اطلاعات کامل ترمینال اتوبوسرانی شیراز

معرفی ترمینال اتوبوسرانی شیراز

شیراز از جمله شهر‌های جنوبی کشور و پایتخت استان فارس به شمار می‌آید. این شهر با بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت، دارای مراکز حمل‌ونقل گوناگون است. علاوه بر فرودگاه داخلی و راه‌آهن شیراز، پایانه اتوبوسرانی این شهر نیز از نقاط حائز اهمیت برای جابه‌جایی مسافران سایر شهر‌های داخلی استان یا سفر به استان‌های دیگر محسوب می‌شود. بزرگراه قائمیه، بزرگراه امام خمینی و بزرگراه شیراز – اصفهان، اصلی‌ترین مسیر‌هایی هستند که مرکز استان فارس را به دیگر نقاط استان اتصال می‌دهند. در این مقاله ترمینال اتوبوسرانی شیراز را معرفی کرده و اطلاعات کامل اتوبوسرانی همان شهر را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

ترمینال اتوبوسرانی شهر شیراز در استان فارس

در سراسر شهر شیراز ترمینال‌هایی وجود دارند که جهت جابه‌جایی مسافران به بخش‌های مختلف استان یا کشور سازمان‌دهی شده‌اند‌. پایانه شهید طباطبایی، پایانه شهید مدرس، پایانه شهید کاراندیش، پایانه علی ابن حمزه و پایانه امیرکبیر از مهم‌ترین پایانه‌های مسافربری شهر شیراز محسوب می‌شوند. ترمینال و پایانه‌های مسافربری این شهر باتوجه‌به موقعیت مکانی مقاصد موردنظر به صدور بلیط برای مسافران پرداخته و تعیین قیمت بلیط‌ها نیز باتوجه‌به مسافت و حدفاصل ایستگاه‌های توقف اتوبوس تعیین می‌شود. در ادامه هر یک از پایانه‌های اتوبوسرانی مستقر در نقاط مختلف شهر شیراز را معرفی کرده و اطلاعات این ترمینال‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

پایانه‌های مسافربری شهر شیراز

در ادامه با تمامی پایانه‌های مسافربری شیراز آشنا خواهید شد:

پایانه اتوبوسرانی شهید کاراندیش شهر شیراز

پایانه اتوبوسرانی شهید کاراندیش شهر شیراز

این پایانه به‌عنوان اصلی‌ترین ترمینال شیراز در ناحیه شرقی این شهر قرار دارد و نسبت به سایر ترمینال‌ها پرترددتر است. پروژه احداث این ترمینال از سال ۱۳۶۳ کلید خورد و در سال ۱۳۶۶، روند ساخت پایانه کاراندیش به پایان رسید‌. ترمینال اتوبوسرانی شهید کاراندیش دارای ۴ سالن است که هر یک به قسمت مشخصی از پایانه اتصال دارند. مسافران برای سفر به پایانه اتوبوسرانی شهر‌هایی مانند تهران (پایانه جنوب و پایانه بیهقی)، کرج، قزوین، قم، کاشان، بابل، ساری، تبریز، مشهد، کرمان، بم، اهواز، آبادان، سیرجان، زنجان، خرم‌آباد، بوشهر، خرمشهر، دزفول، چابهار، قشم، کیش، میبد، گرگان، عسلویه و … می‌توانند از اتوبوس‌های پایانه کاراندیش شیراز استفاده کنند.

شرکت‌های مسافربری مختلفی در پایانه شهید کاراندیش به فعالیت می‌پردازند. ایران‌پیما، گیتی‌پیما، گیتی نورد، رویال سفر، تک سفر ایرانیان، ماهان سفر ایرانیان، ایمن سفر ایرانیان، آریا سفر آسیا و … از جمله شرکت‌های مسافربری فعال در ترمینال شهید کاراندیش شیراز هستند‌. رستوران، کافه تریا، قهوه‌خانه سنتی، سوپرمارکت، فروشگاه صنایع‌دستی، سرویس بهداشتی، دستگاه خودپرداز، نمازخانه، انبار امانات، بخش اندازه‌گیری قد و وزن، غرفه اطلاعات، آرایشگاه، پارکینگ و … نیز امکاناتی هستند که در این پایانه مسافربری جهت فراغت هرچه بیشتر مسافران ایجاد شده‌اند.

  • نشانی: شیراز، خیابان ساحلی شرقی، بلوار شهید کاراندیش، پایانه اتوبوسرانی شهید کاراندیش
  • تلفن تماس: ۰۷۱۳۷۳۲۷۶۵۰

لوکیشن پایانه اتوبوسرانی شهید کاراندیش شهر شیراز

پایانه اتوبوسرانی شهید طباطبایی شهر شیراز

پایانه اتوبوسرانی شهید طباطبایی شهر شیراز

این ترمینال که در ناحیه غرب استان واقع شده است، در بخش شمال غربی شهر شیراز قرار دارد و با مساحت حدود یک هکتار، آماده خدمت‌رسانی به مسافران است. به‌منظور عدم ایجاد اختلال در عبور و مرور اتوبوس‌های این پایانه و سایر وسایل نقلیه جاده‌ها، بخش ورودی پایانه اتوبوسرانی شهید طباطبایی از سمت جاده سپیدان و بخش خروجی آن از سمت گلستان شمالی ترسیم شده است. برای سفر به شهر‌های سپیدان و یاسوج می‌توان از اتوبوس‌های این ترمینال مسافربری استفاده کرد.

  • نشانی: شیراز، باهنر، بلوار علامه امینی، بلوار علامه دهخدا، پایانه اتوبوسرانی شهید طباطبایی
  • شماره تماس: ۰۷۱۳۸۳۳۶۲۸۲

لوکیشن پایانه اتوبوسرانی شهید طباطبایی (شهید طبائی) شهر شیراز

پایانه اتوبوسرانی شهید مدرس (کاوه) شهر شیراز

پایانه اتوبوسرانی شهید مدرس (کاوه) شهر شیراز

احداث این ترمینال به سال ۱۳۷۵ در بخش جنوبی شهر شیراز برمی‌گردد. این پایانه با مساحت ۲۰۰ هزار مترمربع و سطح زیربنای ۳۰۰۰ مترمربع جهت جابه‌جایی و انتقال مسافران به شرق و جنوب استان فارس به خدمت‌رسانی می‌پردازد. مسافران می‌توانند برای سفر به شهر‌ها و مناطق شرقی و جنوبی استان نظیر جهرم، بستک، فراشبند، نیریز، استهبان، زاهد شهر، قیرو کارزین، فیروزآباد، شهر پیر، سروستان، حاجی آقابد و فسا به این ترمینال مسافربری مراجعه کنند.

ازآنجایی‌که مقاصد ترمینال مدرس فاصله زیادی با شهر شیراز ندارند و مسافران سفری طولانی‌مدت را تجربه نمی‌کنند، امکانات چندانی برای این پایانه در نظر گرفته نشده است. رستوران، کافه تریا، قهوه‌خانه سنتی، سوپرمارکت، فروشگاه صنایع‌دستی، سرویس بهداشتی، دستگاه خودپرداز، نمازخانه و سالن انتظار جزء امکانات ایجاد شده در ترمینال شهید مدرس محسوب می‌شوند.

  • نشانی: شیراز، بلوار شهید مدرس، پایانه اتوبوسرانی شهید مدرس (کاوه)
  • تلفن تماس: ۰۷۱۳۷۲۶۹۸۸۸

لوکیشن پایانه اتوبوسرانی شهید مدرس (کاوه) شهر شیراز

پایانه اتوبوسرانی امیرکبیر شهر شیراز

پایانه اتوبوسرانی امیرکبیر شهر شیراز

ترمینال امیرکبیر با مساحت ۲ هکتار، در بخش غربی شهر شیراز احداث شده است. این پایانه در نزدیکی بزرگراه امیرکبیر قرار دارد و برای اعزام اتوبوس به شهر‌های جنوبی کشور و استان فارس آماده خدمت‌رسانی شده است. مسافران می‌توانند برای سفر به شهر‌های واقع در ناحیه جنوب ایران مانند کازرون، بوشهر، اهواز، نورآباد، دیلم، گناوه، آبادان، بیضا، دو گنبدان، دیر و دهدشت از این ترمینال استفاده کنند. شرکت‌های مسافرتی ایران‌پیما، رویال سفر، همسفر چابک‌سواران پاسارگاد، آسیا سفر فارس و … از جمله شرکت‌های مسافربری واقع در ترمینال امیرکبیر شیراز هستند. در این پایانه جهت افزایش کیفیت سفر مسافران، امکاناتی نظیر سرویس بهداشتی، پارکینگ، نمازخانه، دو دستگاه خودپرداز، غرفه خدماتی، جایگاه استراحت رانندگان و … ایجاد شده است‌.

  • نشانی: شیراز، بلوار امیرکبیر، خیابان توانیر، پایانه اتوبوسرانی امیرکبیر
  • تلفن تماس: ۰۷۱۳۸۳۳۵۴۷۰

لوکیشن پایانه اتوبوسرانی امیرکبیر شهر شیراز

پایانه اتوبوسرانی علی ابن حمزه شهر شیراز

پایانه اتوبوسرانی علی ابن حمزه شهر شیراز

این ترمینال با مساحت ۸۴۰۰ مترمربع و به قصد ارائه خدمات مسافرتی به مسافران قسمت‌های شمالی استان به بهره‌برداری رسیده است. این پایانه آماده خدمت‌رسانی به مسافران در ظرفیت ۵۲۳۸ نفر به‌صورت روزانه است. مسافرانی که قصد سفر به شهر‌هایی مانند ارسنجان، مرودشت، سوریان، سیمکان، طشک، زرقان، خرامه، سعادت شهر، آباده، مزایجان و سرحد را دارند، می‌توانند از اتوبوس‌های این پایانه استفاده کنند. پارکینگ عمومی، تلویزیون تبلیغات شهری، دستگاه خودپرداز، غرفه‌های خدماتی و … جزء امکانات در نظر گرفته شده برای پایانه مسافربری علی ابن حمزه در شهر شیراز هستند‌.

  • نشانی: شیراز، خیابان ساحلی شرقی، بلوار شهید کاراندیش، روبروی پایانه اتوبوسرانی شهید کاراندیش، پایانه اتوبوسرانی علی ابن حمزه

لوکیشن پایانه اتوبوسرانی علی ابن حمزه شهر شیراز

خرید بلیط اتوبوس شیراز از سرویس بلیت سفر اسنپ

جهت تهیه بلیط اتوبوس از ترمینال‌های اتوبوسرانی معرفی شده می‌توانید به شیوه اینترنتی وارد عمل شده و از امکانات خرید آنلاین بلیط استفاده کنید. سرویس بلیت سفر اسنپ، این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید به‌راحتی بدون نیاز به مراجعه حضوری، بلیط سفر به شیراز را خریداری کرده و مشخصات آن را دریافت کنید. شما چه تجربه‌ای دراین‌خصوص دارید؟

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *