سفر به آتن و بازدید از جذابیت‌هایش

آتن

آتن شهری باستانی است که در میان چندین تپه قرار گرفته است. در اطراف این شهر، کوه‌هایی وجود دارد که آن را کمی متفاوت‌تر ساخته است. تقریبا ۳۰۰۰ سال از اولین فردی که در این محل سکونت داشته می‌گذرد. مرکز آتن بسیار وسیع بوده و با نام میدان سینما گام شناخته می‌شود.

این شهر پایتخت یونان بوده و در نزدیکی خلیج سلونیک واقع شده است. درون این منطقه بسیاری از بنا‌های تاریخی و مدرن وجود دارد که آن را به یک مرکز گردشگری در جهان تبدیل کرده است.

۱- آکروپولیس (The Acropolis)

The Acropolis

این منطقه یکی از جاذبه‎‌های توریستی است که به‌صورت یک موزه است. این موزه، مجموعه بزرگی از معماری یونان را در خود جای‌داده است. ۵ طبقه که ۴۰۰۰ اثر باارزش در آن دیده می‌شود. در زمان اقامت خود در آتن آکروپولیس را جا نیندازید.

۲- محله پلاکا (Pláka)

Pláka

یکی دیگر از جا‌های دیدنی آتن پلاکا است. منطقه‌ای که در نزدیکی موزه آکروپولیس واقع شده و همانند یک دهکده کوچک است. اگر به فرهنگ رومیان علاقه دارید، این منطقه بهترین جا برای شما خواهد بود. در پلاکا مناطق بسیار زیبا و دیدنی وجود دارد که پر از کافه‌های دنج با غذا‌ها و نوشیدنی‌های خوشمزه است. همچنین درخت‌های قدیمی و زیبای آن در کوچه‌پس‌کوچه‌هایش به چشم می‌خورد.

۳- آگورای باستانی (Agora)

Agora

اگر به اماکن تاریخی علاقه دارید، مطمئنا آگورا که از جا‌های دیدنی آتن است، نظر شما را به خود جلب خواهد کرد. بازاری سنتی که در شمال غربی آکروپلیس قرار گرفته و اکنون چیزی جز یک خرابه را از آن نمی‌بینیم. این مکان در گذشته جایی برای تجمع افراد مهم بود که می‌خواستند درباره موضوعات مختلف صحبت کنند.

۴- اولیمپیا (Olympieion)

Olympieion

یکی از بزرگ‌ترین سازه‌ها در یونان به زئوس اختصاص‌داده‌شده است. ساخت این سازه تقریبا ۷۰۰ سال طول کشیده است. شروع احداث آن به دستور Peisistratos بود که البته چند سال پس از آغاز، متوقف و کمی بعد دوباره کار‌های مربوط به تکمیل آن انجام شد. در نهایت در این مکان ۱۰۴ ستونی ساخته و در اختیار زئوس قرار گرفت. متأسفانه از آن سازه اکنون تنها ۱۵ ستون را می‌توانید ببینید. طول هرکدام نیز تقریبا ۱۷ متر است.

۵- استادیوم المپیک و استادیوم پاناتنایک (Panathenaic Stadium)

Panathenaic Stadium

این استادیوم دارای سقفی فوق‎العاده زیباست که توسط معماری به نام Santiago Calatrava ساخته شده است. ساخت این استادیوم سه سال طول کشیده و ارتفاع سقف آن تقریبا ۷۲ متر است. ۲ قوس غول‌پیکر در سقف آن قرار گرفته که ۳۰۴ متر طول داشته و باعث شکل متفاوت آن شده است. درهرصورت زیبایی‌های آن به‌گونه‌ای بوده که پیشنهاد می‌شود حتما برای بازدید به آن سر بزنید.

۶- آنافیوتیکا (Anafiotika)

Anafiotika

آنافیوتیکا یکی از محله‌های قدیمی در آتن است. برای رسیدن به این منطقه باید به آکروپولیس و پس از آن به سمت جنوب حرکت کنید. این منطقه از قسمت جنوبی خود نیز به منطقه پلاکا متصل می‌شود. در منطقه آنافیوتیکا ۴۵ خانه اصلی از دهه ۱۹۵۰ باقی‌مانده است. البته تعداد خانه‌ها بسیار بیشتر بوده اما به دلیل حفاری آب خراب شده‌اند.

۷- ارختئوک (Erechtheion)

Erechtheion

جنس مرمر خالص، ویژگی اصلی ارختئوم است. سازه‌ای زیبا و شگفت‌انگیز که آن را یکی از قطعات افسانه‌ای معماری یونان می‌دانند. در سال ۳۵۲۱ قبل میلاد مسیح بود که دستور ساخت این بنا داده شد. طراحی آن بسیار زیبا بوده و طرحی شبیه به ۶ خانم را دارد که گوشه‌ای از آن را نگه داشته‌اند.

