آنتالیا کارت چیست و چه مزایایی دارد؟

کارت اعتباری آنتالیا

آنتالیا یکی از شهر‌های کشور ترکیه است که هر سال توریست‌های زیادی را به خود اختصاص داده و دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است. برای سفر به این شهر و برخورداری بهینه از آن، بهتر است که این کارت را در اختیار داشته و از مزایای عالی آن در سفر خود بهره ببرید. اگر در خصوص این کارت اطلاعات خاصی ندارید، در این مطلب با ما همراه باشید تا درباره آن بیشتر بدانیم.

آنتالیا کارت چیست؟

آنتالیا کارت، یک نوع کارت اعتباری است که از آن برای امور مختلف در شهر آنتالیا استفاده می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از این کارت، هزینه استفاده از وسایل نقلیه عمومی را پرداخت کنید. به طور مثال اگر قصد سوارشدن به مترو را دارید، امکان استفاده از این کارت را خواهید داشت. در واقع این کارت اعتباری، شبیه به کارت مترو و اتوبوسی است که در ایران نیز از چند سال گذشته مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیا در اختیار داشتن آنتالیا کارت ضرورت دارد؟

استفاده از سرویس حمل‌ونقل عمومی در آنتالیا

بگذارید این پاسخ را به این شکل بدهیم که اگر شما قصد استفاده از وسایل نقلیه عمومی در شهر آنتالیای ترکیه را دارید؛ بله حتما به این کارت نیاز خواهید داشت. علت آن هم این است که وسایل نقلیه عمومی در این شهر، قبول پرداخت نقدی نخواهند داشت و حتما لازم است که به این شکل اعتباری، هزینه سوارشدن به اتوبوس و … را پرداخت کنید.

از این روی اگر پیش‌بینی می‌کنید که در سفر به آنتالیا، قرار باشد که از وسایل نقلیه عمومی، حتی یک‌بار استفاده کنید، قطعا به این کارت نیاز خواهید داشت.

انواع آنتالیا کارت

البته این کارت‌های مخصوص دارای انواع خاصی بوده و لازم است که متناسب با نیاز خود، نوعی از این کارت‌ها را انتخاب کنید.

  • کارت فول: اگر شما به یک سفر توریستی به شهر آنتالیا می‌روید، نوع کارت Full را خریداری کنید. در حال حاضر هزینه لازم برای خرید این کارت، نزدیک به ۱۱.۵۰ لیر ترکیه است. شما به‌راحتی می‌توانید این کارت را خریداری کرده و برای پرداخت کرایه وسایل نقلیه عمومی از آن بهره ببرید. باتوجه‌به نبود تخفیف و شرایط خاص، برای خرید کارت فول، نیازی به ارائه مدارک شناسایی خود ندارید.
  • کارت ایندپندنت (Independent): این کارت برای گروه‌های خاصی در اجتماع ارائه شده و افرادی چون از کار افتاده‌ها، جانبازان، نیروهای پلیس یا افرادی که سن بالاتر از ۶۵ سال دارند، می‌توانند با ارائه مدارک خود، کارت ایندپندنت را خریداری کنند. این کارت با هزینه کمتری همراه بوده و تسهیلاتی را برای این عده لحاظ می‌کند.
  • کارت تخفیفی (Discounted): این کارت برای قشر خاصی در نظر گرفته شده است و به طور مثال بازنشسته‌ها، دانشجوها و اساتید دانشگاه‌ها و معلم‌های مدارس، می‌توانند از آن استفاده کنند. قطعا برای خرید این کارت، نیاز به ارائه مدارک شناسایی و شغلی خواهد بود. همان‌طور که از نام این کارت می‌توان حدس زد، هزینه آن کمتر بوده و تخفیف‌هایی برای این گروه از افراد در نظر گرفته شده است.

خرید آنتالیا کارت و روش شارژ

آنتالیا کارت در سفر به ترکیه

برای خرید این کارت، می‌توانید به سراغ سوپرمارکت‌ها یا فروشگاه‌های مختلف رفته و همین‌طور از دستگاه‌های اتوماتیک کارت استفاده کنید. لازم به ذکر است که شما از طریق همین دستگاه‌های اتوماتیک که در مناطق مختلف شهر قرار دارند، نسبت به شارژ دوباره کارت فعلی خود نیز اقدام کنید. به‌علاوه در فرودگاه شهر آنتالیا نیز خرید این کارت‌ها میسر بوده و می‌توانید به این شکل قبل از واردشدن به شهر، کارت خود را تهیه کرده و با خیال راحت از آن استفاده کنید.

نرم‌افزار Antalyakart Mobil

با استفاده از نرم‌افزار Antalyakart Mobil، می‌توانید به‌راحتی سابقه استفاده از کارت خود را مشاهده کرده و ببینید که چه اندازه از شارژ آن استفاده شده و چه اندازه دیگر از آن باقی‌مانده است. به این صورت پیش از تمام شدن اعتبار و شارژ کارت، برای تمدید و شارژ کردن دوباره آن، اقدام مناسب را انجام خواهید داد.

ثبت حس کد روی آنتالیا کارت

در حال حاضر نیازی به اتصال حس کد به این کارت مخصوص شهر آنتالیا نیست؛ اما در سال قبل و ماه‌های گذشته که به دلیل شیوع ویروس کرونا، مسافران این شهر باید حتما حس کد دریافت می‌کردند، اتصال آن به کارت مخصوص آنتالیا، یک قابلیت کاربردی به‌حساب می‌آمد.

تجربه بهترین سفر به آنتالیا

با رزرو بلیط هواپیما خارجی از طریق سرویس بلیت سفر اسنپ، می‌توانید بهترین تجربه سفر به شهر آنتالیا را داشته و از سپری کردن تعطیلاتی عالی در این شهر زیبای ترکیه لذت ببرید. به یاد داشته باشید که با خرید این کارت، رفت‌وآمدهای شما در شهر با استفاده از وسایل نقلیه به‌مراتب ساده‌تر انجام شده و راحتی بیشتری را تجربه خواهید کرد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.