نکات ایمنی در پرواز که باید حتما در نظر داشته باشید

نکات ایمنی در پرواز

برای آن که بتوانید زمان حضور خود در یک سفر هوایی را بدون هیچ گونه مشکلی سپری کرده و به لحاظ امنیت در پرواز نیز در سطح بالایی قرار بگیرید، لازم است که نکات ایمنی در پرواز را به خوبی بدانید. اگر چه اکثر پرواز‌ها بدون مشکل بلند شده و به زمین می‌نشینند، اما ریسک‌هایی همیشه با سفر‌های هوایی همراه است که باید از پیش، رفتار‌های صحیح درباره آن‌ها را بدانید.

در این مطلب با ما همراه شوید تا ببینیم نکات ایمنی مهم در پرواز که باید از سوی مسافران رعایت شوند، کدامند.

توصیه‌های مهمانداران را خوب گوش کنید

توضیح نکات ایمنی در پرواز توسط مهماندار هواپیما

شاید این کمی تکراری بوده و بار‌ها و بار‌ها توصیه‌های مهمانداران را شنیده و دیده باشید، اما توصیه می‌کنیم هر بار که مجدد سوار هواپیما می‌شوید؛ به این توصیه‌ها دقت کنید. نشان دادن مسیر‌های رفت و آمد، درب‌های خروج، محل قرار گرفتن جلیقه نجات، ماسک اکسیژن و …؛ همگی از نکاتی هستند که توسط مهمانداران و کادر پرواز به مسافران توضیح داده شده و باید نسبت به آن‌ها اطلاعات درستی داشته باشند.

کارت ایمنی پرواز را حتما مطالعه کنید

در مقابل صندلی شما و پشتی صندلی جلویی، یک بروشور یا بهتر بگوییم کارت ایمنی پرواز قرار داده شده است که باید حتما آن را مطالعه کنید. دقت داشته باشید که این کارت برای افزایش امنیت در پرواز بوده و تشریفاتی و تزئینی نیست و لازم است که از مطالب داخل آن، اطلاع کامل به دست بیاورید. به این شکل در صورت بروز هر حادثه‌ای، بهتر می‌توانید عکس العمل‌های سریع و مناسب انجام داده و نجات پیدا کنید.

دسترسی به جلیقه نجات را بررسی کنید

کادر پرواز و مهمانداران، محل جلیقه نجات را به شما نشان می‌دهند؛ اما لازم است که خود نیز یک بار محل قرار گرفتن آن را بررسی کنید. به این صورت مطمئن خواهید شد که در صورت نیاز، می‌توانید خیلی زود به جلیقه دسترسی داشته و آن را به تن کنید. نگران نباشید درصد حوادث هوایی بسیار اندک بوده و خطری شما را تهدید نخواهد کرد. تمام این موارد به منظور بالا بردن سطح ایمنی پرواز است و در صورت رعایت آن‌ها، در محدوده امن‌تری قرار خواهید گرفت.

کمربند ایمنی را در پرواز بسته نگه دارید

افزایش امنیت در پرواز

یکی از مهم‌ترین نکات ایمنی در پرواز که باید حتما در طول پرواز مورد توجه قرار داده و نسبت به آن دقت داشته باشید، بسته نگه داشتن کمربند صندلی است. توصیه می‌شود که حتما در زمان بلند شدن هواپیما از زمین و پیش از فرود، کمربند‌ها را بسته نگه دارید. البته در طول پرواز، با خاموش شدن چراغ کمربند صندلی مسافران، امکان باز کردن آن‌ها فراهم خواهد بود. از این روی باید توجه داشته باشید که حتما با روشن شدن چراغ کمربند، بلافاصله کمربند صندلی را ببندید. این برای حفاظت از سلامت مسافران بوده و در صورتی که هواپیما تکان‌های ناگهانی داشته باشد، مشکلی برای هیچ کس پیش نخواهد آمد.

نکته: در صورتی که قصد بلند شدن از روی صندلی خود را ندارید، بهتر است حتی علیرغم خاموش بودن چراغ کمربند، کمربند صندلی خود را در طول پرواز بسته نگه دارید. این باعث می‌شود تا در صورت وارد شدن هواپیما به چاله‌های هوایی یا هر گونه تکان غیرقابل پیش‌بینی، مشکل کمتری را تجربه کرده و بالاترین سطح ایمنی در پرواز را داشته باشید.

لوازم الکترونیکی را خاموش نگاه دارید

بلافاصله پس از آن که تمام مسافران داخل هواپیما شده و در جای خود نشستند، لازم است که تک تک آن‌ها لوازم الکترونیکی خود چون گوشی موبایل، تبلت و … را خاموش کرده یا در حال پرواز قرار دهند. علت این موضوع اختلالاتی بوده که شبکه‌های مخابراتی در پرواز ایجاد کرده و ممکن است امواج رادیویی، مزاحمت ایجاد کنند. از این روی برای حفظ سلامتی خود و دیگر افراد داخل پرواز، لازم است که حتما این مورد را جهت افزایش امنیت در پرواز در نظر داشته باشید.

پس از فرود، روی صندلی خود بنشینید

ایمنی در پرواز

درست است که هواپیما پس از فرود روی زمین نشسته و ریسک‌های بسیاری را در این مرحله پشت سر گذاشته‌اید، اما دقت داشته باشید که تا زمان باز شدن درب هواپیما، هنوز ممکن است در مسیری که هواپیما روی چرخ‌هایش پیش می‌رود، حادثه‌ای حتی کوچک رخ داده و ایستاده بودن مسافران، خطرات بیشتری به همراه خواهد داشت.

برای تجربه ایمنی در پرواز، کفش راحت بپوشید

خبر خوب این که ریسک سوانح هوایی بسیار کمتر از چیزی است که در خصوص حوادث جاده‌ای داریم، اما با این همه باید زمانی که به پرواز وارد می‌شوید، برای تأمین ایمنی در پرواز در زمان خطر، حتما لباس و کفش راحتی بپوشید. این کمک می‌کند تا در صورت بروز ریسک و خطری، بتوانید سرعت عمل بیشتری داشته و در صورتی که نیاز به اقدامات فوری باشد، چابک‌تر عمل کنید. به یاد داشته باشید که افزایش امنیت در پرواز، به جز سلامت هواپیما و مهارت خلبان، به تک تک رفتار‌های مسافران و اقدامات آن‌ها نیز بستگی خواهد داشت.

بهترین تجربه پرواز با سرویس بلیت سفر اسنپ

اگر قصد ترتیب دادن یک سفر تفریحی یا کاری و تجاری را دارید، با خرید بلیط هواپیما از سرویس بلیت سفر اسنپ، می‌توانید بهترین فرایند خرید اینترنتی بلیط را تجربه کنید. به این شکل شما امکان آن را خواهید داشت تا با توجه به مقصد مورد نظر، پرواز‌های شرکت‌های هواپیمایی مختلف با هزینه‌های مربوط به هر یک را مطالعه کرده و بهترین و امن‌ترین پرواز را انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید که با رعایت نکات ایمنی در پرواز، امنیت در پرواز شما و دیگر مسافران در بالاترین سطح تأمین خواهد شد و می‌توانید پروازی خوب و لذت بخش داشته باشید.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *