مزایای ارز دیجیتال در صنعت گردشگری کدام‌اند؟

ارز دیجیتال در گردشگری

با پاگرفتن ارز‌های دیجیتال در جهان، رد پای این رمزارز‌ها در صنایع و حوزه‌های مختلف نیز پیدا شده است. اخیرا و طی چند سال گذشته استفاده از ارز‌های دیجیتال در صنعت گردشگری رونق پیدا کرده و اتفاقا باعث شده تا تسهیلات بیشتری دراین‌خصوص شکل بگیرد. اگر شما نیز درباره ارز دیجیتال در گردشگری کنجکاو هستید؛ در ادامه با ما همراه شوید.

ارتباط ارز دیجیتال و گردشگری

ارتباط ارز دیجیتال با گردشگری

استفاده از رمزارز‌ها در حوزه گردشگری با مسائلی چون پرداخت برای رزرو هتل، پرداخت با ارز دیجیتال برای خرید بلیط هواپیما، کرایه خودرو، خرید بلیط مراکز گردشگری مختلف و … در ارتباط است. به این شکل بسیاری از هتل‌ها در جهان در حال حاضر پذیرش رزرو با پرداخت رمزارز‌ها را داشته و حتی وب‌سایت‌های گردشگری مختلفی نیز پرداخت با بیت‌کوین یا دیگر رمزارز‌های معتبر و مشهور را قبول دارند.

از این روی به نظر می‌رسد که جهان توریسم، به سمت پذیرش بیشتر ارز‌های دیجیتال، به‌عنوان یک ارز غیرمتمرکز قدم برداشته و این باعث خواهد شد تا بیش‌ازپیش بخواهیم به مزایای استفاده از ارز دیجیتال در صنعت گردشگری توجه کنیم.

مزایای استفاده از رمزارز‌ها در گردشگری

از جمله این مزایا؛ می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

پرداخت سریع و راحت

همان‌طور که می‌دانید سرعت تراکنش‌ها در حوزه ارز‌های دیجیتال بسیار قابل‌توجه بوده و شما می‌توانید به‌راحتی در هرجایی که باشید، با استفاده از کیف پول دیجیتال خود، پرداخت مبلغ برای خرید بلیط هواپیما، بلیط قطار، اتوبوس، رزرو هتل و … را انجام دهید.

عدم نیاز به حمل پول

باتوجه‌به فیزیکی نبودن پول‌های دیجیتال، نیازی به هیچ‌گونه حمل پول نداشته و تنها کافی است که از کیف پول دیجیتال مطمئنی استفاده کنید تا در برابر آسیب‌های شبکه و هک، امن بوده و از نگهداری دارایی دیجیتال خود، اطمینان خاطر داشته باشید.

برخورداری از تخفیف

بسیاری از شرکت‌ها و وب‌سایت‌های گردشگری یا همین‌طور هتل‌های مختلف که ارز‌های دیجیتال را به‌عنوان یک روش پرداخت معرفی کرده‌اند؛ تخفیف‌های مختلفی برای کاربران این حوزه در نظر گرفته و این باعث خواهد شد تا بتوانید مبلغ کمتری از حالت معمولی پرداخت کنید.

عدم نیاز به تعویض پول در صرافی

زمانی که قصد داشته باشید پرداخت در خصوص موارد مختلف حوزه گردشگری را با یکی از ارز‌های دیجیتال انجام دهید؛ دیگر پیش از سفر یا پس از آن؛ نیاز به تعویض پول‌های فیات و تبدیل پول رایج کشور خود به پول کشور مقصد ندارید. ارز‌های دیجیتال کاملا غیرمتمرکز بوده و وابسته به هیچ دولت یا کشوری نیستند. از این روی شما می‌توانید به‌راحتی به طور مثال از ارز دیجیتال بیت‌کوین در هرجایی از جهان استفاده کنید.

مزایای ارز دیجیتال در گردشگری ایران

مزایای ارز دیجیتال در گردشگری

باتوجه‌به تحریم‌های صورت‌گرفته علیه ایران، استفاده از ارز‌های دیجیتال در صنعت گردشگری داخلی، فرصتی طلایی خواهد بود که این تحریم‌ها دور زده شده و درآمدزایی از محل جذب توریست خارجی به بهترین وضعیت خود برسد. با این حساب؛ به نظر می‌رسد که وقت آن رسیده تا صنعت گردشگری در ایران، بهترین استفاده را از شرایط موجود برده و بتواند درآمدزایی لازم را از فرصت‌های گردشگری کشور و شهر‌های دیدنی و جاذبه‌های عالی، آن داشته باشد.

به نظر می‌رسد که در آینده‌ای نزدیک، امکان رزرو هتل یا خرید بلیط هواپیما در ایران نیز با ارز‌های دیجیتال میسر شود و شما بتوانید از سرویس‌های مختلفی چون سرویس رزرو هتل اسنپ یا سرویس بلیت سفر اسنپ، با استفاده از رمزارز‌های مختلف، رزرو و خرید خود را انجام دهید.

آینده ارز دیجیتال در گردشگری

باتوجه‌به چیزی که در حال حاضر از رونق‌پیداکردن دنیای ارز‌های دیجیتال می‌بینیم؛ به نظر می‌رسد که در آینده نه‌چندان دور، شاهد رشد بیشتر ارز دیجیتال در گردشگری باشیم. در واقع به این شکل پرداخت‌ها تسهیل شده و افرادی که می‌خواهند از فرصت‌های گردشگری بیشتری استفاده کنند نیز تجربه بهتری خواهند داشت. شما چه نظری در این باره دارید؟ نظرات و ایده‌های خود در این باره را با ما و دیگر کاربرانی که ما را دنبال می‌کنند، به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.