بهترین و لوکس‌ترین قطار‌های ایران

قطار از جمله بهترین وسایل حمل‌ونقل محسوب می‌شود که اتفاقا نمونه‌های متعددی از آن در سراسر کشور در تردد هستند. اما برای آنکه سفری لذت‌بخش و با آرامش کامل تجربه کنید، انتخاب لوکس‌ترین قطار‌ها، گزینه‌های مناسب‌تری هستند. در ادامه شما را با بهترین و لوکس‌ترین قطار‌های ایران آشنا می‌کنیم.

ورود قطار به ایران

در سال ۱۸۸۸ میلادی اولین ایستگاه قطار در شهرری احداث شد. ساخت قطار در ایران مدت‌زمان زیادی به طول انجامید و به دلیل رقابت‌های سیاسی و اقتصادی که در آن زمان با سایر کشور‌ها داشتند، به‌این‌ترتیب اهمیت زیادی پیدا کرد. این رقابت‌های اقتصادی و سیاسی در میان کشور‌های شوروی، انگلیسی و اروپایی برقرار بود که هرکدام از آن‌ها می‌خواستند از ایران راه عبوری ایجاد کنند و بر منطقه چیره شوند. پس از پیشرفت‌های بسیار در این صنعت، دیگر نام ماشین دودی کنار رفت و نام قطار بر روی این وسیله قرار گرفت. همچنین پس از آن مسیر‌های جدیدی به خط ریلی کشور اضافه شدند و قطار‌ها می‌توانست از یک شهر به شهر‌های مختلفی حرکت کنند. راه‌آهن سراسری در ایران در زمان رضاشاه پهلوی احداث شد.

فهرستی از بهترین و لوکس‌ترین قطار‌های ایران

در ایران انواع مختلفی از شرکت‌های مسافربری برای قطار وجود دارد که هرکدام از آن‌ها به دنبال ارائه خدمات بهتر به مشتریان خود هستند تا بتوانند گوی سبقت را از دیگر رقبای خود بربایند و مشتریان بیشتری را جذب شرکت‌های خدماتی خود کنند. اکنون در این قسمت به بررسی انواع مختلف قطار‌ها در ایران می‌پردازیم تا شما آشنایی بیشتری نسبت به آن‌ها داشته باشید.

قطار ۵ ستاره فدک

قطار فدک

این قطار یکی از معروف‌ترین قطارهای ایران است که در دسته قطار‌های لوکس قرار می‌گیرد و لحظات خوش و پر از آرامشی را برای مسافران خود رقم می‌زند. در ادامه به بررسی ویژگی‌های این قطار می‌پردازیم:

 • قطار ۵ ستاره فدک به‌عنوان لوکس‌ترین و مجلل‌ترین قطار در ایران شناخته شده است و توانسته نظر بسیاری از افراد را به سمت خود جلب کند.
 • قطار ۵ ستاره فدک به‌عنوان یک هتل متحرک شناخته شده است، زیرا تمامی امکانات را برای مسافران خود ایجاد کرده و ایمنی و راحتی بسیاری را برای آنان فراهم نموده است.
 • همچنین تمامی قطار‌های این شرکت خدماتی، ۵ ستاره هستند و تمامی مدل‌های آن از امکانات بسیاری برخوردار بوده و تنها تفاوت‌های جزئی با همدیگر دارند که این تفاوت جزئی روی قیمت بلیط آن‌ها نیز تأثیر‌گذار است.
 • تمامی کوپه‌های موجود در قطار ۵ ستاره فدک چهار تخته هستند و فضایی مطلوب را برای مسافران خود رقم زده است تا بتوانند تجربه خوبی را برای مشتریان خود به ارمغان بیاورند.
 • در قطار ۵ ستاره فدک هر کوپه مجهز به فضای گرمایشی و سرمایشی مناسب هر فصل است. به همین دلیل شما می‌توانید دمای گرمایشی آن را باتوجه‌به درجه و میزان گرمای محیط دلخواه خودتنظیم کنید.
 • تمامی کوپه‌های فدک مجهز به دو نمایشگر هستند که با این وسایل می‌توانید اوقات فراغت خود را تا رسیدن به مقصد به‌خوبی سپری کنید. همچنین در هر کوپه یک کلید وجود دارد که شما در صورت هرگونه سؤال و نیازی می‌توانید مهماندار آن قسمت را احضار کنید.
 • ارائه خدمات و پذیرایی در رستوران این قطار بدون پرداخت هزینه‌ای اضافه از شما انجام می‌گیرد. نحوه پذیرایی در این قطار بسیار باکیفیت و با منوی متنوعی است و شما می‌توانید به مقایسه این رستوران با برخی از هتل‌ها و رستوران‌های شهر بپردازید. پس می‌توان گفت در مقابل هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهند.
 • خدماتی که این قطار به مسافران خود ارائه می‌دهد در سه سطح عادی، تجاری و لاکچری قرار دارد که قیمت بلیط در هرکدام از این سطح‌ها متفاوت بوده و همچنین کیفیت ارائه خدمات نیز متفاوت است.