۸- باغ ملی آتن

باغ ملی آتن

این باغ یکی از پرطرف‌دارترین مناطق گردشگری در این شهر است که ابتدا با نام باغ سلطنتی یا آمالیا شناخته می‌شد. مساحت بزرگ و درختانی که گونه‌های آن بسیار کمیاب هستند، از ویژگی‎‌های این باغ است. می‌توانید در این باغ، قدم بزنید و از دیدن پرندگان لذت ببرید. بنای مهمی که در آن دیده می‌شود، یک ساعت آفتابی است که دقیقا در ورودی آن واقع شده و ۶ دریاچه نیز در مرکز باغ قرار دارد که دیدن آن خالی‌ازلطف نیست.

۹- جزایر سارونیک (saronic)

saronic

نزدیک‌ترین جزایر به آتن، سارونیک‌ها هستند که شامل چندین جزیره است. از میان آن‌ها می‌توانیم آجینا، آنجیستری، هایدار، پوروس، سالامینا و سپتسس را نام برد. این جزایر ساعات خوشی را برای شما رفم خواهند زد. همچنین می‌توانید غذا‌های دریایی آنجا را امتحان کرده و به دوچرخه‌سواری و استراحت در لب ساحل بپردازید.

۱۰- زاپیون (Zappeion)

Zappeion

زاپیون در قلب آتن واقع شده و یک ساختمان بسیار زیبا و باشکوه مربوط به قرن ۱۹ است. مجسمه‌های سنگی که در این مکان قرار گرفته‌اند شما را ساعت‌ها به خود مشغول خواهند کرد. این محل در کنار باغ ملی واقع شده است. از این ساختمان در گذشته برای جلسات و تشریفات خصوصی و مهم استفاده می‌شد. ساخت آن نیز با دستور Evangelos Zappas بوده که مقبره‌اش در زیر مجسمه مربوط به خودش قرار گرفته است.

۱۱- تئاتر دیونیسوس (Dionysus)

Dionysus

برای آن دسته از افرادی که به تئاتر علاقه دارند، دیونیسوس یکی از بهترین مناطق است. بازدید از این تئاتر که یکی از قدیمی‌ترین نمایش‌ها در آتن بوده که مطمئنا حس و حالی فوق‌العاده را برایتان رقم خواهد زد. در این استیج، بسیاری از داستان‌های غمگین و شاد برگزار شده است. ساختمان آن ۶۰۰ سال پیش و در صخره‌ای که در آکروپولیس کنده‌کاری‌شده، ایجاد شده و همچنین ظرفیت آن ۱۷۰۰۰ نفر است.

۱۲- موزه مسیحیت

موزه مسیحیت

بیزانتین یا موزه مسیحیت را که مربوط به فرقه ارتدوکس است، به‌عنوان یکی دیگر از مناطق گردشگری در آتن می‌شناسند. بسیاری از آثار تاریخی مربوط به این کشور در این موزه قرار گرفته که مربوط به دوران مختلف است.

 

۱۳- بازار رومی

بازار رومی

در اوایل مسیحیت بازاری به نام بازار رم ساخته شد. این بازار در فضایی باز بوده که دورتادور آن توسط ستون‌های بلند احاطه شده بود. مغازه‌هایی که در بازار وجود داشتند در میان این ستون‌ها بودند.

 

۱۴- فیلوپاپوس (Filopappos)

Filopappos

تپه‌ای در آتن وجود دارد که با نام فیلوپاپوس شناخته می‌شود. این مکان یکی از جاذبه‌های گردشگری آتن است که البته قدمتی طولانی دارد. ارتفاع تپه ۱۴۷ متر بوده و افرادی که به قله آن می‌رسند، می‌توانند چشم‌اندازی زیبایی را از شهر آتن داشته باشند.

۱۵- سازه آتن (Athena Nike)

سازه آتن

سازه آتن یا نایک، مکانی برای دعا در زمان جنگ بوده است. نام Nike که در زبان یونانی پیروزی ترجمه می‌شود نیز به همین دلیل روی این سازه گذاشته شده که تقریبا ۴ قرن پیش از میلاد این سازه ساخته شد. اما پس از چند سال تخریب و در نهایت با بازسازی‌اش به شکل امروزی درآمده است. سازه آتن یکی از جا‌های دیدنی آتن است.

سخن پایانی

سفر به آتن، یعنی ورود به دنیایی پر از شگفتی‌ها و سنت‌هایی که سال‌ها قبل از تولد ما وجود داشته است. تمام جا‌های دیدنی آتن برای شما تداعی‌کننده حس و حالی فوق‌العاده است. می‌توانید روز‌های خوشی را با بازدید از هرکدام از آن‌ها سپری کنید. اگر قصد سفر به آتن دارید، می‌توانید از سرویس بلیت سفر اسنپ استفاده کنید. همچنین اگر تجربه‌ای در این مورد دارید، حتما آن را با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *