طرز تهیه انواع پنکیک رژیمی، برای کاهش وزن

تهیه پنکیک برای لاغری

پنکیک‌ها همیشه میان وعده‌هایی به شدت پرطرفدار هستند. رژیمی یا غیر رژیمی تفاوتی نمی‌کند. پنکیک همیشه دوست‌داران و عاشقان خود را دارد. البته طرز تهیه پنکیک رژیمی اصلاً سخت نیست. اگر قرار باشد برای حفظ وزن خود یک میان وعده مفید و مغذی را تهیه کنید، بدون شک ما به شما پنکیک‌های رژیمی را توصیه می‌کنیم. این مطلب از ابتدا تا انتها به طرز تهیه پنکیک‌های رژیمی اختصاص داده شده‌، پس اگر رژیم دارید یا دوست دارید از یک رژیم غذایی خاص پیروی کنید و در عین حال هنوز هم از غذاها و میان وعده‌های لذیذ لذت ببرید، این مطلب مخصوص شما تهیه شده است.

پنکیک‌هایی که نمی‌توان از آن‌ها چشم‌پوشی کرد

پنکیک‌هایی که ما در این مطلب طرز تهیه آنها را به شما ارائه خواهیم کرد، همگی در دسته پنکیک‌های ساده و رژیمی هستند. البته شما در استفاده از این پنکیک‌ها مجاز هستید که از شیرین کننده‌هایی مانند عسل نیز به میزان کم استفاده کنید. درهرحال تهیه پنکیک رژیمی اصلاً سخت نیست. پنکیک‌های رژیمی را می‌توانید هم برای صبحانه و هم برای عصرانه و حتی به عنوان یک میان وعده تهیه کنید. این پنکیک‌ها جایگزین‌های خوبی برای یک کف دست نان و یک واحد میوه هستند. بزرگ‌ترین تفاوت پنکیک‌های معمولی با پنکیک‌های رژیمی این است که در پنکیک‌های رژیمی از ماده اولیه جو دوسر استفاده می‌شود. در ادامه با درست کردن پنکیک رژیمی با شما هستیم.

پنکیک رژیمی با اسفناج

پنکیک اسفناج

اولین پنکیک رژیمی که طرز تهیه آن را برای شما شرح خواهیم داد، پنکیک رژیمی اسفناج است. در طرز تهیه پنکیک رژیمی اسفناج می‌توانید از توت فرنگی و موز برای تزیین کردن آن در مرحله آخر استفاده استفاده کنید. اما ماده اولیه اسفناج است. پنکیک اسفناج را از ترکیب تخم مرغ، آرد گندم، شیر، بکینگ پودر و اسفناج تهیه می‌کنند. در این طرز تهیه کافیست که تمام مواد را در مخلوط کن بریزید و خوب با هم ترکیب کنید. در نهایت پنکیک‌ها را سرخ می‌کنید، با موز و توت فرنگی و عسل تزیین کرده و نوش جان خواهید کرد.

پنکیک رژیمی با جو دوسر و موز

پنکیک جو دوسر

پنکیک جو دوسر یک پنکیک کاملاً رژیمی محسوب می‌شود. این پنکیک را می‌توانید از ترکیب تخم مرغ، موز، بکینگ پودر، کمی نمک و جو دو سر آمده کنید. برای درست کردن پنکیک رژیمی جو دوسر کافیست که تمام مواد را در میکسر یا مخلوط کن بریزید و تا زمانی که به‌خوبی با هم ترکیب شوند، آنها را هم بزنید. بعد از آن پنکیک را در یک تابه چرب، سرخ کرده و آماده کنید. مدت زمان تهیه هر کدام از پنکیک‌ها تقریباً سه دقیقه است. دقت کنید که هر دو طرف پنکیک کاملاً باید پخته و طلایی شوند. توصیه می‌کنیم که حتما این پنکیک رژیمی را با عسل شیرین کرده و نوش جان کنید.

پنکیک رژیمی با چغندر

پنکیک رژیمی چغندر یک پنکیک خوش رنگ و صورتی است که در تهیه آن به مواد اولیه‌ای مانند موز، تخم مرغ، ماست یونانی، نمک، بکینگ پودر، پوره چغندر، وانیل و آرد جو دوسر نیاز داریم. این طرز تهیه تهیه نیز مانند سایر پنکیک‌ها از ترکیب مواد تشکیل شده است. یعنی در طرز تهیه پنکیک رژیمی باید تمام مواد اولیه را در مخلوط کن بریزید و تا زمانی که کاملاً با یکدیگر ترکیب و یکدست شوند، آنها را به خوبی با هم مخلوط کنید. بعد از آن تابه را بر روی حرارت ملایم قرار داده و پنکیک‌ها را یکی یکی در تابه سرخ کنید.

پنکیک رژیمی با شکلات

پنکیک رژیمی شکلات

برای درست کردن پنکیک رژیمی با شکلات شما به پودر پروتئین، موز، دارچین، جو دوسر پرک، تخم مرغ و پودر کاکائو احتیاج دارید. ابتدا تخم مرغ و جو دوسر پرک را با هم مخلوط کنید و سپس بقیه مواد را بعد از مخلوط شدن تخم مرغ و جو دوسر پرک به مخزن مخلوط کن اضافه کنید.

تا زمانی که تمام مواد با یکدیگر مخلوط و یکدست شوند باید به هم زدن خود ادامه بدهید. در نهایت پنکیک رژیمی خود را در یک تابه چرب، آماده کرده و بعد از سرخ شدن دو طرف پنکیک، آن را با توت فرنگی و عسل تزیین و سپس نوش جان کنید.

پنکیک رژیمی با موز

پنکیک رژیمی موز بسیار ساده و سریع تهیه می‌شود. برای آماده کردن این پنکیک شما به دارچین، وانیل، تخم مرغ و موز نیاز دارید. بهتر است موز را در ظرفی با چنگال له کنید و سپس وانیل، دارچین و تخم مرغ را به آن اضافه کرده و خوب مواد را باهم ترکیب کنید. حالا تابه را داغ کرده و این مواد را به تابه روغنی و داغ خود اضافه کنید. بعد از آماده شدن پنکیک رژیمی با موز می‌توانید آن را با تکه‌های موز و عسل تزیین کرده و نوش جان کنید.

پنکیک رژیمی با کدو تنبل

پنکیک کدو تنبل

شاید درست کردن پنکیک رژیمی کدو تنبل کمی سخت به نظر برسد، اما اینطور نیست. برای تهیه این پنکیک تنها کافیست کدو تنبل را رنده کرده و آن را در میکسر بریزید. سپس جو دوسر، شیر، آب لیمو، وانیل، بکینگ پودر، شکر نارگیل و روغن نارگیل، دارچین و نمک را به آن اضافه کرده و خوب هم بزنید.

توصیه می‌کنیم که جو دوسر شما آسیاب شده باشد. بعد از مخلوط شدن تمام مواد مایه پنکیک کدو تنبل شما آماده شد. حالا با یک ملاقه کوچک مقداری از آن را در تابه چرب و از قبل گرم شده بریزید و منتظر بمانید تا هر دو طرف پنکیک شما به خوبی طلایی و سرخ شود. در نهایت این پنکیک خوش رنگ و خوشمزه را با عسل و تکه‌های موز و توت فرنگی تزیین کرده و نوش جان کنید.

پنکیک رژیمی با بادام زمینی

در طرز تهیه پنکیک رژیمی با بادام زمینی مواد اولیه شما شامل بیکینگ پودر، کره بادام زمینی، شیر، تخم مرغ، آرد گندم، نمک و شکلات چیپسی یا چیپس شکلات است. این پنکیک عطر دیوانه‌کننده و بی‌نظیری دارد. برای تهیه آن کره بادام زمینی، شیر و تخم مرغ را ابتدا با هم مخلوط کرده و سپس در ظرفی جداگانه نمک، آرد گندم و بکینگ پودر را با هم مخلوط کنید.

حالا بعد از آن شیر را به همراه شکلات چیپسی در ظرف آرد ریخته و سپس تمام مواد را با یکدیگر به خوبی ترکیب کنید. در نهایت مایه پنکیک رژیمی بادام زمینی شما آماده است. از این مایه در تابه گرم شده و چرب شده با روغن بریزید و منتظر بمانید تا هر دو طرف پنکیک سرخ شده و طلایی شود. در نهایت این پنکیک را با تکه‌های شکلات تزیین کرده و با عسل نوش جان کنید.

پنکیک رژیمی با ماست و توت فرنگی

پنکیک ماست و توت فرنگی

برای درست کردن پنکیک رژیمی ماست و توت فرنگی به عسل، تخم مرغ، عصاره وانیل، شیر، آرد گندم، توت فرنگی و ماست کم چرب احتیاج دارید. کافی است که آرد گندم و تخم مرغ را مخلوط کرده و سپس شیر و عصاره وانیل را به این ترکیب اضافه کنید و هم بزنید.

تمام مواد باید کاملا یکدست شوند. در نهایت پنکیک را در تابه ریخته و هر دو طرف آن را بخوبی طلایی و سرخ کنید. بعد از آن پنکیک‌های پخته شده را در ظرف سرو نهایی قرار داده و با عسل و ماست کم چرب و قطعه‌های توت فرنگی تزیین کرده و نوش جان کنید.

پنکیک رژیمی با کشمش

برای درست کردن پنکیک رژیمی با کشمش مواد اولیه شما شامل ماست یونانی، وانیل، دارچین، کشمش، بکینگ پودر، جو دوسر، تخم مرغ و موز هستند. در طرز تهیه این پنکیک شما باید تمام مواد را با هم در میکسر یا مخلوط کن بریزید. سپس آنها را با هم خوب ترکیب کنید. بعد از آن مواد را در تابه ریخته و هر دو طرف پنکیک را سرخ کنید. در نهایت کشمش‌ها را باید در زمان پختن و سرخ شدن پنکیک‌ها به آنها اضافه کنید. بعد از آن این پنکیک‌های کشمشی را با عسل و تکه‌های موز یا توت فرنگی تزئین کرده و از طعم لذیذ آنها لذت ببرید.

پنکیک رژیمی با هویج

پنکیک هویج

آخرین پنکیک رژیمی که قصد داریم طرز تهیه آن را برای شما ارائه کنیم، پنکیک خوش رنگ و لعاب هویج است. برای درست کردن پنکیک رژیمی هویج همان طور که از نام این پنکیک نیز مشخص است شما به هویج، تخم مرغ، نمک، جو دوسر، بکینگ پودر، دارچین و ماست یونانی احتیاج دارید.

باور کنید یا نه، این پنکیک به خوبی می‎تواند شما را لاغر کند. حالا برای تهیه این پنکیک، هویج‌ها را خرد کرده، سپس تخم مرغ و ماست یونانی را به آنها اضافه کنید. بعد از آن نمک، وانیل، جو دوسر، بیکینگ پودر و دارچین را اضافه کرده و به‌خوبی در مخلوط کن با هم ترکیب کنید.

در نهایت به اندازه یک ملاقه کوچک از مایه پنکیک خود را در تابه ریخته و هر دو طرف این پنکیک هویج خوشمزه را به‌خوبی سرخ کنید. برای تزیین آن نیز می‌توانید از ماست، موز و دارچین استفاده کنید.

طرز تهیه انواع پنکیک، آسان و مغذی

در این مطلب با هم طرز تهیه پنکیک‌هایی را مرور کردیم که همگی رژیمی بودند. این طرز تهیه‌ها اصلا سخت نبوده و شما در مدت زمانی کوتاه می‌توانید آنها را آماده کنید. اگر مواد اولیه برای تهیه هر کدام را در منزل نداشتید سرویس سوپرمارکت اسنپ قادر است مواد اولیه لازم را برای شما به‌راحتی فراهم کند. نگران نباشید، این سرویس اسنپ در زمانی بسیار کوتاه تمام مواد مورد نیاز شما را تحویل خواهد داد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *