حقایقی عجیب اما جالب در مورد دیزنی‌لند

پارک disneyland

دیزنی‌لند یکی از پارک‌های موضوعی است که طرف‌داران زیادی را به خود جلب کرده است. تقریبا نزدیک به ۵۰ سال از اولین روز تأسیس این پارک گذشته و بسیاری از کودکان و بزرگسالان آرزوی بازدید از آن را دارند. اولین جایی که دیزنی‌لند در آنجا تأسیس شد، کالیفرنیا است که در سال ۱۹۵۵ به دستور خود والت دیزنی ساخته شد. پس از آن در سرتاسر جهان شعبه‌های دیگر این پارک افتتاح شد که هرساله گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. در این مطلب به نکاتی در مورد این مکان پرداخته‌ایم که شاید تابه‌حال نشنیده باشید:

۱- اشیا گم شده در دیزنی‌لند

یکی از عجیب‌ترین داستان‌هایی که در مورد دیزنی‌لند شنیده می‌شود، وجود تعداد زیادی از اشیای گم شده است. با شمارش تقریبی که صورت‌گرفته تقریبا روزانه ۲۱۰ عینک در این فضا‌ها پیدا می‌شود که شمارش کلی آن‌ها تا کنون به ۱.۵ میلیون عدد رسیده است. البته باید به این موارد ۶ هزار گوشی موبایل، ۳ هزار و ۵۰۰ دوربین عکاسی، ۱۸ هزار کلاه و ۷ هزار و ۵۰۰ عدد کتاب نیز اشاره کنیم.

۲- ورود به دیزنی‌لند تنها با یک دلار

در سال ۱۹۵۵ که دیزنی‌لند برای اولین‌بار افتتاح شد، ورودی آن چیزی در حدود یک دلار بود. حتی سینمایی که در دیزنی‌لند وجود داشت نیز در آن سال ۴۵ سنت بود. با این قیمت‌ها هر فردی به‌راحتی می‌توانست وارد آن شود. در سال تأسیس این پارک موضوعی، درآمد متوسط تنها ۳۵۰۰ دلار بوده است.

۳- بلیط شانس برای ورود به دیزنی‌لند

افراد زیادی از همان ابتدای ساخت دیزنی‌لند برای خرید بلیط به سمت این پارک رفتند. اما دیزنی برای اولین نفر یک امتیاز ویژه را قائل شد و آن هم بلیطی رایگان برای تمام عمرش بود. اکنون این فرد تا پایان عمرش بدون هزینه وارد این پارک می‌شود.

۴- نقش همیشگی کارمندان

جالب‌ترین و البته سخت‌ترین ویژگی در پارک‌های دیزنی‌لند، مربوط به کارکنان آنجاست. در این مکان اغلب افراد باید به‌گونه‌ای رفتار کنند که تداعی‌کننده نقششان باشد. یعنی در تمام لحظه‌ها خود واقعی‌شان را فراموش کنند. این‌گونه فضای جادویی این پارک به‌خوبی حفظ شده است. کارکنان این پارک تا قبل از سال ۲۰۰۰ اجازه رنگ کردن موها، داشتن زیورآلات و گذاشتن ریش را نداشتند.

۵- پارک ۱۷ میلیونی

disneyland

از روزی که کار ساخت دیزنی‌لند آغاز شد تا به امروز مخارج بسیاری زیاد را برای والت دیزنی داشته است. ساخت این مکان تقریبا ۱۷ میلیون دلار هزینه را برای دیزنی در برداشت. این در حالی است که درآمد سالیانه آن هم اکنون معادل ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار اعلام شده است.

۶- میکی موس محبوب‌ترین کاراکتر دیزنی

میکی موس یکی از مشهورترین کاراکتر‌هایی بوده که در دیزنی‌لند به‌عنوان نماد اصلی به کار برده شده است. کافی است وارد این پارک شوید، تا در نقطه‌نقطه آن اثراتی از این شخصیت کارتونی دوست‌داشتنی را ببینید. ۱۳۵ لباس مختلف برای میکی موس در نظر گرفته شده است.

۷- “نمی‌دانم” ممنوع!

حقیقت جالب دیگری که در مورد دیزنی‌لند وجود دارد، باز هم مربوط به کارکنان است. جمله “نمی‌دانم” یعنی “I Don’t Know.” از دایره لغات آن‌ها حذف شده است. حتی اگر با یک سؤال بی‌پایه‌واساس روبه‌رو شوند نیز باید پاسخی را به آن داده و شما را به‌درستی راهنمایی کنند.

۸- وجود کپسول زمان باز نشده!

کپسول زمان یکی دیگر از شگفتی‌های دیزنی‌لند بوده که در قلعه زیبای خفته در دیزنی‌لند قرار گرفته است. این کپسول در سال ۱۹۹۵ وارد قلعه شده است. دیزنی‌لند، زمان گشایش آن را در ۱۰۱ امین سالروز افتتاح این پارک در نظر گرفته است. سال ۲۰۳۵ و در روز ۱۷ جولای این کپسول گشوده خواهد شد.

۹- تولد دو نوزاد در دیزنی‌لند

جالب‌ترین ماجرایی که در سال‌های اخیر شنیده شده، مربوط به تولد ۲ نوزاد در Disneyland است. مطمئنا این کودکان در بزرگسالی داستان تولد شگفت‌انگیز خود را در این شهر رویایی برای همگان تعریف خواهند کرد.

۱۰- آدامس ممنوع!

یکی از ویژگی‌هایی که با ورود به دیزنی‌لند به چشم می‌خورد، پاکیزگی بیش از اندازه آن است. در هر سی قدم از این پارک یک سطل زباله واقع شده است. همچنین برای پاکیزه ماندن محیط هیچ‌گونه آدامسی به فروش نمی‌رسد.

۱۱- فروش گوش میکی موس!

در دیزنی‌لند خرید گوش یا کلاه میکی موس یکی از مرسوم‌ترین کارهاست. هر فردی با ورود به این فضا دلش می‌خواهد با شخصیت‌ها عجین شود. ازاین‌رو از زمانی که این پارک افتتاح شده تا کنون که این مقاله در حال نوشتن است، نزدیک به ۸۴ میلیون گوش میکی موسی فروخته شده است. یعنی ۸۴ میلیون نفر تنها برای یک روز در نقش میکی موس فرورفته‌اند.

۱۲- غذا‌های دیزنی‌لند

در دیزنی‌لند بیشترین میزان فروش غذا مربوط به برگر با ۴ میلیون فروش، سیب‌زمینی با ۳ میلیون فروش و نوشابه با ۱ گالن سفارش است.

۱۳- جمجمه واقعی انسان!

تونل موجود در دیزنی‌لند که مربوط به کارتون دزدان دریایی کارائیب است، شامل یک جمجمه واقعی از انسان است. اتاق جواهرات که در ابتدای تونل قرار گرفته محل نگهداری این جمجمه است.

۱۴- توکیو اولین شعبه دیزنی

اولین کشوری که پس از دیزنی‌لند امریکا اقدام به تأسیس این پارک موضوعی به‌عنوان شعبه دوم نمود، توکیو بود. این مکان یکی از دیدنی‌ترین شعبه‌های آن است.

۱۵- قلعه سیندرلا

دیزنی‌لند

قلعه سیندرلا که یکی از قسمت‌های پرطرف‌دار در دیزنی‌لند است، به‌وسیله فایبرگلاس که مخلوطی از رزین پلی‌استر، الیاف شیشه، رنگ و مواد دیگر است، ساخته شده و ارتفاع این قلعه تا حدود ۱۸۹ فوت بالا رفته است.

۱۶- تونل مخفی برای کارکنان

در زیرزمین دیزنی‌لند یک تونل مخفی وجود دارد. این مکان برای رفت‌وآمد کارمندان و همچنین شخصیت‌های کارتونی است. با این محل دیگر نظر مردم را به خود جلب نکرده و به‌راحتی رفت‌وآمد می‌کنند.

۱۷- زندانی در دیزنی‌لند!

در دیزنی‌لند یک زندان وجود دارد که به‌صورت موقت است. افرادی که در فضای پارک رفتار‌های مناسبی را نداشته باشند، دستگیر شده و در این مکان نگهداری می‌شوند.

۱۸- انتخاب بازیگر مناسب برای disneyland

افرادی که می‌خواهند در نقش شخصیت‌های کارتونی در این پارک مشغول شوند، باید شرایط مناسب را داشته باشند. به‌عنوان‌مثال شخصیت‌های پرنسس باید ترکیب بدنی و سنی مناسب داشته و همچنین آداب معاشرت را بلد باشند. برای انتخاب این افراد آن‌ها را مورد آزمایش قرار داده و آزمون‌های خاصی را برایشان برگزار می‌کنند.

۱۹- قد مناسب بازیگران زن در disneyland

برای انتخاب پرنسس‌های دیزنی‌لند به سراغ افرادی با قدی تقریبا بین ۵.۴ تا ۵.۲ فوت می‌روند. همچنین اغلب آن‌ها تقریبا بین ۱۸ تا ۲۳ سال سن دارند.

۲۰- نشستن پرنسس‌ها ممنوع!

سختی کار پرنسس‌های دیزنی‌لند، تنها به مرحله انتخاب‌شدن محدود نمی‌شود. بلکه این افراد نباید در طول کار بنشینند و باید همیشه با صدای شخصیت خود صحبت کرده و لبخند به لب داشته باشند. همچنین آموزش‌هایی را در زمینه رقص و آواز دیده باشند.

سخن پایانی

سفر به Disneyland شاید در ابتدا غیرممکن و سخت به نظر برسد، اما می‌توانید به‌راحتی با استفاده از تور‌های تفریحی خود را به این پارک‌های موضوعی برسانید. دیزنی‌لند مکان مناسبی برای تفریح بزرگسالان و کودکان است. با ورود به فضای این پارک برای دقایق طولانی سن‌وسال خود را فراموش کرده و وارد دنیای کارتونی کودکان شوید.

می‌توانید برای رزرو هتل‌های نزدیک به دیزنی‌لند از سرویس رزرو هتل اسنپ و همچنین برای تهیه بلیط از سرویس بلیت سفر اسنپ استفاده کنید. با وجود امکانات و تفریحات فوق‌العاده‌ای که این پارک‌ها دارند، به نظر می‌رسد، ارزش صرف هزینه را داشته باشد. شما هم اگر تجربه‌ای از هریک از دیزنی‌لند‌ها دارید، آن را با ما به اشتراک گذارید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *