نکات ایمنی هنگام استفاده از وانت باربری

باربری وانت

اسباب‌کشی دارید؟ جابه‌جایی بار از انبار فروشگاه یا شرکت در برنامه‌تان است؟ برای هرگونه جابه‌جایی با وانت باربری یا وسایل مشابه‌اش باید برنامه‌ای دقیق داشته باشید و نگذارید که بی‌تجربگی باعث تحمیل خسارت‌ به شما شود. این‌روزها، باوجود امکان استفاده از خدمات وانت بار اینترنتی دیگر مشکلی بابت پیداکردن وسیله‌ای مناسب وجود ندارد. اگر توصیه‌هایی برای استفاده از وانت باربری را بدانید هم کارتان ساده‌تر می‌شود.

۱. به تناسب ظرفیت وانت و بار دقت کنید

تعداد و حجم وسایل و بارهایتان را ارزیابی کنید. آیا تناسبی میان آنها و وانت درخواستی‌تان وجود دارد؟ به ابعاد هر بار و وسیله هم نیم‌نگاهی داشته باشید. ببینید ارتفاع و ابعاد بخش‌های مختلف آنها چقدر است. اگر از پیش، تناسب وسیله نقلیه و بار را در نظر نداشته باشید، امکان دارد که در طول اثاث‌کشی با مشکل روبه‌رو شوید. در این صورت، دوباره‌کاری می‌شود و باید به‌سراغ سفارش وانت‌بار دیگری بروید.

۲. مسیر مناسبی برای جابه‌جایی وانت در نظر بگیرید

قبل از سفارش وانت بار اینترنتی یا روش‌های دیگر حتما به مسیر وانت تا انبار حمل بار یا منزلتان دقت کنید. ببینید که مسیر برای تردد راحت وانت در دسترس است یا خیر. اگر سر راه آن، وسایل یا موانعی وجود دارد، حتما آنها را بردارید و راه را برای رفت‌وآمد سریع و امن وسیله ممکن کنید.

۳. به چیدمان وسایل در وانت دقت کنید

چیدمان وسایل در وانت

حواستان به چیدن بارها و وسایل در وانت باشد. برای مثال، اجسام و وسایل سنگین را طوری بچینید که یک‌بخش از وسیله سنگین‌تر نشود. در این صورت، تعادل آن مخدوش می‌شود و حرکتش خطرناک خواهد بود. به دسترسی وسایل هم دقت کنید. مواردی که حساس‌تر هستند زیر وسایل سنگین قرار نگیرند.

۴. از تجهیزات و ابزارهای مناسب برای بستن وسایل استفاده کنید

بندها و طناب‌های مختلفی برای بسته‌بندی و بستن وسایل و بارهای مختلف به وانت وجود دارند. سعی کنید که بهترین انتخاب‌ها را داشته باشید. نگذارید که سهل‌انگاری در انتخاب گزینه مناسب باعث تحمیل خسارت‌های سنگین به شما شود.

۵. خودتان هم آماده و ایمن باشید

اگر از کمک کارگران برای جابه‌جایی وسایل و بارها استفاده نمی‌کنید، حواستان به لباس‌هایتان باشد. دستکش بپوشید که در طول جابه‌جایی وسایل، دست‌تان آزار نبیند. کفش‌های پاشنه‌دار یا لباس‌های گشاد نپوشید چون جلوی دست‌وپایتان را می‌گیرند و نمی‌گذارند که فرز و چابک در حرکت باشید.

۶. بچه‌ها و حیوانات را در فرایند وارد نکنید

در هنگام اسباب‌کشی و جابه‌جایی بار، حضور بچه‌ها یا حیوانات خانگی خطرناک است. هم امکان دارد که حادثه‌ای گریبانشان را بگیرد و هم مزاحم سرعت‌بخشیدن به کارها می‌شوند. پس آنها را از قبل به فرد مطمئنی بسپارید با مواظب باشید که در انجام کار شما مشکل ایجاد نکنند.

۷. حواستان به خشک و تمیزبودن فضای وانت‌بار باشد

بهتر است پیش از بار زدن وسایل و اسباب‌تان به پشت وانت نگاهی بیندازید. ببینید که همه‌چیز تمیز است یا خیر. مواظب باشید که آب کف وانت نباشد و یا روغن یا چیزهایی مشابه‌اش در کف وسیله نریخته باشد.

۸. در صورت نیاز از وانت‌های مسقف استفاده کنید

باتوجه به بار و وسایلی که دارید و البته شرایط آب‌وهوایی دست به انتخاب وانت بزنید. گاهی لازم است که وانت‌های مسقف سفارش بدهید. شرایط آب‌وهوایی را از روز پیش بررسی کنید و اگر احتمال بارندگی وجود دارد، حتما وانت چادردار سفارش بدهید. گاهی‌اوقات هم برخی از وسایل و بارها بسیار حساس‌اند و حتما باید با وانت‌های سقف‌دار جابه‌جا شوند. این موضوع را از یاد نبرید.

۹. برای انتقال وسایل از سطح شیب‌دار کمک بگیرید

وجود سطح شیب‌داری مناسب برای عبوردادن وسایل از روی آن به سمت داخل وانت هم فکر بسیار خوبی است. شاید شرکت باربری چنین تجهیزاتی داشته باشد. اگر نه، خودتان به‌فکر تهیه آن باشید و به‌کمکش وسایل را راحت‌تر به درون وسیله نقلیه وارد کنید.

در آخر

با استفاده از خدمات وانت بار اینترنتی کارتان ساده‌تر و سریع‌تر از روش‌های دیگر پیش خواهد رفت. شرکت‌هایی که خدمات آنلاین ارائه می‌کنند از حضور نیروهای حرفه‌ای برخوردار هستند و به آسان‌شدن فرایند جابه‌جایی‌تان کمک شایانی می‌کنند.

با درنظرگرفتن توصیه‌های ایمنی هم می‌توانید بی‌خطر این فرایند را به پایان برسانید. این توصیه‌ها عجیب‌وغریب و خاص نیستند اما اگر از پیش در ذهن‌تان ماندگار شوند، مدیریت امور در هنگام بارزدن اسباب و وسایل با وانت را بهینه‌تر می‌کنند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *