنپ را مطلع سازند.

دلایل ممنوعیت سفر برای افراد زیر ۱۸ سال

ممنوعیت سفر افراد زیر ۱۸ سال، بدون یک همراه بزرگسال، دلایل متعددی دارد:

  • توانایی محدود‌ آن‌ها در استفاده از امکانات امنیتی اپلیکیشن
  • احتمال کم‌توجهی‌شان به رعایت موارد مهم امنیتی، مثل مطابقت دادن مشخصات راننده و خودرو
  • مهم‌تر از همه قدرت تصمیم‌گیری و واکنش در شرایط اضطراری

از سوی دیگر سفر فرد زیر ۱۸ سال، بدون همراه بزرگسال، مسئولیت دوچندانی را به عهده‌ کاربر راننده می‌گذارد. با وجود اینکه تمامی کاربران راننده برای فعالیت در اسنپ از طرف پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا تایید صلاحیت می‌شوند، مراقبت و محافظت از کودکان، نیازمند مهارت‌ و تجربه‌ای است که همه افراد از آن برخوردار نیستند.

توصیه اسنپ

  • با وجود راحتی و در دسترس بودن و امنیت بیشتر سفر با تاکسی‌ اینترنتی، به هیچ‌عنوان از اسنپ برای رفت‌وآمد فرزند خود به‌تنهایی استفاده نکنید.
  • در شرایطی که به دلیل مشغله زیاد نمی‌توانید کنار فرزندتان باشید، فرد بزرگسال و مورد اعتماد دیگری را با او همراه کنید.

مراحل پیگیری قضایی در صورت وقوع اتفاق

در آخر باید به این نکته توجه داشت که اسنپ مانند سایر رابط‌های کاربری، ابتدا به ساکن به طور مستقل امکان پیگیری قضایی موارد پیش‌آمده در سفر را ندارد و در صورت وقوع هر اتفاقی، ابتدا طرفین باید به مقامات قضایی و انتظامی مراجعه کنند. در این مسیر، اسنپ در کنار کاربران خود خواهد بود و در روند رسیدگی به پرونده شکایات کاربران با مراجع قضایی و انتظامی همکاری خواهد کرد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.