چطور گواهینامه موتور بگیریم؟ مراحل اخذ گواهینامه موتور به زبان ساده

گواهینامه موتور

از آن دسته افرادی هستید که از موتورسواری لذت می‌برند؟ حق هم دارید. راندن این وسیله نقلیه جذابیت‌های زیادی دارد. برای مثال، در ترافیک روزها و شب‌های شهرهای شلوغ امروزی، راحت‌تر شما را به مسیر می‌رساند. علاوه بر لذت موتورسواری، امکان استفاده از آن برای درآمدزایی هم وجود دارد. با پیوستن به شرکت‌های معروف و کارکردن به‌عنوان پیک موتوری آنلاین درآمد خوبی خواهید داشت. پیش‌شرط همه این‌ها یعنی لذت‌بردن از موتورسواری و مشغول به کارشدن با آن، دریافت گواهینامه موتور است. مراحل اخذ گواهینامه چیست؟ سخت است یا آسان؟

دریافت گواهینامه موتور؛‌ مهارتی درآمدزا و ساده

دریافت گواهینامه موتور

با دریافت گواهینامه موتور می‌توانید شغل مناسبی برای خود پیدا کنید. این‌روزها که اپلیکیشن‌های آنلاین برای درخواست پیک موتور فعال هستند، پیک‌شدن درآمد خوبی دارد. در این حالت، پیداکردن مشتری و دریافت سفارش‌ها بسیار بیشتر از حالت سنتی می‌شود و فرد در طول روز می‌تواند سرویس‌های پرتعدادی داشته باشد و در نهایت، درآمد خوبی کسب کند.

اگر در فکر شغلی با درآمد مطلوب هستید، با دریافت گواهینامه موتور می‌توانید وارد مسیری تازه شوید. دریافت گواهینامه موتور کار سختی نیست. هم راندن این وسیله دشوار نیست و هم مراحل رسیدن به گواهینامه موتور ساده‌تر از وسایل نقلیه دیگر است.

شرایط ثبت‌نام برای دریافت گواهینامه موتور

برای اینکه بتوانید گواهینامه موتور را دریافت کنید، باید واجد شرایط زیر باشید:

 • ۱۸ساله‌تان تمام شده باشد.
 • گواهی سلامت جسمی داشته باشید.
 • معاینات چشمی را با موفقیت پشت سر بگذارید.
 • گروه خونی‌تان مشخص باشد و آزمایش‌های مربوط به آن را داده باشید.
 • دوره آموزشی عملی و تئوری را با موفقیت به پایان رسانده باشید.

مدارک لازم برای دریافت گواهینامه موتور

 • اصل شناسنامه و رونوشتی از آن؛
 • اصل کارت ملی و رونوشتی از آن؛
 • عکس ۳ در ۴ با زمینه سفید؛
 • ارائه نشانی و کدپستی محل سکونت؛
 • فیش مبالغ لازم برای هزینه‌های صدور گواهینامه.

برای دریافت گواهینامه باید هزینه‌هایی هم متقبل شوید. برای مثال، لازم است که کتاب آیین‌نامه را بخرید، در کلاس‌های آموزشی تئوری و عملی شرکت کنید و به‌خاطر هزینه‌های جانبی دیگری مانند معاینات چشم و آزمایش خون هزینه‌هایی بپردازید. در کل، مجموع این هزینه‌ها به‌طور تقریبی به ۷۰۰هزار تومان می‌رسد.

مراحل دریافت گواهینامه برای موتور

اگر قصد گرفتن گواهینامه موتور کرده‌اید و تصمیم دارید که به‌عنوان با موتور کار کنید (مثلا در پیک موتوری در اسنپ موتوری فعالیت کنید)، باید بدانید که مسیر روبه‌رویتان ساده است. مراحل دریافت گواهینامه چنین خواهد بود:

 • برخورداری از شرایط اولیه؛
 • مراجعه به آموزشگاه‌های تعلیم موتورسواری؛
 • گذراندن دوره‌های عملی و تئوری؛
 • شرکت در آزمون‌های عملی و تئوری.

دریافت گواهینامه موتور و ایجاد فرصت شغلی خوب

دریافت گواهینامه موتور و ایجاد فرصت شغلی خوب

موتورسواری دشوار نیست. مراحل دریافت گواهینامه آن هم ساده است. بنابراین، با صرف مدت‌زمانی کوتاه می‌توانید اقدام به دریافت گواهینامه موتور کنید. با این کار، پیوستن به شرکت‌هایی برایتان مقدور می‌شود که از راه اپلیکیشن‌ها سفارش پیک موتوری کاربران را دریافت می‌کنند.

پیک موتوری‌های آنلاین ساعت کاری منعطفی دارند. آنها می‌توانند هرساعتی که بخواهند شروع به کار کنند. تعداد ساعات کاری‌شان هم دست خودشان است. اپلیکشن‌های آنلاین همیشه مشتریانی دارند که خواهان استفاده از خدمات پیک موتوری در سطح شهر هستند.

بنابراین، اگر مجدانه برای دریافت گواهینامه و کارکردن در قالب پیک موتوری آنلاین تلاش کنید، درآمد خوبی نصیبتان خواهد شد. برای پیوستن به اسنپ موتور یا موارد مشابه، فرایند ثبت‌نام ساده‌ای وجود دارد. شما با گوشی تلفن همراهتان می‌توانید پُلی میان خود و مشتریان پرتعداد ایجاد و در طول روز، درآمد خوبی کسب کنید.

در آخر

با دریافت گواهینامه موتور می‌توانید پیک موتوری اینترنتی شوید. با این کار، خیالتان از بابت مشتری راحت می‌شود. چون پیوستن به شرکتی مانند اسنپ و فعالیت در قالب اسنپ موتوری به شما کمک می‌کند که به‌سادگی مشتریان زیادی پیدا کنید. اگر بخواهید به‌طور انفرادی و شخصی کار کنید، دسترسی‌تان به مشتریان کم می‌شود. وجود اپلیکیشن‌ها شما را به دنیایی وسیع از ارتباطات متصل می‌کند. با دریافت گواهینامه موتور فرصتی عالی برای کارکردن برای خود به‌وجود بیاورید. اگر بیکار هستید یا به‌دنبال کاری جانبی می‌گردید، فعالیت در قالب پیک موتوری آنلاین را به‌خاطر بسپارید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.