قطار ۵ ستاره زندگی

لوکس‌ترین قطار‌های ایران

این قطار در اختیار شرکت خدماتی رجا قرار دارد و در سال ۱۳۹۶ وارد این شرکت خدماتی شده است. این قطار همان‌طور که از نامش مشخص است در دسته قطار‌های لوکس در ایران قرار می‌گیرد. خدمات این سری از قطار‌ها در سطح هواپیما‌ها بوده؛ اما هزینه‌ای کمتر برای پرداخت دارد. مشخصات قطار ۵ ستاره زندگی به شرح زیر است:

 • این قطار لوکس ایمنی مسافران خود را تضمین کرده است، زیرا به بهترین نحو ساخته شده و دارای بهترین تجهیزات رفاهی است.
 • همه مهمانداران در این سطح از قطار آموزش‌دیده و دارای مهارت‌های بسیاری هستند. همچنین آن‌ها مسلط به زبان انگلیسی بوده و دارای فن بیان قوی برای ارتباط با مسافران هستند و توانسته‌اند نظر بسیاری از مسافران را به‌سوی خود جلب کنند.
 • قطار ۵ ستاره زندگی دارای امکانات رفاهی بسیار منحصربه‌فردی بوده و توانسته یک کتابخانه کوچک در محیط خود داشته باشد تا مسافران این قطار اوقات فراغت پرباری داشته باشند و با این به رواج کتاب‌خوانی کمک کرده‌اند. مسافران می‌توانند از مهمانداران این قطار درخواست کتاب کنند یا آن که خود کتاب موردنظر خود را از میان قفسه‌ها بردارند.
 • از امکانات دیگر این قطار برای سرگرمی مسافران می‌توان به دو نمایشگر موجود در هر کوپه قطار اشاره کرد که به‌صورت مرتب به نمایش فیلم‌های سینمایی می‌پردازد. ژانر این فیلم‌ها در سبکی متفاوت است تا بتوانند رضایت مسافران با تمام سلیقه‌ها را جلب کنند.
 • این قطار دارای سیستم اینترنت وای‌فای بوده و مسافران می‌توانند با اتصال رایگان به این شبکه به آسودگی به اینترنت دسترسی داشته باشند و در مدتی که در قطار هستند از اینترنت پرسرعت لذت ببرند.
 • در منو رستوران این سری از قطار‌های شرکت رجا، انواع غذا‌های ایرانی و فرنگی وجود دارد تا تمامی سلیقه‌ها بتوانند به‌خوبی و در محیطی با آرامش به‌صرف وعده غذایی مشغول باشند. البته در قطار‌ها همانند رستوران‌ها ساعت‌های خاصی برای وعده‌های غذایی قرار داده شده است.

 

قطار غزال بنیاد و قطار غزال بنیاد vip

قطار غزال بنیاد

این دو قطار از یک شرکت خدماتی هستند و تنها در ارائه سطح کیفیت خدمات با یکدیگر تفاوت دارند و اما تمامی کوپه‌های آن‌ها مشابه هم هستند. همچنین این دو قطار همچون قطار‌های لوکس به ارائه خدمات باکیفیت می‌پردازند و محیطی امن و با آرامش را برای مسافرین خود برقرار می‌کنند. ویژگی‌های این قطار‌ها به شرح زیر هستند:

 • این قطار به ظرفیت نهایی ۴۰ نفر می‌رسد که شامل ۱۰ واگن می‌شود که درون هر واگن ۴ کوپه قرار دارد. به همین دلیل با وجود ظرفیت کم در هر واگن توانسته محیطی با آرامش را برای مسافران خود فراهم کند.
 • در هرکدام از واگن‌ها کوپه‌ای مخصوص برای مهماندار وجود دارد که در آن کوپه مایکروفر و یخچال و دیگر تجهیزات لازم برای هر مسافری قرار گرفته تا شما بتوانید به‌راحتی با مراجعه به کوپه مهماندار از وسائل موردنیاز استفاده کنید.
 • درون هر کوپه برای هرکدام از صندلی‌ها میزی برای غذا و وسایل تهیه شده است و در کنار هرکدام از میز‌ها پریز برق برای استفاده هر فردی وجود دارد. به همین خاطر این قطار توانسته برای هر فرد وسائل موردنیاز او را تا انتهای مسافرت فراهم کند.
 • این قطار‌ها در اختیار شرکت خدماتی ریل سفر قرار دارند و جزء قطار‌های تندرو و پرسرعت چینی در حال فعالیت هستند. همچنین صندلی‌های راحتی که قابلیت تبدیل به تختخواب را هم دارند به کیفیت بالای این سری از قطار‌ها اشاره دارد. زیرا به همین دلایل توانسته‌اند مسافران زیادی را جذب شرکت خدماتی خود کنند.

بهترین و لوکس‌ترین قطار‌های ایران آماده ارائه بهترین خدمات به مسافران

باتوجه‌به توضیحاتی که در مورد بهترین و لوکس‌ترین قطار‌های ایران داده شد، باید به این نکته توجه کنید که برای هر مسافر وزن وسایل قابل‌حمل با قطار مشخص شده است و نباید بیش از این مقدار وسایل جهت حمل با قطار مسافربری به همراه خود داشته باشید.

به‌طورکلی سفر با قطار‌های لوکس مسافربری ایران، می‌تواند لحظات بسیار لذت بخشی را برای شما فراهم سازد. شما می‌توانید با هزینه‌ای کمتر از هواپیما، امکانات لوکسی را در اختیار داشته و با آرامش سفر کنید. توصیه می‌کنیم که برای خرید بلیط قطار، از سرویس بلیت سفر اسنپ استفاده کرده و بهترین تجربه خرید اینترنتی بلیط را رقم بزنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *