بهترین نحوه جابجایی انواع پیانو در اسباب کشی

جابجایی پیانو در اسباب کشی

نظامی‌ها می‌گویند هر اسباب‌کشی مساوی است با آتش زدن نصف وسایل چرا که خیلی از آن‌ها مانند پیانو در برابر ضربه یا حرکت، بسیار حساس هستند. هرچند، اگر نحوه جابجایی پیانو در اسباب کشی را بلد باشید، نیازی به نگرانی نیست و بدون هیچ دردسری می‌توان این ساز گران‌قیمت را بدون آسیب دیدن به محل جدید منتقل کرد. اما آیا با شیوه انجام این کار آشنا هستید؟

چرا نحوه جابجایی پیانو در اسباب کشی اهمیت دارد؟

پیانو‌ها یکی از حساس‌ترین انواع ساز‌ها هستند و اندازه بزرگ و وزن بالای آن‌ها، جابجایی بدون آسیب‌دیدن را سخت می‌کند.

پشت صدای دلنشین پیانو، ساختاری پیچیده از سیم‌ها، چکش و … وجود دارد که تنظیم آن‌ها، نیازمند صرف دقت و زمان بالاست؛ این یعنی اگر این وسایل بااحتیاط کامل حمل نشوند، ممکن است کوک آن‌ها به هم بخورد و اگر خودتان در این زمینه سررشته نداشته باشید، باید هزینه زیادی را بابت تنظیم دوباره پیانو پرداخت کنید.

پیانو‌ها البته انواع مختلفی دارند و مدل‌های دیجیتالی آن‌ها چنین حساسیتی ندارند. در این محصولات، صدا نه از طریق سیم‌های مخصوص، بلکه به‌صورت دیجیتالی و کامپیوتری به گوش شما می‌رسند. این پیانو‌ها همچنین وزن پایین‌تری دارند و خبری از به‌هم‌خوردن کوک در آن‌ها نیست.

در ادامه، نحوه جابجایی پیانو در اسباب کشی برای مدل‌های مختلف گرند، دیواری و دیجیتال را بیان خواهیم کرد.

نحوه جابجا کردن پیانو گرند

بسته‌بندی پیانو گرند

حمل پیانو‌های مدل گرند به خاطر اندازه بزرگ و وزن بالا، بیش از مدل‌های دیگر چالش‌برانگیز است. این پیانو‌ها همچنین بیشترین حساسیت را در جابجایی دارند و کوک آن‌ها در اثر ضربه‌ها یا تکان‌های شدید ممکن است بهم بخورد. البته، اگر با ریزه‌کاری‌های کار آشنا باشید، نحوه جابجایی پیانو گرند بسیار ساده خواهد شد.

پیش از هر چیز، درپوش کلاویه‌ها را ببندید تا در حین انتقال، آسیبی به کلید‌ها نرسد؛ سپس درب خود پیانو را به‌آرامی بسته و از عدم حرکت آن در طول کار، مطمئن شوید. در مرحله بعدی باید برای باز کردن پایه‌ها و پدال، پیانو را روی زمین بخوابانید؛ این بخش‌ها معمولا با پیچ روی پیانو بسته می‌شوند و به‌آسانی می‌توان آن‌ها را جدا کرد. هنگام انجام این کار، حتما از یک پتوی ضخیم و نرم استفاده کنید تا بدنه پیانو آسیب نبیند. بعد از جدا کردن تمام بخش‌ها، نوبت به بسته‌بندی پیانو می‌رسد.

توجه داشته باشید که در برخی مدل‌ها، پایه‌ها به طرف داخل خم می‌شوند و نیازی به جدا کردن آن‌ها نیست؛ در این صورت بعد از جمع کردن پایه‌ها باید از تسمه‌های بزرگ و بلند استفاده کرد. پیانو را با طناب‌های بزرگ هم می‌توان محکم کرد، فقط باید مطمئن شوید که به اندازه کافی نرم و مقاوم باشند.

اگر جعبه اصلی پیانو را ندارید، بهتر است از وسایل ضربه‌گیر استفاده کنید؛ در غیر این صورت می‌توانید سراغ پتو‌های بزرگ و ضخیم بروید. بهتر است دو نفر پیانو را بلند کرده و افراد دیگر مشغول پیچیدن پتو‌ها و وسایل ضربه‌گیر دور پیانو شوند. بعد از اتمام کار هم باید از تسمه‌های بزرگ یا طناب‌های ضخیم و نرم برای بسته‌بندی نهایی استفاده کرد.

اما مهم‌ترین بخش کار، انتقال پیانو به وسیله حمل است. برای این کار بهتر است از کامیون‌های بزرگ و ایمن کمک بگیرید. بعضی پیانو‌ها در بخش کناری خود چرخ دارند و خیلی راحت می‌توان آن‌ها را حرکت داد؛ اگر پیانو شما فاقد چرخ است، توصیه می‌کنیم از پایه‌های متحرک و چرخ‌دار استفاده کنید. با استفاده از این پایه‌ها، به‌راحتی می‌توان پیانو را داخل کامیون حرکت داد.

