راهنمای سفر به ایتالیا و بازدید از دیدنی‌ترین شهر‌ها

راهنمای سفر به ایتالیا

اگر تصمیم دارید سفری به قلب اروپا ترتیب داده و از کشوری باستانی و دارای دیدنی‌های فراوان آن بازدید کنید؛ ایتالیا می‌تواند یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های شما باشد. پیش از آن در اینجا با یک تور گردشگری مجازی سفر به ایتالیا همراه شده و در خصوص شهر‌های جذاب، جاذبه‌های گردشگری و دیگر نکات مهم توریسم در این کشور؛ اطلاعاتی به دست بیاورید.

سفر به ایتالیا

سفر به کشور ایتالیا

پیش از هر چیز بد نیست بدانید که ایتالیا؛ کشوری توریست‌پذیر بوده و به دلیل جاذبه‌های گردشگری فراوان؛ هرساله مسافران زیادی به‌قصد گردشگری به این کشور زیبای اروپایی سفر می‌کنند. در این کشور همه چیز برای سپری کردن یک سفر عالی و فراموش‌نشدنی مهیا است. مناظر بدیعی پی‌درپی در نقطه‌نقطه این کشور گسترانده شده و اگر عاشق رستوران گردی باشید؛ ایتالیا بهترین‌ها را برای شما خواهد داشت. جزیره‌های دیدنی و همین‌طور سواحل رویایی در این کشور، فوق‌العاده به نظر می‌رسند. برای علاقه‌مندان به تاریخ و باستان نیز آثار تاریخی فراوانی در ایتالیا برای بازدید وجود دارد.

از یاد نبریم که اینجا محل تولد رنسانس بوده و امپراتوری بزرگ روم را در تاریخ خود به یدک می‌کشد. ازآن‌گذشته ایتالیا زادگاه بسیاری از هنرمندان و فلاسفه برجسته جهان بوده و باید آن را یک قطب فرهنگی و هنری بزرگ در دنیا دانست.

اگر تصمیم دارید به ایتالیا سفری داشته باشید؛ لازم به ذکر است که اختلاف ساعت آن با ایران به‌اندازه ۲ ساعت و نیم بوده و ساعت ایتالیا در مقایسه با ساعت رسمی ایران؛ به‌اندازه ۲ ساعت و نیم عقب‌تر است. واحد پول این کشور در حال حاضر یورو و زبان رسمی آن نیز مطابق انتظار ایتالیایی است.

آب‌وهوای ایتالیا

به لحاظ آب‌وهوایی در این کشور با یک تنوع نسبی روبرو هستیم. شهر‌های شمالی، اکثرا آب‌وهوایی مرطوب و در اکثر مواقع معتدل داشته و در بخش‌های ساحلی مطابق انتظار، آب‌وهوای مدیترانه‌ای جریان دارد. اگر به مناطق کوهستانی بروید؛ زمستان‌های بسیار مرطوب و البته کاملا سرد را تجربه خواهید کرد. در عوض تابستان‌ها نیز در اکثر شهر‌ها، به‌اندازه کافی گرم و خشک هستند.

شهر‌های دیدنی ایتالیا

در سفر به این کشور اروپایی، شهر‌های مختلفی را برای بازدید پیش روی خود خواهید داشت که اگر فرصت سفر شما محدود باشد؛ احتمالا برای انتخاب از میان آن‌ها؛ کمی سردرگم خواهید شد. زیباترین شهر ایتالیا؛ یعنی رم را هرگز از دست ندهید. بیشترین جاذبه‌های گردشگری این کشور در رم تجمع داشته و روز‌ها گردشگری در آن، هنوز برایتان کافی نخواهد بود. همین‌طور شهر‌هایی چون ونیز، فلورانس، میلان، ناپل و … از شهر‌های دیدنی به شمار می‌آیند که حتما باید در سفر به ایتالیا از آن‌ها بازدید کنید.

