چه اشتباهاتی را نباید در فرودگاه انجام داد؟

اشتباهات بزرگ در محیط فرودگاه

فرودگاه یکی از محل‌هایی است که باید قوانین آن را به طور کامل رعایت کنید وگرنه به دردسر می‌افتید و حتی امکان دارد از پرواز خود جا بمانید. درصورتی‌که برای اولین‌بار است که برای پرواز هوایی آماده می‌شوید، بد نیست قبل از ترک منزل خود اطلاعات کاملی در مورد مقررات و قوانین فرودگاه به دست آورید. یکی از مهم‌ترین این مسائل، نباید‌هایی است که باید در فرودگاه رعایت کنید. در این مقاله این نباید‌ها را به طور مفصل برایتان شرح می‌دهیم.

۱- نوشیدن مشروبات الکلی

مصرف مشروبات الکلی ممنوع، به طور حتم این عبارت در کشور ما زیاد دیده می‌شود زیرا مشروبات الکلی به کل حرام هستند. برخی از مسافران فکر می‌کنند چون قصد دارند از کشور خارج شوند، اجازه دارند مشروبات الکلی بنوشند، درحالی‌که در فرودگاه و به هنگام ترک کشور نیز نباید هیچ نوع مشروبی بخورید.

نوشیدن این مشروبات باعث حال بد شما در فرودگاه می‌شود و حتی امکان دارد در پرواز نیز حال بدی به شما دست بدهد. ازاین‌رو نوشیدن مشروبات الکلی در فرودگاه نیز همانند هر جای دیگری غیرقانونی خواهد بود. به‌عبارت‌دیگر یکی از نباید‌های بزرگ فرودگاه‌ها نوشیدن مشروبات الکلی قبل از پرواز است.

« رزرو آنلاین بلیط هواپیما »

۲- داشتن رفتار نادرست

خلق‌وخوی بد خود را مهار کنید. یکی از اصلی‌ترین مسائلی که باید در فرودگاه رعایت شود نزاکت داشتن افراد است. رفتار درست و آرام از بهترین خصوصیت‌های یک مسافر خواهد بود؛ بنابراین سعی کنید در طول مدت زمانی که منتظر اعلام پرواز خود هستید، با کسی درگیر نشوید و بهترین رفتار ممکن را از خود نشان دهید.

درصورتی‌که رفتار شما خوب نباشد، برای مثال بیش از حد به اشخاص دیگر نگاه کنید یا اینکه بلند حرف بزنید و بسیاری از مسائل این‌چنینی، به طور حتم اشخاص دیگر با شما درگیر می‌شوند و نظم عمومی فرودگاه توسط شما به‌هم‌ریخته می‌شود. ازاین‌رو باید در فرودگاه بهترین و آرام‌ترین رفتار خود را نشان دهید. در ضمن باید صبور باشید.

۳- رعایت‌نکردن نوبت در صف

رعایت نوبت در صف فرودگاه

یکی از بزرگ‌ترین دردسر‌هایی که در کشور ما بیش از هر چیزی در مکان‌های عمومی دیده می‌شود؛ عدم رعایت نوبت در صف است. متأسفانه این رفتار در هر سن و سالی و با هر جایگاهی دیده می‌شود. فرودگاه نیز یکی از محل‌های عمومی است که افراد باید با نظم در صف منتظر باشند تا نوبت به آن‌ها برسد.

سعی کنید شما از افرادی نباشید که به نوبت خود قانع نبوده و برای سایر افراد حاضر در صف ارزشی قائل نیستند. رعایت‌نکردن نوبت در صف در فرودگاه گاهی ممکن است حتی باعث شود کار شما دیرتر انجام شود و حق دیگران نیز ضایع گردد؛ بنابراین شما باید همیشه نوبت خود را در صف رعایت کنید.

۴- خوابیدن در فرودگاه

به طور معمول از مسافران خواسته می‌شود چند ساعت قبل از پرواز به فرودگاه بروند زیرا فرایند تحویل بار، دریافت کارت پرواز و مابقی امور گاهی زمان‌بر خواهند بود.

ولی در برخی مواقع نیز به دلیل خلوت بودن پرواز و فرودگاه روند اجرای امور مسافر سریع انجام می‌شود و در نهایت باید حداقل یک الی ۲ ساعت را در فرودگاه منتظر بماند. در چنین شرایطی ممکن است به خوابیدن فکر کنید اما در نظر داشته باشید خوابیدن یکی از اشتباهاتی است که افراد در فرودگاه مرتکب آن می‌شوند.

به‌خصوص اگر ساعت پرواز شما نیمه‌شب باشد و بخواهید چرت کوچکی بزنید، ممکن است از پرواز جا بمانید و به‌خاطر یک ساعت خواب بیشتر وقت و هزینه خود را هدر دهید.

۵- خیره شدن به گیت

گیت‌های هواپیمایی محل رفت‌وآمد مسافران است، به همین دلیل در بیشتر مواقع این گیت‌ها شلوغ هستند. درصورتی‌که منتظر هم‌سفر خود هستید یا به هر دلیل باید صبر کنید، بهتر است از زل زدن به گیت اجتناب کنید زیرا ممکن است حواس افراد مسئول به شما پرت شود.

در ضمن با این کار ممکن است جلب‌توجه کنید و حتی افراد دیگر به شما مشکوک شوند پس بهتر است به‌هیچ‌وجه به هیچ گیتی زل نزنید تا عادی باشید و کسی از نگاه شما حس بد دریافت نکند یا به شما مشکوک نشود.

۶- صحبت‌کردن با مسئولان کنترل بلیط

کنترل بلیط در فرودگاه

یکی دیگر از اشتباهات بزرگی که افراد به‌ظاهر اجتماعی به آن مرتکب می‌شوند، گپ زدن با کارکنان مسئول کنترل بلیط است. شما نباید افرادی که در حال انجام‌وظیفه هستند را به حرف بگیرید و باعث حواس‌پرتی آن‌ها شوید زیرا در صورت هرگونه اشتباه، شما نیز در آن مقصر خواهید بود.

شاید با خود فکر کنید، صحبت‌کردن با کارکنانی که روز خشکی داشته و حسابی خسته شده‌اند، کار اشتباهی به نظر نمی‌رسد درحالی‌که این کار نیز از اشتباهات بزرگی است که نباید در فرودگاه به آن مرتکب شد. به‌طورکلی نباید اشخاص را در حین انجام‌وظیفه دچار حواس‌پرتی کنید یا سعی داشته باشید از آن‌ها اطلاعات خاصی به دست آورید.

۷- پخش ویدئو یا موزیک با صدای بلند از گوشی

فرودگاه ماشین شخصی شما نیست که بتوانید صدای موزیک یا ویدئو خود را در این محیط عمومی بالا ببرید. بدین ترتیب برای چک کردن اینستاگرام خود در مدت زمانی که منتظر هستید یا باید صدای موبایل را کم کنید یا اینکه هندزفری در گوش خود بگذارید. حتی نباید صدای هندزفری شما به‌قدری باشد که از گوشی خارج شود.

پخش ویدئو با صدای بلند نیز یکی دیگر از کار‌هایی است که نظم و آرامش عمومی فرودگاه را به هم می‌زند. همچنین اگر ویدئو شما موضوعی سیاسی را بازگو کند، مأموران امنیتی به شما مشکوک می‌شوند و حتی ممکن است مورد بازپرسی قرار بگیرید یا موبایل شخصی شما را جستجو کنند.

۸- جدی نگرفتن اطلاع‌رسانی‌های مربوط به وضعیت برد پرواز

اطلاع‌رسانی‌های مربوط به برد فرودگاه

برخی از افراد به اطلاع‌رسانی‌های فرودگاه توجه ندارند و آن‌ها را جدی نمی‌گیرند درحالی‌که این اطلاع‌رسانی‌ها در مورد تغییر وضعیت برد به طور ناگهانی اعلام می‌شود و برای شوخی و سرگرمی نیست. ازاین‌رو اگر در فرودگاه هستید و به‌صورت ناگهانی تغییر وضعیت برد پرواز شما را اعلام کردند، آن را جدی بگیرید.

با جدی نگرفتن اطلاع‌رسانی‌های برد پرواز این امکان وجود دارد که شما از پرواز خود جا بمانید یا با دردسر‌هایی مواجه شوید. در این صورت توصیه می‌کنیم به تمام نکات و موارد ذکر شده یا اعلام شده در فرودگاه‌ها توجه داشته باشید و آن‌ها را جدی بگیرید.

۹- بی‌توجهی کردن به توصیه‌های کارکنان بازرسی بار

قبل از اینکه بار‌های خود را به بخش تحویل بار ببرید، بهتر است آن‌ها را چک کنید تا در نهایت مجبور به پرداخت هزینه بیشتر نشوید. در بیشتر مواقع کارکنان بازرسی بار اعلام می‌کنند افرادی که احتمال بار اضافه دارند می‌توانند برای چک کردن وسایل خود اقدام کنند.

پس شما نیز اگر احتمال می‌دهید وسایل و بار اضافه دارید بهتر است به کمک این کارکنان وسایل خود را چک کنید تا مجبور نشوید هزینه بیشتری پرداخت کنید. همچنین می‌توانید برخی از وسایل خود را در یک کیف دستی کوچک قرار دهید و با خود به درون هواپیما ببرید تا بار کمتری را به بخش تحویل وسایل ارائه دهید.

۱۰- شوخی‌کردن بیش از حد

تجمع و شلوغی در محیط فرودگاه

شوخی‌کردن همیشه لذت‌بخش نیست و باعث شادی افراد نمی‌شود. درحالی‌که برخی از افراد فکر می‌کنند با شوخی‌کردن همیشه جذاب و بانمک هستند باید به این نکته توجه داشت که برخی از افراد به‌هیچ‌وجه اهل شوخی نیستند و حتی این امکان وجود دارد که آن‌ها از شوخی‌های متفاوت، متنفر باشند.

ازآنجایی‌که با شوخی‌کردن بیش از حد یا افراد به‌صورت افراطی می‌خندند و باعث سروصدا می‌شوند یا اینکه در نهایت از شوخی‌ها ناراحت می‌شوند و دردسر‌هایی همانند بحث و مجادله رخ می‌دهد، بهتر است هرگز قبل از ترک شهر یا کشور و در فرودگاه با سایرین شوخی نکنید تا نظم و آرامش عمومی فرودگاه به هم نریزد.

همچنین اگر شوخی‌هایی در مورد مسائل خاص به زبان‌آورید، ممکن است سایر افرادی که شوخی شما را می‌شنوند آن را جدی بگیرند و برای شما دردسر‌هایی درست شود. در این صورت می‌توان گفت یک شوخی کوچک می‌تواند پرواز شما را با دردسر مواجه کند.

در فرودگاه باید صبور باشید

گذشته از تمام اشتباهات رایج و بزرگی که ممکن است افراد مختلف به آن‌ها دچار شوند، شما باید سعی کنید در فرودگاه صبر و حوصله زیادی به خرج دهید زیرا در برخی موارد پرواز شما با تأخیر انجام می‌شود یا ممکن است در بخش‌های مختلف صف‌های طویلی وجود داشته باشند.

در پایان باید یک خبر خوب به شما بدهیم، آن هم اینکه با سرویس بلیت سفر اسنپ می‌توانید برای مسافرت خود خیلی راحت بلیط هواپیما بخرید و با رعایت نکات ذکر شده در بخش‌های قبلی اوقات خوشی را در فرودگاه و قبل از پرواز خود داشته باشید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *