اطلاعات پرواز‌های ورودی و خارجی فرودگاه (مهرآباد، فرودگاه امام خمینی و… )

دریافت اطلاعات پروازهای ورودی و خارجی فرودگاه

زمانی که قصد خرید بلیط هواپیما را داشته یا بخواهید به دنبال مسافری به فرودگاه بروید، چک کردن اطلاعات پرواز‌های ورودی و خروجی، برای شما از اهمیت زیادی برخوردار خواهد بود. این اطلاعات شامل چند مورد شده که دانستن هر یک، در جای خود برای حضور پیدا کردن در محل فرودگاه ضروری هستند.

در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم اطلاعات پرواز‌های خروجی و ورودی شامل چه مواردی است و چرا اهمیت دارد.

اطلاعات پرواز چیست؟

اطلاعات پرواز اطلاعات پرواز‌های ورودی

این اطلاعات، شامل موارد زیر می‌شود:

 • زمان برنامه‌ای پرواز: این زمان برنامه‌ای، همان زمان و تاریخی است که روی بلیط درج شده و در زمان خرید بلیط، مطابق با آن، اقدام کرده‌اید. به طور مثال زمان برنامه‌ای پرواز ممکن است روز شنبه ۱۸ام خرداد به ساعت ۱۰:۱۵ در فرودگاه مهرآباد باشد.
 • نام ایرلاین: نام ایرلاین یا خط هوایی، به طور مثال ایران ایر، ماهان، زاگرس و … است.
 • شماره پرواز: شماره پرواز ترکیبی از حروف انگلیسی و اعداد است که به شما کمک می‌کند تا تطابق بلیط خود با پرواز را انجام داده و برای پیگیری پرواز کاملاً ضروری است.
 • مبدأ پرواز: مبدأ پرواز، همان شهری است که مسافران سوار هواپیما می‌شوند.
 • وضعیت پرواز: وضعیت پرواز، شرایط هواپیما را نشان می‌دهد که ممکن است در حالت نشست، دریافت بار از نقاله، بار، تأخیر، دریافت کارت پرواز، پایان پذیرش مسافر، طبق برنامه، منتظر اعلام باشید و… باشد.
 • زمان واقعی پرواز: این نشان دهنده زمانی است که به طور رسمی پرواز انجام می‌پذیرد. به طور مثال ممکن است با یک ربع تأخیر، پروازی که در بالا مثال زدیم؛ در ساعت ۱۰:۳۰ اتفاق بیفتد.
 • نوع هواپیما: همان‌طور که مطلع هستید، انواع هواپیما‌ها در ایرلاین‌های مختلف در جریان پرواز هستند و در این گزینه نوع هواپیما به طور مثال F100، ۷۳۷-۷۰۰ و … مشخص خواهد شد.

اطلاعات پرواز‌های خروجی

در پرواز‌های خروجی نیز با همین سبک از اطلاعات روبرو هستیم که تنها اندکی تغییر در خصوص دو مورد مقصد و کانتر دارند.

در این پرواز‌ها به جای مبدأ، در اطلاعات مقصد مشخص شده و کانتر نیز برای مراجعه مسافرین اعلام می‌شود.

اطلاعات پرواز فرودگاه‌های ایران (فرودگاه مهرآباد)

برای بررسی کردن اطلاعات پرواز هر یک از فرودگاه‌های ایران، به ویژه فرودگاه مهرآباد، می‌توانید با شماره تماس ۱۹۹ به صورت شبانه روزی تماس حاصل نموده یا از امکان مشاهده آنلاین اطلاعات پرواز فرودگاه‌های داخلی کشور، استفاده کنید.

راه های ارتباطی با فرودگاه مهرآباد:

 • اطلاعات پرواز: ۱۹۹
 • مرکز تلفن مهرآباد : ۶۱۰۲۱
 • سامانه پیامک: ۳۰۰۰۱۹۹

https://fids.airport.ir/

اطلاعات پرواز فرودگاه امام خمینی

همینطور برای مشاهده اطلاعات پروازهای ورودی و پروازهای خروجی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، می‌توانید از امکان مشاهده آنلاین اطلاعات پرواز فرودگاه امام خمینی استفاده کنید. به علاوه اگر شماره پرواز، شهر یا شرکت هواپیمایی مربوط به بلیط هواپیما خود را داشته باشید، با استفاده از آن، می‌توانید دیگر اطلاعات پرواز را به دست بیاورید.

اطلاعات پرواز فرودگاه‌های ایران (فرودگاه امام خمینی)

اطلاعات پرواز فرودگاه امام خمینی برای بررسی کردن اطلاعات پرواز هر یک از فرودگاه‌های ایران، به ویژه فرودگاه امام خمینی، می‌توانید با شماره تماس ۱۹۹ به صورت شبانه روزی تماس حاصل نموده یا از امکان مشاهده آنلاین اطلاعات پرواز فرودگاه‌های داخلی کشور، استفاده کنید.

راه های ارتباطی با فرودگاه امام خمینی:

 • اطلاعات پرواز: ۱۹۹
 • مرکز تلفن امام خمینی : ٠٩۶٣٣٠
 • سامانه پیامک: ۱۰۰۰۹۶۳۳

https://www.ikac.ir/flight-status

خرید بلیط هواپیما از سرویس بلیت سفر اسنپ

شما می‌توانید به راحتی برای خرید بلیط هواپیما از سرویس بلیت سفر اسنپ استفاده کرده و ضمن مشاهده برنامه ایرلاین‌های مختلف، پرواز و بلیط مورد نظر خود را انتخاب و به صورت اینترنتی خریداری کنید. در نظر داشته باشید که با بررسی اطلاعات پروازهای خروجی و ورودی، این امکان را دارید که به راحتی وضعیت پرواز مورد نظر خود را دنبال کرده و مشکلی در این خصوص نداشته باشید. شما معمولا چطور اطلاعات پروازهای ورودی و خروجی را دنبال کرده و چه تجربه‌ای در این باره دارید؟

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.