پایه نگهدارنده موبایل می‌تواند جانتان را نجات دهد

استفاده از تلفن همراه حین رانندگی علاوه بر خطر بسیار زیاد، جریمه نقدی سنگینی در پی دارد. آمار و ارقامی که از تصادفاتی که به دلیل استفاده راننده ار تلفن همراه منتشر می‌شود، گواه ریسک بسیار بالای این موضوع است. اما یک پایه نگهدارنده به سادگی می‌تواند جان شما و اطرافیانتان را نجات دهد.

دلیل ممنوعیت استفاده از تلفن همراه حین رانندگی

علت این موضوع بسیار واضح است. شما در زمان رانندگی باید تمام توجهتان به اطراف ماشین و مسیر حرکت معطوف شده باشد. تماس تلفنی باعث می‌شود از مسیر روبرو چشم برداشته و تلفن همراهتان را نگاه کنید. فقط و فقط یک ثانیه غفلت کافیست تا اتفاق ناگواری رخ دهد که گاها با خسارات جبران ناپذیری همراه است.

از طرفی در اینگونه حوادث فقط شما نیستید که آسیب می‌بینید. سرنشینان خودروی شما، عابران پیاده، موتور سواران و دیگر خودورهای موجود در خیابان هم ممکن است در اثر سهل‌انگاری شما دچار سانحه شوند.

بهترین کار عدم توجه به تلفن همراه -با سایلنت یا خاموش کردن آن- در حین رانندگی است. اما اگر به هر دلیل نمی‌توانید موبایلتان را به طور کامل کنار بگذارید، توصیه می‌کنیم از پایه نگهدارنده استفاده کنید. قرار دادن تلفن‌همراه در پایه نگهدارنده باعث می‌شود در صورت دریافت پیامک یا تماس، چشمتان به طور کامل از مسیر مستقیم جدا نشود.

اشتباه نکنید، با نگهدارنده هم اجازه پیامک زدن ندارید

ارسال پیامک، خواندن پیام‌های تلگرام و گردش در شبکه‌های اجتماعی حین رانندگی در هر شرایطی ممنوع است، مگر اینکه شخصی در کنار شما باشد و به جای شما این کار را انجام دهد. در غیر این صورت استفاده از تلفن همراه حتی با وجود پایه نگهدارنده را از فکر خود بیرون کنید.

وجود پایه نگهدارنده به معنی این نیست که شما اجازه دارید جواب پیام دوستتان را بدهید یا تلفن را پاسخ دهید. با پایه نگهدارنده موبایل شما می‌توانید در همان لحظه نیم نگاهی بسیار کوتاه داشته باشید تا ببینید چه کسی با شما تماس گرفته تا در صورت نیاز، خودرو را به کنار خیابان هدایت کنید و جواب تماس یا پیامک را بدهید.

مسیریابی راحت‌تر با استفاده از پایه نگهدارنده

امروزه تقریبا تمام تلفن‌های هوشمند را می‌توان به یک سیستم ناوبر هوشمند تبدیل کرد. با نصب نرم‌افزارهای مربوط به مسیریابی شما می‌توانید قبل از شروع حرکت، مبدأ و مقصدتان را مشخص کنید و تلفن همراه را در پایه قرار دهید.

شارژ تلفن همراه در پایه نگهدارنده

بعضی از پایه‌های نگهدارنده بسته به نوع طراحی، با اتصال به شارژر فندکی خودرو تبدیل به شارژر تلفن همراه می‌شود. شما می‌توانید با قرار دادن تلفن همراهتان در پایه نگهدارنده به شارژ شدن آن هم در طول مسیر کمک کنید.

دسترسی ساده‌تر به موسیقی

بسیاری از افراد برای گوش دادن به موسیقی تلفن همراهشان را از طریق بلوتوث یا کابل AUX به دستگاه پخش خودرو متصل می‌کنند. خوشبختانه نرم‌افزارهای پخش موسیقی دکمه‌های لمسی تعویض موسیقی را در حالت قفل هم روی صفحه قرار می‌دهند تا این کار به سادگی یک ضربه روی نمایشگر انجام شود.

نتیجه‌گیری

رانندگی جزو کارهایی است که توجه و تمرکز بسیار بالا می‌طلبد. هرگونه حواس‌پرتی می‌تواند باعث بروز اتفاقات بسیار ناگواری شود. استفاده از پایه نگهدارنده می‌تواند تا حد زیادی خطرات مربوط به موبایل را حذف کند. خوشبختانه تنوع بسیار زیادی در پایه‌های نگهدارنده موبایل وجود دارد و شما می‌توانید بنا به نیاز و سلیقه خود، یکی از آنها را تهیه کنید.

اشتراک گذاری پست