دیدنی‌های ایتالیا

از جمله دیدنی‌ها و جاذبه‌های گردشگری که در سفر به ایتالیا، فرصت بازدید از آن‌ها را خواهید داشت؛ موارد زیر قابل‌توجه هستند:

کلوسئوم

کلوسئوم

کلوسئوم را باید یکی از باشکوه‌ترین جاذبه‌های گردشگری ایتالیا و به‌طورکلی جهان دانست. اینجا در حقیقت یک آمفی‌تئاتر باستانی است که در دوران امپراتوری بزرگ روم ساخته شده و از سبک معماری بسیار هوشمندانه‌ای برخوردار است. کلوسئوم؛ جشن‌های بزرگ و نبرد‌های خونین زیادی را به خود دیده و شاهدی از رویارویی ناجوانمردانه گلادیاتور‌ها و ببر و شیر‌هایی است که در اینجا به جان هم افتاده‌اند.

برج پیزا

برج پیزا

برج کج پیزا را همه می‌شناسیم. این برج در شهر پیزا ایتالیا قرار داشته و کج بودن آن، ویژگی اصلی است که باعث شهرت آن شده و هرساله گردشگران زیادی را برای بازدید از آن به این شهر جذب می‌کند. جالب است بدانید که ساخت این برج در سال ۱۱۰۰ میلادی آغاز شده و البته به‌هیچ‌وجه قرار نبود که این برج کج ساخته شود.

فرورفتگی که در زمین قرار داشت؛ باعث شد که در فرایند ساخت آن و زمانی که در حال ساخت طبقه سوم بودند؛ بنای این برج کج شود. جالب است که هنوز سازه این برج، با وجود کج بودن؛ استحکام خود را حفظ کرده و اگرچه گفته می‌شد که در حدود سال ۲۰۰۰ میلادی؛ باید ریزش داشته باشد، اما همچنان به بقای خود ادامه داده است.

پمپئی

پمپئی

شهر تاریخی پمپئی؛ منطقه‌ای باستانی است که هنوز بنا‌ها و سازه‌هایی از دو هزار سال پیش را می‌توان در آن یافت. اینجا می‌توانید از حمام‌های تاریخی، سالن‌های تئاتر، ساختمان‌های نیمه متروک و … بازدید کرده و چیزی که در سال ۷۹ میلادی با فوران آتشفشان کوه وزوو ویران شد را از میان بازمانده‌های آن، دنبال کنید.

واتیکان

واتیکان

در مرکز شهر رم، واتیکان قرار داشته که باید آن را یک حکومت مستقل دانست. در واقع واتیکان کوچک‌ترین کشور جهان به شمار می‌آید که مساحت آن به ۴۴ هکتار می‌رسد. در شهر واتیکان؛ آثار تاریخی متعددی قرار داشته و خود یک‌دنیای گردشگری کاملا متفاوت است. به‌ویژه موزه واتیکان، کلیسای سنت پیتر، سیستین شپل و … از جمله دیدنی‌های واتیکان هستند.

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره

این کلیسا در شهر فلورانس قرار داشته و زمان ساخت آن به فاصله قرن‌های ۱۳ام تا ۱۵ام میلادی می‌رسد. به جز بنای خود کلیسا، گنبد خاص و زیبای آن چشمگیر بوده که ساخت آن به‌وسیله فردی به نام فیلیپو برونلچی انجام شده است. این کلیسا در میدان پیازا دل دومو شهر فلورانس قرار داشته و برای بازدید از آن، می‌توانید از پله‌های برج بالا رفته و منظره‌ای چشمگیر از شهر را نیز مشاهده کنید.

کانال‌های ونیز

کانال‌های ونیز

همان‌طور که اشاره کردیم بزرگ‌ترین شهر آبی جهان یعنی ونیز در ایتالیا قرار داشته و بازدید از آن، خود یک‌دنیای متفاوت گردشگری محسوب می‌شود. کانال‌های ونیز در این شهر، شبیه به یک جنگل آبی هزارتو هستند که گردش در آن‌ها و عبور از مسیر‌های آبی باریک؛ برایتان تجربه‌ای کاملا تکرارنشدنی و متفاوت خواهد بود. همین‌طور مناظری که حین عبور از این کانال‌ها مشاهده خواهید کرد و بنا‌های تاریخی شهر که در جای‌جای ونیز قرار گرفته‌اند، داستان دیگری است.

