طرز تهیه شربت زعفران مجلسی

طرز تهیه شربت زعفران

شربت زعفران از جمله شربت‌هایی است که کوچک و بزرگ طرف‌دار آن هستند. این شربت قابلیت ترکیب با انواع طعم‌دهنده‌ها را داشته و می‌توان در تهیه آن از خاکشیر و تخم شربتی نیز استفاده کرد. درست‌کردن این شربت به‌هیچ‌وجه سخت نیست و اگر طرف‌دار آن هستید، به‌راحتی می‌توانید آن را تهیه کنید. به همین منظور پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی با طرز تهیه شربت زعفران در ادامه همراه ما باشید.

شربت زعفران و یک دنیا عطروطعم

شربت زعفران

این شربت طعمی عالی داشته و بسیار گوارا و مفید محسوب می‌شود. به‌ویژه برای روز‌های گرم تابستان، می‌توانید از آن به شکلی عالی بهره ببرید.

مواد اولیه برای درست‌کردن شربت زعفران

برای درست‌کردن این شربت به این مواد اولیه نیاز دارید:

مواد لازم

مقدار موردنیاز
زعفران

یک قاشق‌چای‌خوری

شکر

۲ لیوان
تخم شربتی (در صورت تمایل)

۲ قاشق غذاخوری

گلاب

نصف لیوان
آب

۲ لیوان

طرز تهیه شربت زعفران

مراحل تهیه شربت زعفران خانگی

برای آن که به بهترین شکل طرز تهیه شربت زعفران را دنبال کنید، مراحل زیر را در نظر داشته باشید:

  • مرحله‌ی اول: اول‌ازهمه تخم شربتی‌ها را درون لیوان یا ظرفی مناسب بریزید و آن را برای مدت یک ساعت کنار بگذارید تا خیس بخورد و حجم آن به دوبرابر افزایش یابد.
  • مرحله‌ی دوم: در این مرحله هاونی آورده و زعفران را درون آن بریزید و خوب بکوبید تا تبدیل به پودر شود. سپس درون لیوانی زعفران پودر شده را ریخته و کمی آب جوش به آن اضافه کنید. بعد تکه‌ای یخ را به لیوان بیفزایید و درب لیوان را با یک نعلبکی بپوشانید تا زعفران دم بکشد و رنگ دهد.
  • مرحله‌ی سوم: اکنون قابلمه‌ای آورده و درون آن شکر و آب بریزید و قابلمه را روی حرارت ملایم بگذارید.
  • مرحله‌ی چهارم: این ترکیب را هرازگاهی هم بزنید و برای مدت نیم ساعت الی ۴۰ دقیقه آن را روی حرارت قرار دهید تا کمی غلیظ شود. بعد از آنکه به غلظت موردنظر رسید، زعفران دم‌کرده و گلاب را به آن اضافه کنید.
  • مرحله‌ی پنجم: تمامی مواد ریخته شده درون قابلمه را هم بزنید تا به ترکیب یکدستی برسد. سپس ۲۰ دقیقه دیگر آن را روی حرارت بگذارید تا بجوشد. پس از گذشت این مدت‌زمان، شربت را درون ظرف دیگری ریخته و صبر کنید تا از دما افتاده و خنک شود.
  • مرحله‌ی ششم: در مرحله آخر، لیوان‌های مورد نظرتان را آماده کنید و درون آن‌ها چندتکه یخ بریزید. از شربت آماده شده به‌اندازه یک قاشق‌چای‌خوری درون لیوان ریخته و به آن آب نیز اضافه کنید. در آخر هم می‌توانید یک قاشق غذاخوری تخم شربتی به لیوان بیفزایید. به همین آسانی شربت زعفران خوشمزه شما آماده سرو است.

نکات درست‌کردن شربت زعفران خانگی

برای آن که درست‌کردن شربت زعفران را به بهترین شکل پیش ببرید؛ لازم است که نکات و اصولی را در نظر داشته باشید که در زیر به بخشی از مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم:

  • لازم است که حتما زعفران شما مرغوب باشد تا طعم خوبی به شربت بدهد.
  • حتما زعفران را دم کنید و سپس به مخلوط آب و شکر اضافه کنید.
  • در صورت تمایل می‌توانید افزودنی‌های دیگر را به‌عنوان طعم‌دهنده به این شربت بیفزایید.

شربت زعفرانی را سریعا تهیه کنید

همان‌طور که خواندید، طرز تهیه شربت زعفران بسیار آسان است و شما می‌توانید به‌راحتی این شربت را درون خانه درست کنید. این شربت یکی از شربت‌های بین‌المللی و مجلسی است و بیشتر افراد از طعم آن لذت می‌برند. برای آن که بهترین شربت زعفران خانگی را تهیه کنید؛ پیشنهاد می‌کنیم که از سرویس سوپرمارکت اسنپ، بهترین زعفران اعلا را خریداری کرده و در درست‌کردن این شربت، به کار ببرید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.