ترفندهای خرید بلیط اتوبوس ارزان کدام هستند؟

خرید بلیط اتوبوس

ترفندهای خرید بلیط اتوبوس ارزان کدام هستند؟

یک اتوبوس سبززنگ، یک جاده سرسبز و یک سفر طولانی همان چیزی است که دوستداران سفر و گردشگری عاشق آن هستند؛ اما سفرهای اتوبوسی همیشه برای تفریح انتخاب نمی‌شود. بلکه گاهی مواقع مسافران به خاطر اینکه زودتر به مقصد برسند به سراغ این وسایل حمل و نقل عمومی می‌روند. بعضی مواقع هم این قیمت مناسب خرید آنلاین بلیط اتوبوس است که مسافران را برای سفر با این وسیله نقلیه ترغیب می‌کند.

با توجه به اینکه هر فردی با هدف خاصی با اتوبوس و مسافرانش همراه می‌شود، این روزها سفرهای اتوبوسی را می‌توان از جمله پرطرفدارترین سفرهای بین‌شهری در نظر گرفت.

اگر شما هم در شهر دیگری تحصیل می‌کنید و سفر با اتوبوس برایتان بهترین گزینه برای رسیدن به مقصد است، یا اینکه برای سفرهای کاری‌تان دائم با اتوبوس‌های بین‌شهری همراه هستید، باید ترفندهای خرید آنلاین بلیط اتوبوس ارزان را یاد بگیرید. چون با کمک این ترفندها می‌توانید بلیط اتوبوس را با بهترین قیمت تهیه کنید و هزینه‌های سفرتان را حد قابل توجهی کاهش دهید.

چطور بلیط اتوبوس ارزان بخریم؟

در ادامه ترفندهایی که برای خرید بلیط اتوبوس آنلاین اقتصادی کمکتان می‌کند ارائه شده است. این بار با این روش بلیط سفرتان را تهیه کرده و سفری با کیفیت مناسب ولی ارزان‌تر از همیشه را تجربه کنید.

۱)خرید بلیط زودهنگام موقع تعطیلات

زمان تعطیلات زمان اوج سفرهای تفریحی است و اغلب کسانی که شاغل هستند این بازه‌های زمانی را برای سفرهایشان در نظر می‌گیرند. به همین خاطر است که در این روزها بلیط­های اتوبوس برای مقاصد پرطرفدار به طور کامل فروش می‌روند و افرادی که خرید بلیط اتوبوس را برای لحظات آخر سفرشان در نظر گرفته‌اند با مشکل جدی مواجه می‌شوند.

البته هجوم مسافران برای خرید بلیط اتوبوس یک مشکل دیگر هم در پی دارد. آن هم بالا رفتن قیمت بلیط­ها در طول دوران تعطیلات و بازگشت قیمت آن‌ها به حالت عادی پس از زمان ترافیک زیاد خرید بلیط است؛ بنابراین اگر به دنبال خرید آنلاین بلیط اتوبوس ارزان‌قیمت هستید نباید این بازه‌های زمانی را در نظر داشته باشید.

بهترین راه بری خرید بلیط اتوبوس ارزان برای تعطیلات تهیه بلیط در روزهای قبل از شروع سفر است. اگر برنامه‌ریزی دقیقی داشته باشید و تاریخ دقیق سفرتان مشخص شده باشد، به راحتی می‌توانید چند روز تا یک هفته قبل برای تاریخ مورد نظر بلیط اتوبوس را تهیه کنید و آماده سفر شوید.

۲)استفاده از اپلیکیشن­های معتبر

دیگر زمان آن به پایان رسیده که برای خرید بلیط تا آن سر شهر بروید و از تعاونی‌های پایانه‌ها بلیط اتوبوس بخرید.؛ و کسانی که هنوز هم از این روش برای خرید بلیط اتوبوس استفاده می‌کند، فرصت اینکه دیرترین، زودترین، ارزان‌ترین یا گران‌ترین اتوبوس‌ها را بشناسند و بهترین گزینه را برای سفر انتخاب کنند از دست می‌دهند.

چون وقتی برای خرید حضوری بلیط اتوبوس کنار باجه دار حاضر می‌شوید، این باجه دار است که شماره صندلی و نوع بلیط را انتخاب می‌کند و شما فقط بهای آن را می‌پردازید. در حقیقت در خریدهای حضوری مسافر هیچ اطلاعی درباره سایر اتوبوس‌هایی که در همان ساعت بین مبدأ و مقصد جابجا می‌شوند ندارد؛ و فقط می‌تواند از یک پایانه برای یک اتوبوس بلیط بخرد.

اما در خریدهای اینترنتی مسافران می‌توانند تمام اتوبوس‌هایی که بین مبدأ و مقصد در یک ساعت حرکت می‌کنند را مشاهده کرده و بهترین اتوبوس را برای سفرشان انتخاب کنند. همچنین با خرید آنلاین بلیط اتوبوس از طریق اپلیکیشن­های مخصوص مانند سوپر اپلیکیشن اسنپ شانس این را دارید که اتوبوس‌های قیمت مناسب را برای سفرتان پیدا کرده و بلیط اتوبوس را ارزان‌تر تهیه کنید.

۳)برخورداری از تخفیف‌های دوره‌ای فروش بلیط اتوبوس

برنده رقابت فروش بلیط اتوبوس دو طرف معامله هستند. به همین خاطر است که اغلب تعاونی‌ها در زمانی که مسافران کمی سفر بین‌شهری دارند بلیط های خودشان را با تخفیف عرضه می‌کنند. این تخفیف‌های دوره‌ای شانس تعاونی را برای فروش بلیط افزایش می‌دهد و صندلی‌های اتوبوس‌هایش کامل پُر می‌شوند. برای مسافران هم این شانس وجود دارد که خرید آنلاین بلیط اتوبوس را با قیمت کمتری انجام دهند و از اینکه با این تعاونی همسفر هستند احساس رضایت داشته باشند.

۴)انتخاب اتوبوس‌های ارزان‌قیمت

روزگاری تمام شهرها و کوچه‌ها و خیابان‌های ایران در اختیار اتوبوس‌های ایران‌پیما بود و اتوبوس دیگری برای سفرهای برون‌شهری دیده نمی‌شد! اما از آن زمان روزهای زیادی گذشته و امروزه شرکت‌های سازنده این خودروها، اتوبوس‌ها را با تنوع بیشتر و کیفیت قابل‌توجه‌تری تولید و روانه بازار کرده‌اند.

بعضی از این اتوبوس‌ها مجهز به تلویزیون هستند و تا زمان رسیده مسافران به مقصد برای آن‌ها فیلم پخش می‌کنند، بعضی دیگر از اتوبوس‌ها برای راحتی مسافران در طول سفر مجهز به صندلی‌های تاشو شده‌اند. برای بعضی دیگر از آن‌ها اینترنت رایگان در طول مسیر در نظر گرفته شده تا مسافران در سفر هم بتوانند وب گردی کنند و به اینترنت دسترسی داشته باشند.

با توجه به امکاناتی که برای هر اتوبوس در نظر گرفته شده قیمت آن هم تغییر می‌کند؛ بنابراین موقع خرید آنلاین بلیط اتوبوس ارزان این موضوع را هم مد نظر قرار دهید. اگر سفرتان کوتاه‌تر است، با خرید بلیط اتوبوس‌های معمولی می‌توانید سفری قیمت مناسب و راحت را تجربه کنید؛ اما برای سفرهای طولانی‌تر امکان انتخاب اتوبوس‌های بیشتر برایتان وجود دارد و برای راحتی در سفر می‌توانید مبلغ بیشتری را برای بلیط اتوبوس بپردازید.

با توجه به میزان بودجه‌ای که برای حمل و نقل عمومی در طول سفرهایتان در نظر گرفته‌اید می‌توانید خرید بلیط اتوبوس را با قیمتی که در نظر دارید از طریق سوپر اپلیکیشن اسنپ انجام دهید.

و در پایان…

مبلغی که برای سفرهای بین‌شهری خودتان با اتوبوس می‌پردازید چقدر است؟ کسانی که همیشه سفر می‌کنند معمولاً موقع محاسبه رقم این سفرها با عدد قابل توجهی مواجه می‌شوند؛ اما برای افرادی که گاهی مواقع از اتوبوس استفاده می‌کنند این عدد کمتر خواهد بود و می‌توان از آن در برابر سایر هزینه‌های زندگی چشم‌پوشی کرد.

اگر اهل سفر کردن هستید یا به خاطر تحصیل یا کار سفرهای اتوبوسی زیادی دارید، با کمک ترفندهایی که در این بخش آموزش داده شده می‌توانید هزینه خرید بلیط سفرتان تا حد قابل توجهی کاهش دهید. پیشنهاد می‌کنیم برای یکبار هم که شده چند ماه خرید آنلاین بلیط اتوبوس  را از طریق سوپر اپلیکیشن اسنپ انجام دهید و مبلغ نهایی که پرداخته‌اید را با سایر ماه‌هایتان مقایسه کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.