فواره تروی

فواره تروی

در شهر رم، حتما از فواره تروی نیز دیدن کنید. این فواره در سال ۱۷۶۲ میلادی، به‌وسیله شخصی به نام نیکولا سالوی ساخته شد. در اینجا تندیسی از نپتون (خدای دریا) و جانوران عجیب دریایی را می‌بینید که در ساختار یک فواره و آب‌نما قرار گرفته‌اند. افسانه‌ای قدیمی می‌گوید که اگر سکه‌ای در این آب بیندازید؛ باعث خواهد شد تا شما دوباره به شهر رم بازگردید. بد نیست که صحت این افسانه را امتحان کنید.

کلیسای سانتا ماریا دل گرتزیه

کلیسای سانتا ماریا دل گرتزیه

این کلیسا در شهر میلان قرار داشته و مانند بسیاری دیگر از بنا‌های تاریخی که در سفر به ایتالیا خواهید دید؛ از سبک معماری دوران رنسانس برخوردار است. نقاشی مشهور شام آخر اثر جاودانه لئوناردو داوینچی نیز در این کلیسا قرار دارد.

پانتئون

پانتئون

معبد مشهور به معبد خدایان در شهر رم یا همان کلیسای پانتئون؛ یکی از معابد قدیمی است. امپراتور هادریان کسی بود که دستور ساخت این معبد را صادر کرد و البته بعد‌ها، از آن به‌عنوان یک کلیسا استفاده شد. این کلیسا؛ در فضای روبروی میدان پیازا دلا روتوندا قرار داشته و ازاین‌حیث بیشتر مردم شهر رم؛ کلیسا را به همین نام می‌شناسند.

فروم رومی

فروم رومی

فروم رومی در مرکز شهر رم قرار داشته و باقی‌مانده چند ساختمان و بنای باستانی است. در اینجا گاهی اوقات جشن‌ها و فستیوال‌های مختلفی برگزار شده و حتی بعضی از سخنرانی‌های دولتی نیز در همین‌جا شکل می‌گیرند.

ساحل آمالفی

ساحل آمالفی

این ساحل زیبا در بخش جنوبی ناپل قرار داشته و کلیسای جامع معروف آن نیز با گنبد رنگی؛ فوق‌العاده است. جالب است بدانید که ساحل آمالفی در شمار میراث جهانی یونسکو قرار داشته و هرساله گردشگران زیادی برای بازدید از آن، به این منطقه سفر می‌کنند. به‌علاوه در سفر به اینجا، حتما زمانی را نیز برای بازدید از شهر تاریخی پوسیتانو اختصاص دهید.

دریاچه کومو

دریاچه کومو

در منطقه‌ای کوهستانی خارج از شهر زیبای رم، دریاچه کومو را خواهید یافت که اطراف آن مملو از زمین‌های سرسبز و باغ‌های انبوه است که نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب خواهد کرد. همین‌طور در اینجا می‌توانید از بنا‌های تاریخی دیدن کنید که یکی از جذاب‌ترین آن‌ها، صومعه‌ای به‌یادگارمانده از قرن یازدهم میلادی است.

پارک ملی گرن پارادیزو

پارک ملی گرن پارادیزو

یکی از پارک‌های ملی بسیار دیدنی در کشور ایتالیا، پارک ملی گرن پارادیزو است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و برای دل سپردن به طبیعت، فضایی فوق‌العاده دارد. در اینجا بیش از ۱۰۰ گونه پرنده وجود داشته و همین‌طور برخی دیگر از حیوانات چون بز کوهی، آهوی وحشی و … را در قلمرو آن خواهید یافت.

کلیسای سنت مارک ونیز

کلیسای سنت مارک ونیز

بازیلیکا یا کلیسای سنت مارک در شهر ونیز؛ بنایی بی‌نقص است که در میدان سن مارکو قرار دارد. این اثر هنری از سبک معماری دوران بیزانس برخوردار بوده و جلوه بنای بیرونی و تزئینات داخلی آن، همگی به شکلی منحصربه‌فرد هستند. هر زمان که به این مکان مراجعه کنید؛ آن را مملو از گردشگرانی خواهید یافت که شکوه سنت مارک را از نزدیک مشاهده کرده و مبهوت ویژگی‌های آن هستند.

کلیسای جامع میلان

کلیسای جامع میلان

کلیسای جامع میلان، بنایی باشکوه در این شهر است که باید البته آن را به عنوان یکی از بزرگترین کلیسا‌های جهان نیز بشناسیم. سبک معماری گوتیک در این کلیسا دیده شده و تندیس‌های باشکوه آن نیز جای خود دارند. چهلچراغ برنزی تاریخی در این کلیسا از قرن دوازدهم به یادگار مانده و شکوه آن را فوق‌العاده خواهید یافت.

غار بلو گروتو

غار بلو گروتو

این غار یکی از جاذبه‌های گردشگری طبیعی ایتالیا بوده که به‌اندازه ۶۰ متر طول و ۲۵ متر عرض دارد. برای بازدید از این غار، حتما باید به همراه راهنمایان حرفه‌ای به محل آن رفته و از سرسبزی و دیدنی‌های طبیعی در تلفیق با آبی دریا؛ لذت ببرید.

بهترین رستوران‌های ایتالیا

سفر به ایتالیا؛ یعنی سفر به کشور فرهنگ غذایی متنوع. غذا‌های ایتالیایی در سراسر جهان مشهور بوده و رستوران‌های معرکه‌ای در این کشور وجود دارد. از بهترین این رستوران‌ها می‌توان به رستوران گروم در میدان ناوونا شهر رم، رستوران پانه سالامی در رم، رستوران سالون دل پانینو در رم، رستوران اسپونتینی مارگایرا در میلان، پیتزا اسپونتنینی در میلان، اوپیو کافه در رم، آل کرون در ونیز، کافه‌تریای دانته در میلان، بار ریالتو دا لولو در ونیز، رستوران بارادوننینا در میلان، رستوران الکوت در میلان، رستوران امپرو بار‌اند پاستیسکریا در بولونیا اشاره کرد.

بهترین هتل‌های ایتالیا

همین‌طور برای اقامت در طول سفر به ایتالیا؛ احتمالا باید به دنبال رزرو یکی از بهترین هتل‌های این کشور باشید. به دلیل توریستی بودن سراسر این کشور، هتل‌های لوکس و درجه اولی در شهر‌های مختلف آن وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به هتل بلموند کوروسو در راولو، هتل گراند می‌نروا در شهر فلورانس، هتل گروتا پالازس شهر پولیا، هتل هاسلر رم، هتل سزار آگوستوس جزیره کاپری، هتل بزرگ ترمزو کومو، هتل گریتی پالاس ونیز و … اشاره داشت.

بهترین زمان سفر به کشور ایتالیا

به لحاظ جغرافیایی و آب هوایی؛ می‌توان گفت که تمام فصول سال برای سفر به کشور ایتالیا در جای خود مناسب هستند و آن‌قدرها نمی‌توان تمایز فصلی ازاین‌جهت در نظر گرفت. اما اگر می‌خواهید که به لحاظ شلوغی مراکز گردشگری؛ در وضعیت مناسب‌تری قرار داشته باشید؛ بهتر است که از سفر کردن به این کشور در فصل تابستان صرف‌نظر کنید. برای خرید بلیط پرواز خارجی؛ سرویس بلیت سفر اسنپ، راحت‌ترین مسیر خرید اینترنتی را پیش روی شما قرار خواهد داد. همچنین شما به کمک سرویس رزرو هتل اسنپ می‌توانید هتل مدنظر خود را نیز رزرو کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *