بهترین پارک‌های موضوعی و شهربازی‌های استانبول

پارک‌های استانبول

استانبول از پرطرف‌دارترین مناطقی است که هرساله افراد زیادی برای مقاصد مختلف تفریحی، گردشگری و البته کاری به آنجا سفر می‌کنند. علاوه بر مکان‌های دیدنی، تعداد زیادی پارک و شهربازی نیز در این شهر وجود دارد که ساعاتی هیجان‌انگیز را برایتان ایجاد خواهد کرد. تعدادی از این شهربازی‌ها مناسب با بزرگسالان و تعدادی برای کودکان مناسب‌اند. اما اغلب آن‌ها دستگاه‌هایی دارند که برای هر دو گروه مناسب است. این مطلب لیستی کامل از پارک و شهربازی استانبول است.

اسفنبول

اسفنبول

این پارک یکی از معروف‌ترین مکان‌ها در استانبول است که البته در گذشته با نام ویالند نیز شناخته می‌شد. در واقع مشهورترین پارکی است که سال ۲۰۱۳ در منطقه ایوب سلطان و قاضی عثمان پاشا در استانبول افتتاح شد. پس از رفتن به این مکان نه تنها می‌توانید از امکانات داخل آن استفاده کنید، بلکه مرکز خرید و یک تئائر بزرگ را نیز در کنار آن خواهید دید.

در اسفنبول تعداد زیادی وسایل بازی مخصوص همه رده‌های سنی وجود دارد که هیجانی وصف‌ناپذیر را به شما القا خواهند کرد. سقوط آزاد، سرسره آبی وایکینگ و … برای بزرگسالان و همچنین تفریحاتی مانند اسب‌های چرخان، ماشین برقی و … برای کودکان در آنجا وجود دارد.

استار پارک

استارپارک

دومین پارکی که به معرفی آن پرداختیم، در سال ۱۹۶۱ شروع به کار کرده است. بسیاری از وسایل تفریحی در این پارک وجود دارد که هم برای کودکان و هم بزرگسالان مناسب است. کودکان می‌توانند از وسایلی مانند ماشین، قطار و چرخ‌وفلک استفاده کنند و بزرگسالان نیز از وسایل معلق در هوا، ماشین بزرگسالان و… لذت ببرند. درهرصورت هیچ‌کس در این شهربازی استانبول بیکار نمی‌ماند. استار پارک در منطقه کوچوک چکه استانبول واقع شده است.

پارک ساحلی مال تپه

مال تپه

یکی از معروفترین پارک‌ها که احتمالا نام آن را زیاد شنیده‌اید، مال تپه است. پارکی که در کنار اقیانوس واقع شده و در تمام طول شبانه‌روز پذیرای شماست. از تفریحات این منطقه علاوه بر منظره بی‌نظیری که دارد، می‌توانیم به دوچرخه‌سواری و وسایل بازی کودکان اشاره کنیم. این منطقه در مال تپه در قسمت شرقی استانبول واقع شده است.

مینیاتور

پارک مینیاتوری

یکی از پارک‌های موضوعی که در شمال شرقی گلدن هورن استانبول واقع شده نیز در میان پارک‌های معروف ترکیه به چشم می‌خورد که یک نسخه کوچک از استانبول را در خود جای‌داده است. این منطقه با گنجینه‌های تاریخی که دارد می‌تواند شما را برای ساعات طولانی سرگرم کند. هرکدام از تاریخ‌های ترکیه در بخشی از این پارک به‌صورت مینیاتوری، بازسازی شده است. تقریبا یک محیط ۵۵۰۰ مترمربعی که تعداد ۱۲۵ تا ۱۵۰ نما را در خود جای‌داده است. در میان این اماکن تاریخی می‌توانیم به برج ساعت ازمیر، خانه مریم مقدس، پل سنگی آدانا و … اشاره کنیم.

ماجرا‌های اکس‌ترم

پارک اکس‌ترم

اگر علاقه زیادی به ارتفاعات دارید، این پارک مناسب شما خواهد بود. صخره‌نوردی و زیپ‌لاین در این مکان برای بزرگسالان مناسب است. همچنین جامپ از ارتفاع ۱۵ متری را نیز باید به این بازی‌های هیجان‌آور اضافه کنید.

البته کودکان نیز از این پارک بی‎بهره نیستند. یک تور بزرگ در ارتفاعات ده متری برای کودکانی که سن آن‌ها بین ۴ تا ۸ سال است، در نظر گرفته شده که بتوانند با خیال راحت انرژی خود را با پرش روی آن تجربه کنند. این پارک نیز در ساری یر استانبول و در محله هوزور واقع شده است.

مو پارک

مو پارک

نام مو پارک را احتمالا در استانبول زیاد شنیده باشید. مکانی که در سال ۲۰۱۴ افتتاح شده و به‌عنوان یکی از پارک‌های سرپوشیده معروف این شهر به‌حساب می‌آید. این مکان تفریحی برای کودکانی که در سن ۲ تا ۱۴ سال هستند، مناسب است. البته بزرگسالان نیز می‌توانند از تفریحاتی مانند چرخ‌وفلک، ترن هوایی، آسانسور جنگلی و … استفاده کنند. در ابتدای ورود شما به این پارک یک کارت به شما داده خواهد شد که با هر میزان شارژ آن می‌توانید از وسایل استفاده کنید. این پارک در مرکز خرید استانبول و در منطقه باشاک شهیر واقع شده است.

بوستانچی

بوستانچی

بوستانچی در میان دیگر پارک‌ها و شهربازی‌های موجود در استانبول کوچک‌تر بوده اما وسایل سرگرم‌کننده زیادی در آن قرار گرفته است. این مکان در سال ۱۹۸۳ تأسیس شده و در آن تفریحاتی هم برای کودکان و هم بزرگسالان قرار دارد. علاوه بر این در خود پارک نیز مناظر طبیعی و زیبای زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها لذت ببرید. این منطقه در محله بوستانچی آسیایی قرار گرفته و دسترسی به آن با ماشین شخصی نیز بسیار آسان است.

پارک آبی آکوا مارین

پارک آبی

در بین اسامی شهربازی استانبول که به آن‌ها اشاره شد پارک آبی آکوا مارین را نیز می‌بینیم. پارکی زیبا و البته پر از هیجان که هم برای کودکان و هم بزرگسالان بالای ۶۵ سال مناسب است. در این پارک تعداد زیادی سرسره و وسایل آبی سرگرم‌کننده وجود دارد. همچنین می‌توانید در مدتی که آنجا هستید، از غذا‌های بوفه‌ای، استفاده کنید. این پارک معمولا در آخر هفته‌ها بسیار شلوغ است. همچنین آدرس آن در بیوک چکمک واقع شده است.

سرزمین ژوراسیک

سرزمین ژوراسیک

سرزمین دایناسور‌ها یا ژوراسیک یکی از پارک‌های موضوعی است که هم به‌عنوان پارک و هم یک موزه برای کودکان و بزرگسالان مناسب است. در این مکان فیلم‌های ۴ بعدی پخش شده و همچنین موزه‌ای شامل انواع دایناسور‌های منقرض شده دارد. این پارک در مرکز خرید فروم در بایرام پاشای ترکیه واقع شده است.

ویاسی تما

ویاسی تما

ویاسی تما یکی دیگر از شهربازی‌های ترکیه است که به آکواریومش معروف است. در این پارک سالن بازی، بولینگ و سینما نیز وجود دارد. آکواریوم موجود در ویاسی تما در سال ۲۰۱۵ افتتاح شده و می‌توانیم آن را یکی از طولانی‌ترین تونل‌های زیر آب بدانیم. تقریبا نزدیک به ۱۲۰۰۰ گونه دریایی را در این آکواریوم می‌بینیم. این شهربازی استانبول در قسمت آسیایی و در میدان ویا پورت مارینا واقع شده است.

بایرام پاشا

بایرام پاشا

اگر به طبیعت علاقه دارید، بایرام پاشا بهترین جا برای شما خواهد بود. امکانات تفریحی که در دل طبیعت استانبول واقع شده و هم برای کودکان و هم بزرگسالان مناسب است. در این پارک ترن هوایی، استخر، آبشار، زمین ورزشی، موتورسواری، دوچرخه‌سواری و … نیز قرار گرفته است. همچنین تعداد زیادی رستوران و کافه و یک سینما در آن دیده می‌شود. بایرام پاشا در محله کوجاتپه استانبول واقع شده است.

فان لب

فان لب

هم کودکان و هم بزرگسالان در فان لب می‌توانند ساعات خوبی را تجربه کنند. این شهربازی چندین شعبه دارد که یکی از آن‌ها در مرکز خرید فروم استانبول و بقیه در پاساژ جواهر و بویاکا است. تقریبا ۳۰۰۰ متر زمین از فروم استانبول را به این شهربازی اختصاص داده‌اند که در میان شهربازی‌های سرپوشیده قرار گرفته است.

لگولند

لگولند

این شهربازی مخصوص کودکان طراحی شده است. یک مکان پر از لگو که حتما برای کودک شما سرگرم‌کننده خواهد بود. در لگولند سینمای لگوی ۴ بعدی، کارخانه لگو و بسیاری از تفریحات دیگر وجود دارد که کودکان شما قطعا از آن‌ها لذت خواهند برد. همچنین فروشگاه‌هایی برای خرید لگو در این مکان در نظر گرفته شده است. این منطقه تفریحی در مرکز خرید فروم استانبول هم قرار گرفته است.

پارک کودک فشانه

کودک فشانه

در میان پارک‌های کودکان، کودک فشانه را نیز می‌بینیم. همان‌طور که از نام این محل پیداست مخصوص کودکان بوده و انواع وسایل متنوع برای بازی مناسب با سنین آن‌ها در نظر گرفته شده است. برای ورود به این پارک باید ورودی را هم برای خود و هم کودکان بپردازید. این پارک در محل نیشانجی استانبول واقع شده است.

فلوریا لونا پارک

فلوریا

این پارک نیز هم وسایل مخصوص کودکان و هم بزرگسالان را دارد. تعداد زیادی وسایل سرگرمی را در این مکان می‌‎بینید که در کنار سواحل دریای مرمره واقع شده است. همچنین در این پارک امکان دوچرخه‌سواری در کنار ساحل نیز وجود دارد. کارتینگ کودکان و چرخ‌وفلک از جمله بازی‌های پرطرف‌دار در این مکان است. همچنین تعداد زیادی رستوران و کافه برای استراحت در این محل وجود دارد. فلوریا لونا در کنار آکواریوم استانبول قرار گرفته است.

ویا کریزی پارک

ویا کریزی

در میان شهر‌های استانبول پارک دیگری به نام ویا کریزی وجود دارد. مکانی که دارای سرگرمی‌های جذاب برای کودکان و بزرگسالان است. در این مجموعه تفریحاتی مانند بولینگ، اسب‌سواری مخصوص کودکان، سینما ۸ بعدی و … قرار گرفته است. این پارک در محله ینی شهیر واقع شده است.

باکرکوی

باکرکوی

باکرکوی نیز در محله اعیان‌نشین استانبول قرار گرفته است. در این شهربازی می‌توانید به پیاده‌روی بپردازید. همچنین انواع وسایل تفریحی که برای کودکان و بزرگسالان مناسب بوده نیز در آنجا دیده می‌شود. در باکرکوی تعداد زیادی رستوران و کافه نیز قرار گرفته است. این پارک در منطقه باکرکوی واقع شده است.

ویاپورت

ویاپورت

شهربازی ویاپورت نیز در میان مراکز تفریحی استانبول دیده می‌شود. در این پارک تفریحی تعداد زیادی از وسایل سرگرمی مخصوص کودکان و بزرگسالان قرار گرفته و در نزدیک اوت لت است. همچنین وجود دریاچه مصنوعی و کافه و رستوران در اطراف آن شما را ساعت‌ها سرگرم خواهد کرد. در این مکان اسب‌سواری مخصوص کودکان و نوجوانان نیز وجود دارد.

سخن پایانی

در این مطلب به معرفی انواع پارک و شهربازی در استانبول پرداختیم. با وجود این لیست دیگر برای تفریحات خود در شهر استانبول به دنبال یک مکان مناسب نخواهید گشت. برای خرید بلیط استانبول می‌توانید روی سرویس بلیت سفر اسنپ حساب کنید. همچنین اگر شما هم تجربه‌ای از شهربازی یا پارک‌های موضوعی استانبول دارید می‌توانید آن‌ها را با ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *