اسنپ با شما ۵ساله شد

تولد ۵ سالگی اسنپ

اسنپ با شما ۵ساله شد

از زمانی که برای اولین بار چند جوان ایرانی رویای راه‌اندازی تاکسی‌ اینترنتی ایرانی را در سر می‌پروراندند، تنها ۵ سال گذشته است؛ ۵ سال پیش شاید خیلی از مردم حتی نام تاکسی‌های آنلاین را هم نشنیده بودند اما امروز در سراسر ایران به آسانی می‌توانیم اسنپ بگیریم. ۵ سال زمان کوتاهی است برای اینکه یک کسب‌و‌کار کاملا جدید وارد بازار شود و بتواند خدماتش را در سراسر کشور گسترش دهد و به یکی از بزرگ‌ترین تاکسی‌های آنلاین دنیا تبدیل شود؛ مسیری که اسنپ توانست به پشتوانه اعتبار شما طی کند. در ادامه این مطلب نیم‌نگاهی به آمارهای جذاب این مسیر انداخته‌ایم تا خاطرات این هم‌مسیری را با هم مرور کنیم.

یک میلیارد سفر با اسنپ

روزهای اول همه چیز مبهم بود؛ قدم‌ها آهسته برداشته می‌شد و فضا پر از ابهام بود. تا اینکه اولین سفرهای آزمایشی به خوبی انجام شد. حالا دیگر ماجرای راه‌اندازی تاکسی اینترنتی در ایران از رویا فاصله گرفته و تبدیل به یک احتمال شده بود؛ احتمالی که البته بیشتر بعید بود تا قریب. هنوز مشخص نبود که مردم از تاکسی‌های اینترنتی استقبال می‌کنند یا نه. شاید باورش سخت باشد اما فاصله صفر تا یک میلیارد تنها در ۵سال طی شده است. اسنپ در این ۵سال یک میلیارد سفر داشته است. یک میلیارد سفری که پر است از تجربیات متفاوت از همراهی و همسفری با غریبه‌هایی که به نوعی آشنا شدند.

همراهی بیش از ۲میلیون راننده با اسنپ

رانندگان ارزشمند‌ترین دارایی اسنپ هستند. اسنپ در ابتدا تنها با ۱۰راننده آغاز به کار کرد و امروز در آستانه تولد ۵سالگی‌اش حدود ۲میلیون راننده ثبت‌نامی و ۷۰۰هزار راننده فعال دارد. از جمله آمارهای شنیدنی اسنپ تعداد سفرهای راننده رکورد‌دارش است. پُرسفرترین راننده اسنپ با ۲۵هزار و ۲۱۲سفر، رکورد بیشترین تعداد سفر را ازآن خود کرده است. این تعداد سفر را اگر تقسیم بر تعداد روزهای ۵سال کنیم، عدد به‌دست‌آمده شگفت‌انگیز خواهد بود؛ به عبارت دیگر این راننده در طول ۵سال گذشته به طور میانگین ۱۳سفر در هر روز انجام داده است.

همسفری بیش از ۳۰میلیون مسافر با اسنپ

انسان‌ها در مواجهه با یک تکنولوژی جدید رفتارهای مختلفی دارند؛ عده‌ای به استقبال تجربه‌های نو می‌روند اما برخی نیز از تغییر گریزان هستند. اسنپ توانست در زمان کوتاهی از یک مفهوم ناشناخته فاصله بگیرد و به یک نیاز اساسی برای همه افراد جامعه تبدیل شود؛ تا جاییکه در زبان عامه نام «اسنپ» مترادف با نام تاکسی‌های اینترنتی شد. مفتخریم که اعلام کنیم در پنج‌سالگی بیش از ۳۰ میلیون کاربر مسافر داریم. این عدد در مقایسه با سال گذشته ۵۰درصد رشد داشته که نشان‌دهنده افزایش محبوبیت اسنپ در بین مردم است. مسافری که در ۵سالگی اسنپ رکورد بیشترین تعداد سفر را زده تاکنون ۴هزار و ۲۲۵سفر با این اپلیکیشن داشته است. سال گذشته آذرماه، یک معلم موسیقی به عنوان پُرسفرترین مسافر اسنپ معرفی شد. این مسافر ۲هزار و ۶۵۶سفر با اسنپ انجام داده بود. جالب اینکه در عرض یکسال این آمار تقریبا ۲برابر شده است.

خیلی دور، خیلی نزدیک با اسنپ

شاید برایتان جالب باشد که بدانید مردم استان فارس طولانی‌ترین و کوتاه‌ترین فاصله‌ها را با اسنپ طی کرده‌اند.

۴۱هزار سال با اسنپ

در طول ۵ سال گذشته، کاربران در مجموع ۳۶۵میلیون و ۹۰۵هزار و ۱۲۴ساعت را با اسنپ سپری کرده‌اند. به بیان دیگر در مجموع ۴۱هزار و ۷۷۰سال در اسنپ سپری شده است. با کمی خیال‌پردازی می‌توان گفت که اگر ماشین زمان داشتیم با مجموع ساعت‌هایی که کاربران در اسنپ سپری کرده‌اند، می‌توانستیم به دوران نوسنگی یا عصر حجر متاخر در ایران برویم. همچنین در این ۵سال، ۸میلیارد و ۲۴۶میلیون و ۴۲هزار و ۷۵۰کیلیومتر با اسنپ طی شده است. این رقم معادل بیش از ۱۰هزار و ۶۰۰بار رفت‌وبرگشت به کره ماه است.

با شما این هم مسیری ادامه دارد

همان‌طور که اشاره کردیم در طول این ۵سال به لطف اعتماد شما توانستیم مسیر طولانی را طی کنیم و در طول این سال‌ها همواره تلاش داشتیم تا بهترین کیفیت و خدمات را برایتان فراهم کنیم. با وجود این حجم زیاد سفر، اندک اتفاقات ناخوشایند اجتناب‌ناپذیر به نظر می‌رسد، اما همیشه سعی داشته‌ایم تا از تجربیات خود بیاموزیم و برای آینده بهتر تلاش کنیم.

در ویدیوی زیر می‌توانید مسیر ۵ساله ما را در چند دقیقه ببینید:

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.