شش کاری که خودروی شما را از بین می‌برد

داشتن خودرو در عین حال که بسیار خوب و دلنشین است، می‌تواند به کابوس هم تبدیل شود؛ این موضوع به نوع رفتار شما و مراقبتتان از این وسیله نقلیه بستگی دارد. شش موضوع وجود دارد که اگر شما به آنها بپردازید قطعا وسیله نقلیه‌تان را نابود می‌کنید.

۱- عدم توجه به چراغ موتور: بی توجهی به چراغ چشمک زن موتور می‌تواند مشکلات بسیار جدی و پر هزینه‌ای را برای موتور خودروی شما ایجاد کند. حداقل وجود این چراغ هشدار می‌تواند به شما این اخطار را بدهد که عملکرد موتور ماشینتان عادی نیست.

۲- عدم تغییر روغن‌ها و فیلترها: بسیاری از روغن‌ها و مایعات موجود در وسیله نقلیه برای اطمینان عملکرد صحیح و جلوگیری از آسیب دیدن اجزاء خودرو وجود دارند. بررسی منظم سطح روغن‌ها به همراه فیلترها عمر مفید خودروی شما را بالا برده و عملکرد آن را بهبود می‌بخشد.

۳- غفلت از تایرها: تایر خودرو باید مکررا برای تورم و عمق آج بررسی شود. تایرهای دارای مشکل به سرعت کهنه و فرسوده شده و در سریع‌ترین زمان ممکن باید تعویض شوند. در غیر این صورت امنیت خودرو به خطر افتاده و همچنین در میزان مصرف سوخت و عملکرد خودرو تاثیر منفی خواهد گذاشت.

۴- نداشتن برنامه ریزی برای سرویس منظم: در اثر مرور زمان بسیاری از اجزاء و قسمت‌های خودرو کهنه و فرسوده می‌شوند. به همین دلیل باید طی یک برنامه زمان‌بندی شده خودرو توسط یک متخصص بررسی شود. بازرسی‌های روتین و تعمیرات به موقع به حفظ ماشین و عملکرد موثر کمک شایانی می‌کند و خطر نیاز به تعمیر گران قیمت در خیابان را کاهش می‌دهد.

۵- کثیف بودن خودرو: اگر خودروی خود را برای طولانی مدت تمیز نکنید، باعث ایجاد آسیب‌های شیمیایی خواهید شد. این موضوع می‌تواند خطر زنگ زدگی اجزا و تداخل با دید مناسب برای رانندگی ایمن را افزایش دهد.

۶- رانندگی بی احتیاط: گاهی در شرایطی مثل ترافیک شدید، آب و هوای نامناسب، جاده ناهموار و حرکت با بار سنگین، رعایت اصول رانندگی کمی دشوار به نظر می‌رسد. ولی با کمی احتیاط و هوشمندی می‌توانید در بهترین حالت ممکن رانندگی کنید. مواردی مثل رعایت محدودیت سرعت، پرهیز از رانندگی خشن مثل حرکت سریع و ترمز تند، سنگین نکردن بیش از حد خودرو و عغیره می‌تواند به سلامت بیشتر وسیله نقلیه‌تان کمک بسیاری کند.

از آنجا که مراقبت از خودرو همیشه اولویت اول صاحبان خودرو نیست، اکثر رانندگان متوجه آسیب‌هایی که به ماشینشان وارد می‌کنند نمی‌شوند. این موضوع در ارزش، عمکرد و امنیت خودروها تاثیر بسیاری دارد. بازرسی‌های منظم می‌تواند به صرفه‌جویی هزینه و جلوگیری از آسیب جدی به خودرو منجر شود.

اشتراک گذاری پست