جا‌های دیدنی قطر ۲۰۲۲ که نباید از دست بدهید

با توجه‌ به نزدیک بودن مسابقات جام جهانی قطر ۲۰۲۲؛ سفر‌های زیادی به این مقصد در خاورمیانه شکل خواهد گرفت. برای مسافران قطر، به جز تماشای نزدیک مسابقات جام جهانی، فرصتی وجود دارد که از جا‌های دیدنی قطر در سال ۱۴۰۱ نیز بازدید کنند.

از این‌ جهت در این مطلب، بخشی از برترین و مشهورترین جاذبه‌های دیدنی این کشور در جنوب خلیج‌فارس را مرور خواهیم کرد.

جا‌های دیدنی قطر در سال ۱۴۰۱

از جمله مناطق دیدنی قطر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

موزه‌های مشیرب در دوحه

در مجموعه موزه‌های مشیرب شهر دوحه، می‌توانید تاریخ ماهیگیری در این شهر را بازدید کرده و تمامی تجهیزات و به‌طورکلی فرایند آن را در قدمت این شهر دنبال کنید.

همین‌طور در این مجموعه از خانه‌های تاریخی چون خانه رادوانی، خانه کمپانی، خانه محمد بن جاسم و خانه بن جلود دیدن کنید.

برای بازدید از مجموعه موزه‌های مشیرب، در روز‌های شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ عصر و در روز‌های جمعه از ۱۵ تا ۲۱، به این محل مراجعه کنید. لازم به ذکر است که در روز‌های یکشنبه، موزه تعطیل خواهد بود.

موزه ملی قطر

موزه ملی قطر در شهر دوحه واقع شده و در آن می‌توانید تاریخ کشور قطر را در سه مرحله: آغازین، اکنون و تاریخ مدرن دنبال کنید.

این موزه از مناطق دیدنی قطر، نزدیک به فرودگاه دوحه واقع شده و شاید پس از وارد شدن به شهر یا در ساعات پایانی سفر خود به اینجا، بهترین مکانی باشد که می‌توانید مورد بازدید قرار دهید. همین‌طور در این موزه، کافه و رستورانی نیز وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها در جای خود استفاده کنید.

زمان بازدید از موزه ملی قطر در روز‌های یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ عصر بوده و این بازه زمانی برای روز‌های پنج‌شنبه و شنبه، در فاصله ۹ صبح تا ۲۱ شب خواهد بود. همین‌طور جمعه‌ها می‌توانید در فاصله ساعت‌های ۱۳:۳۰ تا ۲۱ به محل موزه مراجعه کنید.

شهر فیلم قطر

در شهر فیلم قطر، این فرصت را خواهید داشت تا زندگی بادیه‌نشینی و روستایی در جنوب خلیج‌فارس را از نزدیک در ساختاری زیبا، مشاهده کنید.

آرامش عالی این منطقه بیابانی و زیبایی بی‌حدوحصر آن، شما را مجذوب خود خواهد ساخت. علت نام‌گذاری این منطقه به نام شهر فیلم، این است که گفته می‌شود این منطقه، برای ساخت یک فیلم بنا شده که البته تا حدود زیادی نامشخص است.

زمان بازدید از شهر فیلم قطر به‌صورت شبانه‌روزی بوده و محدودیتی به لحاظ روز و زمان برای آن تعریف نشده است.

موزه هنر‌های اسلامی دوحه

این موزه در یک جزیره خصوصی در شهر دوحه واقع شده و روی آب شناور است. این موزه در واقع یکی از خاص‌ترین جا‌های دیدنی قطر در سال ۱۴۰۱ است که پیشنهاد می‌کنیم هرگز آن را از دست ندهید.

قرآن قرن ۱۷ام و متون اسلامی و هنر‌های به‌یادگارمانده از دوران صدر اسلام در این موزه نگهداری شده و همین‌طور می‌توانید هنر‌های دستی چون ظروف سفالی، شیشه‌کاری و … را در بخشی دیگر از موزه مشاهده کنید که از ملل مختلف در اینجا گردآوری شده‌اند.

برای بازدید از این موزه می‌توانید روز‌های شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ عصر به محل آن مراجعه کرده و همین‌طور جمعه‌ها موزه از ساعت ۱۳:۳۰ بعدازظهر تا ۱۹ باز خواهد بود.

قلعه الزباره

این قلعه در قرن ۱۷ام ساخته شده و جالب است بدانید که در شمار میراث جهانی یونسکو قرار دارد. الزباره در محدوده سال‌های ۱۹۸۴ تا ۱۹۸۶، به‌عنوان یک پایگاه نظامی استفاده شده و پس از آن برای مدتی کاملا ر‌ها شده بود.

البته طبق روایتی قلعه الزباره یک‌بار تخریب شده و مجدد مورد ساخت‌وساز قرار گرفته است.

برای بازدید از این قلعه، می‌توانید هر روز به جز یکشنبه‌ها، از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۷ به محل آن مراجعه کنید.

برج‌های بارزان

برج‌های بارزان در سال‌های پایانی دهه ۱۸۰۰ ساخته شدند. ساختار این برج‌ها شامل دو برج بلند، یک مسجد و یک سالن پذیرایی مخصوص بازدیدکنندگان است.

البته در دوران سلطنت شیخ محمد بن جاسم آل ثانی، این برج‌ها مورد بازسازی و مرمت کامل قرار گرفتند. این برج‌ها در ابتدا برای دیده‌بانی ساخته شده و مطالعات ستاره‌شناسی نیز از طریق آن‌ها انجام می‌گرفت.

لازم به ذکر است که بازدید از این برج‌ها، محدودیت زمانی نداشته و در هر ساعت و روزی از هفته می‌توانید به محل آن‌ها مراجعه کنید.

قلعه زکریت

یکی از دیدنی‌ترین مکان‌های کشور قطر، قلعه زکریت است. این قلعه دارای هویت تاریخی بوده و تاریخ ساخت آن به قرن هیجدهم میلادی بازمی‌گردد.

این قلعه دارای معماری اصیلی است و می‌توانید در محوطه آن نیز از فضای بسیار آرامش‌بخش لذت ببرید. همان‌طور که حدس می‌زنید، قلعه زکریت در شبه‌جزیره زکریت قرار داشته و برای بازدید از آن نیز هیچ محدودیت روز و زمان در نظر گرفته نشده است. به‌علاوه نیازی نیست که هزینه‌ای بابت بازدید از این قلعه پرداخت کنید.

سایت باستانی الزباره

پارک انگری برد قطر

پارک انگری برد از جذاب‌ترین پارک‌های تفریحی در قطر به‌حساب آمده که برای خانواده‌ها بسیار هیجان‌انگیز خواهد بود. در این پارک انواع تجهیزات تفریحی قرار داده شده و شما می‌توانید در آن ساعات بسیار جذاب و شادی را سپری کنید.

این پارک بازی شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۲ شب باز بوده و پنج‌شنبه‌ها تا ساعت ۲۴ شب باز است. همین‌طور جمعه‌ها می‌توانید در فاصله ساعت ۱۳ بعدازظهر تا ۲۴ شب، به این محل مراجعه کنید.

بازار واقف

این بازار در مرکز شهر دوحه قرار داشته و در آن، می‌توانید انواع و اقسام محصولات از جواهرات تا صنایع‌دستی، کیف و کفش، ادویه‌های مختلف و … را خریداری کنید. این بازار را هرگز در سفر به قطر از دست نداده و از فضای عالی آن لذت ببرید.

این بازار شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۱۲:۳۰ بعدازظهر و ۱۵:۳۰ تا ۲۲ شب باز است. البته جمعه‌ها تنها می‌توانید در بازه زمانی ۱۲:۳۰ ظهر تا ۲۲ شب، به این بازار مراجعه کنید.

بازار طلا قطر

اگر می‌خواهید از انواع طلا و جواهرات در اینجا دیدن کرده و احیانا خرید نیز داشته باشید، سری به بازار طلا قطر بزنید. در اینجا بهترین و زیباترین جواهرات ظریف تا سنگین را مشاهده کرده و قطعا محو ویترین‌ها خواهید شد. این بازار نیز در مرکز شهر دوحه قرار گرفته است.

برای بازدید از بازار طلا قطر باید شنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۹ صبح تا ۱۳ بعدازظهر و با یک فاصله دوباره از ساعت ۱۶ تا ۲۲ شب، به محل آن مراجعه کنید. جمعه‌ها نیز بازار از ساعت ۱۶ تا ۲۲ شب باز خواهد بود.

ساحل زیبای سیلین

اگر می‌خواهید از تفریحات آبی در سفر به قطر لذت ببرید، ساحل سیلین می‌تواند مقصد عالی شما باشد. کایت سواری در این ساحل رواج داشته و البته تفریحات دریایی دیگری نیز چون جت اسکی وجود دارد که می‌توانید تک‌تک آن‌ها را امتحان کنید.

سواحل شنی نرم و تمیز و همین‌طور آب‌های شفاف سرمه‌ای رنگ در این ناحیه عالی به نظر می‌رسند. این ساحل همیشه باز بوده و محدودیت زمانی ندارد.

ساحل کاتارا

ساحل زیبای دیگری که باید آن را در شمار مناطق دیدنی قطر جای داد، ساحل کاتارا است. در این ساحل ورزش پاراسلینگ طرف‌داران زیادی دارد و اگر شما نیز به تجربه آن علاقه‌مند هستید، حتما در سفر به دوحه، زمانی را برای لذت بردن از این تفریح آبی اختصاص دهید. همین‌طور موج‌سواری، قایق‌سواری و … نیز در اینجا جریان دارد.

برای بازدید از این ساحل می‌توانید هر روز در فاصله ساعت ۹:۳۰ صبح تا ۱۷ عصر به محل آن در خیابان شکسپیر دوحه مراجعه کنید.

چطور در سفر به دوحه، بهترین تفریحات را داشته باشیم؟

برای آن که بتوانید در سفر به قطر در دوره برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲، نهایت لذت را از سفر خود ببرید، لازم است که با دنبال‌کردن جا‌های دیدنی قطر در سال ۱۴۰۱، برنامه‌ریزی خوبی برای سفر خود داشته و از تمامی جاذبه‌های گردشگری این شهر در حاشیه خلیج‌فارس دیدن کنید.

شما می‌توانید برای تهیه بلیط سفر به قطر از طریق سرویس بلیت سفر اسنپ اقدام کنید. شما چه نظری در این باره دارید؟

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *