قطارهای گردشگری ایران از چه شهرهایی می‌گذرند؟

قطار گردشگری

راه‌های مختلفی برای سفرکردن وجود دارد که یکی از جذاب‌ترینشان سفر با قطارهای گردشگری است. با تهیه بلیط قطار و رفتن به چنین سفری، طبیعت را ببینید و تجربه‌ای ناب از گردش در مسیرهایی کسب کنید که لذت کشف و دیدنشان با وسایل نقلیه دیگر مقدور نیست یا دست‌کم این‌قدر جذابیت ندارد.  

قطار گردشگری چیست؟ 

زیبایی‌ها و تجربه‌هایی که در مسیر رسیدن به مقصد نصیبتان می‌شوند، ارزشمندند. سفر با قطار گردشگری هم ارزش مسیر را به شما یادآوری می‌‌کند. این قطارها شما را به تماشای مناظری می‌برند که با خودرو و اتوبوس دست‌یافتنی نیستند و در قالب سفری ۱ یا ۲روزه، امکان بازدید از طبیعت زیبا در نقاط مختلف را برایتان فراهم می‌کنند. 

با این قطارها از نقاطی دیدنی بازدید می‌کنید، به دل طبیعت می‌روید و با توقف‌هایی در مسیر، خاطره‌های خوش برای خودتان خلق می‌کنید. قطارهای گردشگری می‌خواهند که از مسیری زیبا لذت ببرید. شیوه سفر با آنها هم بر همین اساس طراحی شده است. 

با قطار گردشگری راهی مقصدی می‌شوید که قرار نیست در آن بمانید. در مسیر از زیبایی‌ها لذت می‌برید، در چند توقف در جذاب‌ترین نقاط مسیر تفریح می‌کنید و بعد به خانه بازمی‌گردید. می‌دانید چه مسیرهایی در ایران قطار گردشگری دارند و با خرید بلیط قطار می‌توانید راهی کدام مسیرهای زیبا شوید؟ در ادامه این قطارها را به شما معرفی می‌کنیم. 

۱. قطار گردشگری شیرگاه 

قطار گردشگری شیرگاه

عبور از تونل‌ها در دل کوه، تماشای منظره‌های سبزی که قطار با شکافتن دل جنگل به عمقشان سفر می‌کند و نسیم خنکی که از پنجره قطار به مشامتان می‌رسد. 

اگر شما هم شیفته این تصاویر شدید، باید قطار گردشگری شیرگاه را انتخاب کنید. سفر قطار گردشگری شیرگاه از تهران شروع می‌شود و با گذر از مسیرهای زیبای شمالی و چندین توقف‌ لحظاتی خوش برایتان می‌سازد. 

۲. قطار قزوین‌رشت 

مسیر ریلی قزوین‌رشت هم دیدن دارد. برای تماشای رودخانه‌ها، شالیزارها و جنگل‌های سرسبز آماده‌اید؟ با قطار قزوین‌رشت می‌توانید لذت عبور از این زیبایی‌ها را به‌سادگی تجربه کنید. 

قطارهای گردشگری به شما اجازه می‌دهند در مسیرهایی سفر کنید که گذر از آنها با خودرو امکان‌پذیر نیست. با قطار قزوین‌رشت از پل منجیل عبور می‌کنید و منظره‌های بی‌نظیری را می‌بینید. 

۳. قطار ساری 

یکی بی‌نظیرترین قطارهای گردشگری ایران قطار تهران‌ساری است. از گرمسار که عبور کنید، می‌توانید نقاط دیدنی زیادی را ببینید، از جمله سد لفور، پل سفید و پارک جنگلی. ردشدن از تونل‌های بلند و عبور از روی پل قدیمی ورسک هم از جذابیت‌های سفر با قطار تهران‌ساری است. 

۴. قطار همدان 

با قطارهای گردشگری علاوه بر گشت‌وگذار در مسیرهای سرسبز جنگلی، به نقاط دیگر هم می‌توانید سفر کنید. قطار تهران‌همدان به شما امکان تماشای رشته‌کوه باشکوه زاگرس را می‌دهد. سوار این قطار که می‌شوید، در مسیرتان دره‌های زیبا می‌بینید، به ملاقات کویر می‌روید و رودها و کوه‌ها را از نظر می‌گذرانید. اگر دنبال تجربه‌ای متفاوت از طبیعت‌گردی هستید، قطار تهران‌همدان را از یاد نبرید. 

۵. قطار لرستان

 

لرستان و آبشارهایش را همه می‌شناسند. تماشای مخمل سبز دشت‌هایش و بازدید از چشمه‌ها و تالاب‌هایش با خرید بلیط قطار گردشگری ممکن می‌شود. مسیر ریلی قطار لرستان بیشتر از ۷۰ کیلومتر است. گردش با این قطار در مسیری سرسبز و طبیعت ناب روحتان را تازه می‌کند. برای ترتیب‌دادن سفری متفاوت، به فکر سفر با قطار گردشگری لرستان باشید. 

۶. قطار گرمسار 

سفر و طبیعت‌گردی که فقط به بازدید از جنگل‌های سرسبز ختم نمی‌شود. کویرهای پرستاره و تپه‌های شنی هم بخشی از شکوه طبیعت هستند. اگر دنبال چنین تجربه متفاوتی هستید، سفر با قطار گردشگری گرمسار را در برنامه‌تان بگنجانید. 

۷. قطار گرگان 

قطار گرگان

بلیط قطار تهران‌گرگان را بخرید، به صندلی قطار تکیه بدهید و به تماشای جنگل‌های سبز مسیر بنشینید. با آرامش و تمرکز بر مسیر، فارغ از میل رسیدن به نقطه‌ای خاص، از دل جنگل‌ها رد شوید و برای کوه‌ها و دشت‌ها دست تکان بدهید. چنین سفری می‌تواند حکم آرام‌بخش یا مدیتیشن را هم داشته باشد. قبول دارید؟ 

در آخر 

در سفر با قطارهای گردشگری می‌توانید تجربه‌ای متفاوت کسب کنید. حرکت آهسته و پیوسته قطار و تمرکز بر مسیر به‌جای مقصد در این نوع سفرها بسیار جذاب است و در این روزگار پرسرعت و پرمشغله به شما یادآوری می‌کند گاهی باید با آرامش به صندلی قطار تکیه داد و طعم دیدار با زیبایی‌ها را لحظه‌لحظه مزه کرد. 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *