معرفی انواع غذاهای رژیمی مناسب برای سلامتی شما

رژیم غذایی سالم

داشتن رژیم غذایی سالم، کلید طلایی طول عمر و تجربه زندگی سالم است. در صورتی که بتوانید با دنبال کردن چنین رژیمی، به‌طور کلی فرایند تغذیه خود را تغییر دهید، خیلی زود متوجه تغییرات اساسی در وضعیت سلامتی خود خواهید شد.

در اینجا با ما همراه شوید تا نگاهی به چند الگوی برنامه غذایی سالم بیندازیم که هر یک می‌توانند تاثیر فوق العاده‌ای در وضعیت سلامتی شما داشته باشند.

بهترین رژیم غذایی سالم که سلامتی شما را تضمین خواهد کرد

برای اینکه بتوانید وضعیت سلامتی بدن خود را بهبود بخشیده و از طول عمر زندگی سالم لذت ببرید لازم است که تمام مواد غذایی سالم و آن‌هایی که به بدن شما آسیب رسانده و خوردن آن‌ها در رژیم روزانه توصیه نمی‌شود را به خوبی بشناسید.

خوشبختانه رستوران‌های بسیار خوبی در تهران و دیگر شهرهای کشور وجود دارند که با سفارش غذا از آن‌ها می‌توانید انواع غذاهای رژیمی ساده و خوشمزه را تحویل گرفته و بدون این که نیاز به حضور فیزیکی باشد یا زمان چندانی برای تهیه غذاها در منزل بگذارید، هر یک از آن‌ها را نوش جان کنید.

در اینجا به معرفی چند مدل رژیم خوشمزه و سالم می‌پردازیم که با قرار دادن آن‌ها در رژیم غذایی خود می‌توانید بهترین نتیجه را از یک سبک تغذیه سالم گرفته و ضمن آن که به تناسب اندام می‌رسید، مشکلات سلامتی مختلف را تجربه نکنید.

برنامه غذایی سالم پالئو

برنامه غذایی پالئو، مملو از مواد غذایی مفید

رژیم غذایی پالئو، از جمله رژیم‌های غذایی فوق العاده جالب بوده و کمتر مواد غذایی را در فرایند خود حذف می‌کند. در این رژیم شما می‌توانید از پروتئین‌هایی که فاقد چربی باشند، مغزها، دانه‌ها، سبزیجات و همینطور میوه‌ها استفاده کنید. البته در کنار آن‌ها باید مواد غذایی فرآوری شده و همین طور لبنیات، شکر و حبوبات را کنار بگذارید. این پلتفرم غذایی کمک می‌کند تا خیلی زود تمام چربی‌های شما آب شده و جای آن را عضله و ماهیچه بگیرد.

البته یک ایراد به این رژیم وارد است و آن اینست که با حذف لبنیات، آسیب ناشی از کنار گذاشتن آن‌ها را در دراز مدت تجربه خواهید کرد. از این‌رو معمولا کارشناسان تغذیه توصیه می‌کنند که به‌طور کامل در یک دوره زمانی طولانی از این رژیم پیروی نکنید.

رژیم غذایی سالم اتکینز

رژیم غذایی اتکینز

یکی از سالم‌ترین رژیم‌های غذایی که می‌توانید انتخاب کنید، رژیم اتکینز است. در این رژیم میزان کربوهیدرات دریافتی بسیار کاهش پیدا کرده و شما می‌توانید هر آن قدر که مایل هستید پروتئین و چربی میل کنید. در حقیقت با کاهش حجم کربوهیدرات دریافتی، اشتهای شما نیز کنترل شده و پروتئین‌هایی که میل می‌کنید، آن را جبران خواهند کرد.

جالب است بدانید که این برنامه غذایی در ۴ مرحله پیش رفته و هر مرحله نوعی از پاکسازی بدن از چربی‌ها را رقم خواهد زد. با این حساب برای سفارش غذا از رستوران‌ها نیز باید این ۴ مرحله را در نظر داشته باشید.

برنامه غذایی با کربوهیدرات پایین

برنامه غذایی با کربوهیدرات پایین

حذف کربوهیدرات یکی از بهترین گزینه‌ها برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام عالی است. اگر شما رژیم‌های غذایی با سطح کربوهیدرات پایین را انتخاب کنید، خیلی زود به سلامت عالی در بدن خود دسته یافته و اگر اضافه وزن داشته باشید، کاهش آن را تجربه خواهید کرد.

دستورالعمل رژیم‌های غذایی کم کربوهیدرات، با کاهش میزان زیادی از کربوهیدرات و همین‌طور حرکت به سمت مصرف منابع پروتئینی و چربی همراه است. با کاهش کربوهیدرات دریافتی بدن که البته باید بسیار محدود باشد، اسیدهای چرب جدا شده و از طریق کبد خارج و تصفیه خواهند شد.

این نوع رژیم برای آن دسته از افرادی که به دنبال کاهش وزن سریع هستند، توصیه شده و کمک می‌کند تا در کوتاه مدت و میان مدت به کاهش وزن دلخواه خود برسید.

رژیم وگان

رژیم وگان

رژیم وگان از رژیم‌های بسیار پرطرفدار است و برای آن دسته از افرادی که می‌خواهند در کوتاه مدت به کاهش وزن مطلوب دست یابند، توصیه می‌شود.

البته در طول رژیم باید بتوانید به‌طور کلی مواد غذایی گوشتی و پروتئینی را کنار گذاشته و به سراغ پروتئین‌های گیاهی بروید. فیبر بالایی که در فرایند این برنامه غذایی، دریافت می‌کنید باعث خواهد شد که خیلی زود احساس سیری کرده و در طول روز نیازی به خوردن مواد غذایی بیشتر احساس نکنید.

با سفارش غذا از رستوران‌هایی که غذاهای گیاهی و بشقاب‌های سبز ارائه می‌کنند، این فرصت را خواهید داشت تا به‌طور کاملا بی‌زحمت رژیم وگان خود را دنبال کرده و نیازی نباشد که در منزل به تهیه غذاهای گیاهی بپردازید.

رژیم‌ های غذایی کم چربی

رژیم‌ های غذایی کم چربی

همان‌طور که می‌توان از نام این گروه رژیم‌ها حدس زد، در رژیم‌های غذایی کم چربی، میزان کالری دریافتی از طریق چربی‌ها و لبنیات و مانند آن‌ها، بسیار محدود بوده و فردی که وارد این رژیم می‌شود، غذاهای خود را به سمت سبزی‌ها و میوه‌ها و همین‌طور کربوهیدرات‌ها خواهد برد.

جالب است بدانید که برنامه غذایی کم چربی نیز در کاهش وزن افراد عالی عمل کرده و می‌توان در میان مدت، اثرگذاری بسیار خوبی را از آن تجربه کرد.

سفارش غذا از سرویس غذای اسنپ

شما این امکان را دارید که به‌راحتی بهترین غذاهای رژیمی مورد نظر خود را بدون نیاز به مراجعه حضوری به محل رستوران‌ها و کافه‌ها، از سرویس غذای اسنپ خریداری کرده و درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید. این فرصتی عالی است که بدون صرف زمان برای آماده کردن غذاهای سالم مورد نظر خود و حتی قرار نگرفتن در ترافیک‌های روزمره شهری، غذای مورد علاقه خود را سفارش اینترنتی داده و درب منزل یا محل کار تحویل بگیرید. شما چه نظر یا تجربه‌ای در این‌باره دارید؟ رژیم غذایی سالم مورد علاقه شما چیست؟

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.