۵ مزیت پیک موتوری نسبت به ارسال‌های پستی

پیک موتوری آنلاین

۵ مزیت پیک موتوری نسبت به ارسال‌های پستی

موتور یکی از بهترین وسیله‌های نقلیه برای استفاده در شهرهای بزرگ و پرترافیکی مانند تهران است. چون وقتی خیابان‌ها قفل می‌شود و ماشین‌ها نمی‌توانند حتی یک قدم هم پیش بروند این موتورسیکلت‌ها هستند که از بین ماشین‌ها خودشان را به مقصد می‌رسانند. به همین خاطر است که این روزها موتورسیکلت‌ها به عنوان یکی از بهترین وسایل نقلیه در شهرهای بزرگ شناخته می‌شوند و کسانی که می‌خواهند سفرهای درون‌شهری سریع‌تری داشته باشند به سراغ موتورسیکلت می‌روند.

اما فقط مالکین موتورسیکلت‌ها نیستند که می‌توانند از مزیت‌های تند و تیز بودن این وسایل نقلیه برخوردار شوند، بلکه تمام کسانی که امکان دریافت خدمات پیک موتوری آنلاین را دارند هم می‌توانند از این وسایل نقلیه سبک برای ارسال بسته‌های خودشان درون شهر استفاده کنند، یا اینکه با کمک اسنپ بایک سریع‌تر به محل کارشان برسند و دیگر نگران ساعت‌ها انتظار در ترافیک‌های طولانی نباشند.

اگر تا به حال تجربه ارسال محصولات و … را با کمک پیک موتوری به سطح شهر نداشته‌اید و همیشه اولویت اولتان ارسال بسته‌های مختلف با پست بوده، این مطلب برای شناخت بیشتر تفاوت این روش‌ها و انتخاب بهترین گزینه برای ارسال‌های سریع و ایمن بسته‌ها کمکتان می‌کند.

در ادامه مزیت‌هایی که پیک موتوری‌ها نسبت به ارسال‌ها پستی دارند ارائه شده است تا با این خدمات و دلیل انتخاب آن‌ها بیشتر آشنا شوید.

۱) ارسال سریع و آسان بسته‌ها

اگر یک فروشگاه آنلاین دارید و برای رضایت خاطر مشتریانتان می‌خواهید محصولات خریداری شده آن‌ها را سریع‌تر به دستشان برسانید، پیک موتوری آنلاین بهترین گزینه برایتان است. برای ارسال بسته‌ها با پیک موتوری نیازی نیست که بسته‌بندی مخصوصی برای بسته‌ها در نظر بگیرید و تا اداره خاصی بروید، بلکه با انتخاب یک جعبه محکم و قرار دادن محصولاتتان در آن می‌توانید از اسنپ باکس کمک بگیرید و تمام خریدهای مشتریانتان را به موقع به دست آن‌ها برسانید.

اما وقتی قصد ارسال بسته‌های خریداری شده را با پست دارید، باید تا اداره پست بروید، محصولات مورد نظر را در جعبه‌های انتخابی پست بسته‌بندی کنید و سپس آن‌ها را با مشتریانتان ارسال کنید. در این روش محصولات پس از یک تا سه روز به دست گیرندگان خواهند رسید. در صورتی که پیک موتوری ارسال بسته‌های مشتریانتان را در عرض کمتر از چند ساعت انجام می‌دهد.

۲) قیمت مناسب و مقرون به صرفه

با وجود اینکه پیک موتوری‌ها ارسال محصولات درون‌شهری را در کمترین زمان ممکن انجام می‌دهند؛ اما هزینه‌ای که برای آن‌ها در نظر گرفته شده مقرون به صرفه‌تر از سایر روش‌ها است. چون در ارسال بسته‌ها با پیک موتوری قیمت با توجه مبدا و مقصد انتخاب شده محاسبه می‌شود و هزینه ارسال بسته‌ها به آدرس‌های نزدیک به فروشگاه کمتر خواهد بود.

اما در ارسال‌های پستی قیمت ثابتی برای ارسال بسته‌های متنوع از طریق پست باید این مبلغ را به طور کامل بپردازید؛ بنابراین برای ارسال بسته‌های پستی باید مبلغ مشخصی را به صورت ثابت در نظر داشته باشید و انعطاف‌پذیری برای پرداخت هزینه کمتر برای ارسال بسته‌های نزدیک‌تر به محل فروشگاه وجود نخواهد داشت.

۳) ردیابی لحظه‌ای بسته‌های ارسالی

در ارسال‌های پستی بسته‌ها رو هم جمع‌آوری‌شده و در بازه‌های زمانی مشخصی توسط ماشین‌های مخصوص اداره پست به سمت مقاصد مختلف ارسال می‌شوند. برای اینکه از وضعیت بسته‌های ارسالی باخبر شوید باید سایت پست را بررسی کنید و پس از وارد کردن کد رهگیری مرسوله می‌توانید آخرین وضعیت ارسال محصول مورد نظر را مشاهده کنید.

در بخش رهگیری مرسوله اداره پست مبدا و مقصد به عنوان گزینه‌های اصلی بررسی وضعیت ارسال بسته در نظر گرفته می‌شوند و وضعیت محصولات ارسالی در طول مسیر مشخص نیست. همچنین متقاضیان نمی‌توانند این موضوع را بررسی کنند که بسته‌هایشان چه مدتی در انبار اداره پست مبدا یا مقصد بوده است و چرا دیر به دست طرف مقابل رسیده.

اما در ارسال بسته‌های متنوع با پیک موتوری آنلاین دیگر این مشکل وجود ندارد. چون تمام مراحل ارسال کالا با پیک موتوری را می‌توانید به صورت آنلاین مشاهده کنید. بنابراین در این روش نگرانی از بابت دیر رسیدن محصولات ارسالی‌تان به دست گیرندگان آن‌ها نخواهید داشت و می‌توانید به موقع محصولات یا اقلام مد نظرتان را به دست طرف مقابل برسانید.

۴) تحویل هم‌زمان چند محصول در کمترین زمان ممکن

برای ارسال چند محصول به صورت هم‌زمان در ارسال‌های پستی باید برای هر محصول جعبه جداگانه‌ای تهیه کنید و نام و آدرس دریافت کننده بسته را روی جعبه بنویسید. پست این بسته‌ها را در کنار اقلام دیگری که برای آن شهر ارسال می‌شوند قرار می‌دهد و پستچی تک تک محصولات را مطابق آدرس نوشته شده روی بسته به دست مشتریان می‌رساند.

با توجه به اینکه هر بسته آدرس جداگانه‌ای دارد، گاهی مواقع ممکن است محصولاتی که برای آدرس‌های نزدیک به هم ارسال شده‌اند در بازه‌های زمانی متفاوتی به دست گیرندگان بسته برسند. چون پستچی بسته‌ها را از انبار برمی‌دارد.

اما در ارسال بسته‌ها با پیک موتوری شانس این را خواهید داشت که اقلام مورد نظرتان را با یک پیک برای آدرس‌های نزدیک به هم ارسال کنید. برای ارسال بسته‌ها به آدرس‌های نزدیک هم باید اسنپ باکس با جعبه یا بدون جعبه را انتخاب کرده و آدرس مشتریان را در سوپر اپلیکیشن اسنپ تعریف کنید. پس از آن پیک موتوری بسته‌ها را طبق آدرس‌ها به دست مخاطبانشان می‌رساند و تمام بسته‌ها در فاصله زمانی کوتاهی به دست گیرندگان آن‌ها می‌رسند.

۵) عدم نیاز به بسته‌بندی در کارتن‌های مخصوص پستی

برای ارسال محصولات متنوع یا اقلام مختلف با پست باید حتماً از بسته‌های مخصوصی که توسط اداره پست ارائه شده استفاده کنید؛ اما برای ارسال محصولات مختلف با پیک موتوری آنلاین نیازی به استفاده از بسته‌بندی‌های خاص نیست. بلکه فقط باید اقلام ارسالی را در پلاستیک حباب‌دار، جعبه محکم یا یک ظرف مناسب قرار دهید تا در طول مسیر حمل با پیک دچار صدمه نشوند.

باکسی که پشت موتورسیکلت اسنپ باکس قرار دارد برای محافظت بیشتر از محصولات ارسالی در نظر گرفته شده؛ و با خیال راحت می‌توانید حتی لوازم الکترونیکی بسته‌بندی‌شده را هم با اسنپ باکس ارسال کنید.

و در پایان…

اگر تا به حال فقط از پست و سرویس‌های پستی برای ارسال بسته‌های درون‌شهری استفاده می‌کرده‌اید، وقت آن رسیده که با تکنولوژی همگام شوید و با کمک پیک موتوری‌های آنلاین با سرعت بیشتری این کار را انجام دهید.

پیک موتوری اسنپ بسته‌های ارسالی را به طور هم‌زمان به چند مشتری تحویل می‌دهد و امکان ردیابی مسیر ردیابی پیک به صورت لحظه‌ای برای فرستنده وجود دارد؛ بنابراین اگر برای ارسال سریع، راحت و بدون دردسر اقلام مورد نیازتان به سطح شهر به دنبال یک روش مناسب هستید، پیشنهاد می‌کنیم سوپر اپلیکشن اسنپ را نصب کرده و از خدمات اسنپ باکس استفاده کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.