نکات ایمنی که همه رانندگان تاکسی اینترنتی باید رعایت کنند!

نکات ایمنی رانندگان تاکسی

خدمات تاکسی آنلاین در این روزها ناجی رفت‌وآمدهایمان در مسیرهای مختلف شده‌اند. به‌سادگی و در چند گام ساده، خودرویی دربست برای خودمان، ما را به مقصد در هر نقطه از شهر می‌رساند. افراد بسیاری هم در قالب راننده مشغول به فعالیت هستند و با دستمزدی مناسب برای خود درآمدزایی می‌کنند. امنیت همیشه یکی از مهم‌ترین موضوعات در زمینه ارائه و استفاده از خدمات حمل‌ونقل اینترنتی است. شرکت‌هایی مانند اسنپ بادقت و طراحی فرایندهایی امن، خیال مسافران را بابت سفرهای درون‌شهری‌شان راحت کرده‌اند اما از زاویه راننده‌ها هم نیاز به تأمین امنیت وجود دارد. اگر راننده تاکسی‌های اینترنتی هستید، باید حواستان به نکاتی باشد که ایمنی سفرتان را تضمین می‌کنند.

رانندگان تاکسی آنلاین و نکات امنیتی لازم برای آنها

اگر راننده تاکسی آنلاین شده‌اید یا در فکر پیوستن به رانندگان این شرکت‌ها هستید به نکات امنیتی در هر سفر دقت کنید. ایمنی سفر از توجه به نکاتی ساده شروع می‌شود و تا نیاز به رعایت نکاتی مهم‌تر و پیچیده‌تر ادامه پیدا می‌کند. بهتر است که توصیه‌های زیر را در این زمینه در نظر داشته باشید: 

  • استفاده از نگهدارنده گوشی تلفن همراه؛ 
  • دوری از عوامل پرت‌کننده حواس؛ 
  • حفظ خونسردی و آرامش؛ 
  • قرارندادن وسایل قیمتی در خودرو؛ 
  • توجه‌نکردن به خواسته‌های مشکوک مسافر برای تغییر مسیر؛ 
  • برداشتن سوئیچ در هنگام خروج از خودرو؛ 
  • شناسایی مسافر در لحظه سوارشدن. 

۱. استفاده از نگهدارنده گوشی تلفن همراه

نگهدارنده گوشی تلفن همراه

ابزارهای متنوع و جذابی برای نگه‌داشتن گوشی تلفن همراه در طول مسیر وجود دارند. یکی از بهترین‌ها را انتخاب کنید و با قراردادن گوشی تلفن همراه در آن، راحت‌تر رانندگی کنید. 

شما مسیر را از روی نقشه تلفن همراهتان می‌بینید پس باید راهی برای نصب درست گوشی روی داشبورد خودرو پیدا کنید. نگذارید که قرارگرفتن تلفن همراه روی صندلی کناری باعث حواس‌پرتی‌تان در پیداکردن نشانی و رانندگی شود. 

۲. دوری از عوامل پرت‌کننده حواس 

از حرف‌زدن با مسافر یا عوامل دیگری پرهیز کنید که حواستان را پرت می‌کنند. برای مثال، پیام‌های گوشی‌ تلفن همراهتان را در هنگام رانندگی جواب ندهید. این کار تمرکزتان را کاهش می‌دهد و امکان تصادف‌کردن به‌وجود می‌آورد. 

۳. حفظ خونسردی و آرامش 

در ترافیک یا هنگام رانندگی خونسردی‌تان را حفظ کنید. یادتان باشد که کارکردن در تاکسی اینترنتی شغل شما است و باید آن را به بهترین شکل پیش ببرید. اصول و آدابی برای خود در نظر بگیرید. در هنگام گرفتارشدن میان خودروها صبور باشید و اعصابتان را در رانندگی در مسیرهای مختلف مدیریت کنید. 