نحوه جابجایی پیانو دیواری یا آکوستیک

جابجایی پیانو دیواری

پیانو‌های دیواری، ابعاد کوچکتری نسبت به پیانو‌های گرند دارند و شیوه جابجایی آن‌ها خیلی ساده‌تر است. البته، نباید فراموش کرد که در ساختار این پیانو‌ها هم از سیم استفاده شده است و هرگونه ضربه، علاوه بر آسیب زدن به پیانو، تنظیم کوک‌ها را هم خراب خواهد کرد.

برای حمل پیانو آکوستیک در اسباب کشی، بهتر است علاوه بر بستن درپوش کلاویه‌ها، از وسایل ضربه‌گیر یا پتو برای بخش‌هایی استفاده کرد که در معرض برخورد هستند. اگر پیانو شما از نوع چرخ‌دار است، با اطمینان از سلامت و ایمنی چرخ‌ها می‌توان بدون استفاده از وسیله دیگری، پیانو را حرکت داد. اگر پیانو شما فاقد چرخ است، باز هم استفاده از پایه‌های متحرک و چرخ‌دار توصیه می‌شود.

نحوه جابجا کردن پیانو دیجیتالی

اگر پیانو دیجیتالی دارید، باید بگوییم کار دشواری نخواهید داشت چرا که در آن خبری از سیم‌های حساس و تنظیم کوک نیست.

فارغ از مدل و قیمت، پیانو‌های دیجیتالی هم پایه‌های بزرگی دارند که موقع اسباب کشی بهتر است جدا شوند؛ این کار البته دشواری‌های خاص خود را دارد و اگر زمان کافی برای انجام این کار نداشتید، می‌توانید بخش اصلی و کیبورد را به صورت جداگانه و پایه را نیز به صورت جداگانه داخل خودرو حمل وسایل قرار دهید.

نباید فراموش کرد که پیانو دیجیتالی به خاطر بورد‌ها و قطعاتی که در داخل آن استفاده شده، حساسیت زیادی دارد و حتما باید با احتیاط کامل حمل شود.

نکات مهم در حمل پیانو

حمل پیانو با پایه چرخ دار

به‌صورت کلی، نکاتی در مورد جابجایی پیانو موقع اسباب کشی وجود دارد که حتما باید به آن‌ها توجه داشت:

  • تمام حرکات و جابجایی‌ها باید به‌آرامی و خیلی دقیق انجام شوند.
  • بهتر است برای جابجایی پیانو از کمک حداقل ۲ نفر دیگر استفاده کنید تا تمام مراحل بدون هرگونه نگرانی انجام شود.
  • موقع بلند کردن پیانو حتما باید به بخش‌های محکم و ضعیف پیانو توجه کرد چرا که بعضی قسمت‌ها تحمل فشار زیاد را ندارند.
  • برای پیانو‌هایی که زیر خود چرخ دارند، بهتر است چند نفر به صورت هم‌زمان، پیانو را بلند کرده و بعد از جمع کردن چرخ‌ها، برای بسته‌بندی اقدام شود.
  • اگر پیانو شما چرخ ندارد و نمی‌توانید هیچ پایه متحرکی را هم پیدا کنید، حتما از افراد قوی کمک بگیرید تا جابجایی پیانو موقع اسباب کشی با نهایت دقت انجام شود.
  • مطمئن شوید پیانو داخل کامیون در جای محکمی قرار گرفته و هیچ حرکتی نداشته باشد.
  • اگر در مورد شیوه جابجایی پیانو مطمئن نیستید، از افراد متخصص و باتجربه کمک بگیرید.

برای حمل پیانو دنبال متخصص هستید؟

پیانو‌ها معمولا از گران‌قیمت‌ترین ساز‌ها در دنیا هستند و هرگونه ضربه، خراشیدگی و آسیب به آن‌ها می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری را برای شما به همراه داشته باشد. اگر قصد جابجا کردن پیانو در اسباب کشی را دارید اما نمی‌توانید خودروی مناسب یا نیرو‌های متخصص برای انجام این کار را پیدا کنید، بهتر است سراغ سرویس‌ها و افراد باتجربه بروید.

سرویس اسباب‌کشی اسنپ یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی است که به دنبال یک وسیله نقلیه مطمئن و افراد باتجربه در زمینه حمل‌ونقل هستند و می‌خواهند وسایل کوچک و بزرگ خود را بدون نگرانی از آسیب‌دیدن آن‌ها به خانه جدیدشان منتقل کنند.

اگر اندازه وسایل شما چندان بزرگ نیست یا فقط می‌خواهید چیزی مثل پیانو دیجیتالی را جابجا کنید هم می‌توانید از سرویس وانت اسنپ استفاده کنید. این سرویس‌ها معمولا کمترین تعرفه و هزینه را در مقایسه با اپلیکیشن‌های مشابه دارند و می‌توانند همراهی عالی برای شما در اسباب کشی باشند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.