طرز تهیه سس سالاد سزار با طعمی بی‌نظیر

طرز تهیه سس سزار با تخم‌مرغ

سس سالاد سزار یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در درست‌کردن این غذا است. معمولا کل طعم و مزه‌ی سالاد به سس آن بستگی دارد و برای این که سالاد شما طعم بی‌نظیری داشته باشد، باید بتوانید سس آن را به‌خوبی درست کنید.

در این مقاله قرار است به روش‌های متنوع برای درست‌کردن سس سزار اشاره کنیم؛ بنابراین اگر شما نیز دوست دارید، این سالاد را با یک سس بی‌نظیر و فوق‌العاده سرو کنید تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

 

طرز تهیه سس سزار با استفاده از تخم‌مرغ

درست‌کردن سس سزار خانگی و خوشمزه

معمولا سس سزار را با مواد مختلف و همچنین روش‌های متنوعی آماده می‌کنند. در این قسمت قرار است به آموزش درست‌کردن سزار با استفاده از تخم‌مرغ بپردازیم.

مواد لازم برای تهیه سس سزار با تخم‌مرغ

در جدول زیر مواد لازم برای تهیه این نوع سس را بیان کرده‌ایم. فقط باید در نظر داشته باشید که این میزان از مواد برای تهیه سس سزار برای ۴ نفر است و برحسب تعداد نفرات و میزان سالادی که آماده کرده‌اید، خودتان می‌توانید اندازه‌ها را تغییر داده و کم یا زیاد کنید.

مواد لازم مقدار موردنیاز
زرده تخم‌مرغ ۲ عدد
سس خردل یک قاشق غذاخوری
سیر یک قاشق غذاخوری
پودر پنیر پارمیزان ۲ قاشق غذاخوری
آب لیموترش ۳ قاشق غذاخوری
پوست لیموترش یک قاشق غذاخوری
نمک دریا به میزان لازم
فلفل سیاه به میزان لازم
روغن زیتون ۳/۲ پیمانه

 

طرز تهیه سس سالاد سزار با تخم‌مرغ، مرحله‌به‌مرحله

سس سزار با طعمی فوق‌العاده

این روش یکی از روش‌های اصلی درست‌کردن سس سزار است که در ادامه به آموزش مرحله‌به‌مرحله‌ی آن پرداخته‌ایم. با استفاده کردن از این روش در دستور تهیه سالاد سزار قطعا طعم شگفت‌انگیزی را تجربه خواهید کرد.

 • مرحله‌ی اول: اولین قدم برای درست‌کردن سس خوشمزه سزار این است که تخم‌مرغ را شکسته و زرده و سفیده‌ی آن را جدا کنید. سپس زرده تخم‌مرغ را به همراه نمک و فلفل درون یک‌کاسه‌ی مناسب ریخته و به‌خوبی هم بزنید تا یکدست شود و زرده کمی پف کند.
 • مرحله‌ی دوم: حالا سیر‌ها را به‌خوبی شسته و با استفاده از یک رنده‌ی دندانه ریز، رنده کنید. بعدازاین که زرده را به‌خوبی به هم زدید، سس خردل و سیر رنده را به آن اضافه کنید و مجددا هم بزنید.
 • مرحله‌ی سوم: بعد از گذشت ۳ تا ۵ دقیقه از هم زدن مواد درون کاسه، پوست لیموترش را نیز اضافه کنید. در این مرحله به یک همزن دستی یا برقی نیاز دارید تا با استفاده از آن مواد را کاملا یکدست کنید، به طوری که از حالت لختگی و شل بودن خارج شود.
 • مرحله‌ی چهارم: حالا زمان اضافه‌کردن روغن زیتون است. به‌جرئت می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین مراحل در درست‌کردن سس سزار، مرحله‌ی اضافه‌کردن روغن زیتون است. دقت کنید که روغن زیتون را به‌صورت خطی و آرام به مواد اضافه کنید و در همان حین، هم بزنید.
 • مرحله‌ی پنجم: هم زدن روغن زیتون را تا جایی ادامه دهید که سس حالت سفتی پیدا کند و روغن از سایر قسمت‌های سس جدا نباشد.
 • مرحله‌ی ششم: در آخرین مرحله از درست‌کردن سس سزار با تخم‌مرغ، باید پنیر پارمیزان را نیز اضافه کرده و کمی هم بزنید. سس سالاد شما آماده است و می‌توانید آن را روی سالاد خود بریزید و نوش جان کنید.

طرز تهیه سس سالاد سزار بدون تخم‌مرغ

درست‌کردن سس سزار بدون تخم‌مرغ

یکی دیگر از روش‌هایی که می‌توانید برای درست‌کردن سس سالاد سزار به کار بگیرید، طرز تهیه سس سزار بدون تخم‌مرغ است. در ادامه با مواد لازم و طرز تهیه آن نیز آشنا می‌شویم.

مواد لازم برای تهیه سس سالاد سزار بدون تخم‌مرغ

اگر به مزه تخم‌مرغ در سس علاقه نداشته و می‌خواهید سس را بدون استفاده از آن درست کنید، موادی که در ادامه آمده است را آماده کنید.

مواد لازم مقدار موردنیاز
سیر ۳ حبه
سس خردل یک قاشق غذاخوری
آبلیموی تازه ۲ قاشق غذاخوری
سس مایونز ۲/۱ پیمانه
پنیر پارمیزان ۲/۱ پیمانه
نمک و فلفل به میزان لازم
روغن زیتون ۳/۲ پیمانه

مراحل تهیه سس سزار بدون تخم‌مرغ

مراحل تهیه سس سزار بدون تخم‌مرغ

برای درست‌کردن این سس بدون استفاده از تخم‌مرغ مراحل زیر را انجام دهید:

 • مرحله‌ی اول: در ابتدای کار و برای درست‌کردن این نوع سس سزار، باید سیر‌ها را به‌خوبی بشویید و پوست بگیرید. سپس سیر پوست گرفته شده را با استفاده از یک رنده زیر به‌صورت پوره در بیاورید و به آن نمک و فلفل را اضافه کنید و به هم بزنید.
 • مرحله‌ی دوم: بعدازاین که سیر را با ادویه مخلوط کردید، به آن سس مایونز و سس خردل اضافه کنید و هم زده تا سس کمی سفت شود و در نهایت آبلیمو را نیز اضافه کرده و مجددا به هم بزنید. برای انجام این کار می‌توانید از یک همزن برقی نیز استفاده کنید که رسیدن به نتیجه‌ی نهایی را راحت‌تر می‌کند.
 • مرحله‌ی سوم: حالا زمان اضافه‌کردن روغن زیتون است و دقیقا مشابه با روش قبلی بهتر است تا آن را به‌صورت خطی به مواد اضافه کنید و هم‌زمان به هم بزنید تا روغن به‌خوبی جذب سس شود.
 • مرحله‌ی چهارم: در نهایت پنیر پارمیزان را به سس اضافه کرده و کمی هم بزنید. سس شما آماده است و می‌توانید آن را به سالاد اضافه کرده و نوش جان کنید.

 

طرز تهیه سس سزار رژیمی

سس سزار رژیمی

معمولا افرادی که رژیم دارند، سعی می‌کنند تا استفاده از سس را در رژیم غذایی خود به حداقل برسانند. حتی گاهی ممکن است از خوردن سالاد سزار به دلیل موادی که در سس آن وجود دارد، امتناع کنند. در ادامه و با استفاده از موادی که در جدول زیر آمده است، می‌توانید سس سزار را به روش رژیمی درست کنید و از خوردن این سالاد خوشمزه لذت ببرید.

مواد لازم مقدار موردنیاز
ماست ۲ قاشق غذاخوری
ماست چکیده یک قاشق غذاخوری
لیمو ۲ عدد
روغن زیتون ۳ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل به میزان لازم

 

با مخلوط کردن این مواد با یکدیگر می‌توانید یک سس رژیمی خوشمزه را درست کنید.

 

نکات کلیدی در تهیه سس سالاد سزار

نکات درست‌کردن سس سزار

 • در نظر داشته باشید که اندازه‌ها را طبق همین مقادیری که در جدول گفته شده است اضافه کنید و در مصرف آن‌ها زیاده رویی نکنید. به طور مثال استفاده‌ی بیش از حد از خردل سبب ایجاد طعم تلخی در سس می‌شود.
 • اگر دوست ندارید تا از سیر در تهیه این سس استفاده کنید، پودر سیر جایگزین مناسبی برای سیر خواهد بود.
 • میزان استفاده از چاشنی‌ها را می‌توانید به‌دلخواه کم یا زیاد کنید.
 • اگر از پوست لیمو در تهیه این سس استفاده می‌کنید، حتما دقت داشته باشید که از قسمت سبز پوست برای رنده کردن استفاده کنید. چرا که قسمت سفید پوست لیمو سبب ایجاد طعم تلخ در سس می‌شود.
 • در بعضی از دستور‌ها برای تهیه سس سزار، گفته شده که می‌توانید از سرکه‌ی بالزامیک نیز استفاده کنید که معمولا این کار توصیه نمی‌شود.
 • در دستور اصلی برای تهیه سس سالاد سزار از ماهی آنچوی به همراه زرده تخم‌مرغ استفاده می‌شود. متأسفانه ماهی آنچوی در ایران در دسترس نیست، اما اگر دوست داشته باشید به‌عنوان جایگزین آن می‌توانید از سس ورچستر استفاده کنید که پایه‌ی اصلی درست‌کردن آن، ماهی آنچوی است.

سفارش آنلاین سس سزار از اسنپ

سالاد سزار یکی از سالاد‌های خوشمزه است و همان‌طور که متوجه شدید، درست‌کردن سس سزار نیز بسیار راحت است و می‌توانید به‌سادگی آن را در خانه آماده و نوش جان کنید. البته گاهی اوقات ممکن است که مواد اولیه برای درست‌کردن آن را نداشته باشید و در کل بی‌خیال آماده‌کردن این سالاد شوید. در این مواقع می‌توانید از سوپرمارکت تحویل فوری اسنپ کمک بگیرید و هرآنچه که نیاز دارید را به‌راحتی سفارش دهید و در بازه‌ی زمانی ۳۰ دقیقه بدون دردسر تحویل بگیرید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.