۴. قرارندادن وسایل قیمتی در خودرو 

وسایل ارزشمند و قیمتی در خودرو به‌همراه نداشته باشید. شما نمی‌دانید که چه کسانی سوار خودرویتان می‌شوند. از سوی دیگر، ساعاتی طولانی را در خیابان‌ها به‌رانندگی می‌گذرانید. اگر خودرویتان خالی از اشیای ارزشمند و گران باشد، امنیت‌تان بیشتر حفظ می‌شود. 

۵. توجه‌نکردن به خواسته‌های مشکوک مسافر برای تغییر مسیر 

حواستان به خواسته‌های مسافر باشد. آیا بعد از درخواست تاکسی اینترنتی و مشخص‌کردن مقصد، مدام از شما می‌خواهند که مسیر را تغییر بدهید؟ چنین خواسته‌ای مشکوک است و می‌تواند امنیت‌تان را به‌خطر بیندازد. یادتان باشد که مجبور به اجابت چنین خواسته‌هایی نیستید. 

۶. برداشتن سوئیچ در هنگام خروج از خودرو 

اگر شرایطی پیش آمد و در حین حضور مسافر در خودرو، مجبور به پیاده شدن هستید، حتما سوئیچ را بردارید. نگذارید که خودرو روشن و با سوئیچ روی آن تنها بماند. اعتمادکردن به دیگران خوشایند است اما خطر دارد و رعایت نکات ایمنی و امنیتی مهم‌تر هستند. 

۷. شناسایی مسافر در لحظه سوارشدن 

به نام و مشخصات مسافران پس از دریافت درخواست تاکسی از سوی آنها دقت کنید. حواستان باشد که موارد مشکوک را سوار نکنید یا با پشتیبانی شرکت در ارتباط باشید و وضعیت را اطلاع بدهید. 

۸. چراغ‌‌ها را روشن بگذارید 

در اوایل صبح و با تاریک‌شدن هوا حتما چراغ‌ها را روشن کنید. این کار امنیت رانندگی‌ را برای خودتان و رانندگان دیگر بالا می‌برد. نگذارید که رعایت‌نکردن نکاتی به این‌سادگی باعث بروز حوادثی حسرت‌آور شود. 

۹. ایمنی و صحت عملکرد خودرو را بررسی کنید 

وقتی به‌عنوان راننده حرفه‌ای در شرکت‌های تاکسی اینترنتی خدمت می‌کنید، باید رفتاری حرفه‌ای داشته باشید. یکی از مصادیق حرفه‌ای‌بودن هم بررسی مداوم ایمنی خودرو است. نگذارید که عملکردهای مختلف خودرو با نقص روبه‌رو شوند. سلامت و صحت بخش‌های مختلف خودرو را ارزیابی کنید و اگر نیازی به تعمیر وجود دارد، حتما موضوع را پیگیری کنید. 

۱۰. سرعت و فاصله مناسب را حفظ کنید

مسافران زیادی در طول روز با درخواست خودرو از شما کمک می‌گیرند. اگر نکات ایمنی در رانندگی و توجه به قوانین راهنمایی رانندگی را رعایت نکنید، سلامت شما و آنها به‌خطر می‌افتد. یکی از مهم‌ترین نکات، رعایت سرعت مناسب و حفظ فاصله از خودروهای دیگر است. با دقت‌کردن به این نکات می‌توانید امن و امان برانید. 

در آخر 

خدمات تاکسی آنلاین از آن مواردی است که مزایای زیادی برای آدم‌های مختلف دارد. هم مسافران راحت‌تر در شهر جابه‌جا می‌شوند و هم رانندگان بسیار زیادی می‌توانند در چارچوبی منظم و مناسب درآمدزایی کنند. اگر راننده چنین شرکت‌هایی هستید، حتما حواستان به نکات امنیتی باشد. زمان زیادی را در خودرو و خیابان‌ها می‌گذرانید. پس لازم است که نکات ایمنی درباره حفظ امنیت خود و خودرو را بدانید و رعایت کنید. خوب حواستان را به نکات و توصیه‌‌ها جمع کنید! موفق باشید و جانتان سلامت باشد!

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *