اقامتگاه‌های اقتصادی چه امکاناتی به مسافران ارائه می‌دهند؟

اقامتگاه اقتصادی شیراز را چه گونه رزرو کنیم

در زمان‌های گذشته خانواده‌ها و افرادی که قصد سفر داشتند، باید هتل یا مسافرخانه را برای اقامت خود در نظر می‌گرفتند. سپس به‌صورت حضوری اتاقی را برای اسکان اجاره می‌کردند. متأسفانه از قدیم هتل‌ها همیشه گران‌قیمت بودند و برخی از افراد توانایی مالی برای اقامت در هتل را نداشتند؛ بنابراین در پارک‌های عمومی چادر برپا می‌کردند.

اما در حال حاضر با توسعه صنعت گردشگری گزینه‌های اقامتی مسافران افزایش‌یافته و مسافران می‌توانند با هر بودجه‌ای که دارند اقامتگاهی مناسب برای اسکان خود رزرو کنند. همچنین رزرو این اقامتگاه‌ها به‌صورت آنلاین نیز امکان‌پذیر است؛ بنابراین شرایطی برای سفر بهتر و رفاه حال مسافران فراهم شده و اقامتگاه‌های اقتصادی بهترین گزینه برای اسکان خانواده‌های معمولی خواهند بود. اما ویژگی‌های این اقامتگاه‌ها چیست و چه فرقی با هتل دارند؟ در ادامه لیستی از امکانات اقامتگاه‌های اقتصادی را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

۷ مورد از اصلی‌ترین امکانات اقامتگاه‌های اقتصادی

برای سفر خود چه مقدار بودجه‌ای در نظر دارید؟ قصد دارید چند روز در شهر مقصد خود بمانید و در کجا ساکن می‌شوید؟ بعد از اینکه برای سفر خود تصمیم می‌گیرید، تاریخ آن را مشخص می‌کنید، وسیله رفت‌وآمد را در نظر می‌گیرید، باید در مرحله‌ی بعد به فکر اسکان و اقامت باشید.

درصورتی‌که هزینه رزرو اتاق در هتل برای شما زیاد است و دوست دارید در محیطی ساده‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر ساکن شوید، توصیه می‌کنیم به لیست اقامتگاه‌های اقتصادی شهر مقصد خود نگاهی بیندازید.

در هر سایت و اپلیکیشن رزرو اتاق برای اقامت و اسکان می‌توانید چندین اقامتگاه اقتصادی پیدا کنید. شاید برایتان سؤال شود که چرا این اقامتگاه‌ها اقتصادی هستند و چه تفاوتی با هتل دارند؟

یا اینکه شاید فکر کنید امکانات این اقامتگاه‌ها در مقایسه با هتل‌ها از کیفیت پایینی برخوردار است و به همین دلیل قیمت آن‌ها مناسب‌تر خواهد بود.

درحالی‌که این‌طور نیست این اقامتگاه‌ها تنها نوع پذیرایی متفاوتی دارند و اندازه هتل‌ها لوکس نیستند. در بخش‌های بعدی ۷ مورد از اصلی‌ترین امکانات این اقامتگاه‌ها را به طور خلاصه توضیح می‌دهیم.

۱- دسترسی به تمام وسایل رفاهی و خدمات

حیاط زیبا اقامتگاه اقتصادی

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین امکاناتی که در هر اقامتگاه و حتی هتل، موردنظر مسافران عزیز است، دسترسی به امکانات رفاهی آن اقامتگاه خواهد بود. برای مثال اگر در فصل زمستان یا پاییز سفر می‌کنید این اقامتگاه‌ها به سیستم گرمایشی مجهز هستند یا اینکه در فصل تابستان و بهار بهترین سیستم سرمایشی را در اختیار شما قرار می‌دهند.

از دیگر امکانات رفاهی می‌توان به دستگاه تهویه و سرویس خواب یا وسایل آشپزخانه اشاره کرد. هر اقامتگاه اقتصادی این وسایل و امکانات رفاهی را در اختیار مسافران خود قرار می‌دهد. البته کیفیت این وسایل باتوجه‌به مبلغ دریافتی هر اقامتگاه شاید کم‌وزیاد شود. این امکانات عبارت هستند از:

سرویس بهداشتی (هم به‌صورت اختصاصی و هم عمومی)

سیستم صوتی (در انواع کیفیت‌ها)

ملحفه و پتوی تمیز

دمپایی پلاستیکی و مناسب یا سایر لوازم اصلی اقامتی

۲- ارائه غذا‌های محلی

اگر در هتل اقامت داشته باشید، بیشتر با غذا‌های عامه‌پسند از شما پذیرایی می‌کنند و نوع پذیرایی آن‌ها لوکس و خاص است. اما با اسکان در اقامتگاه‌های اقتصادی شما می‌توانید غذای محلی شهری که به آن سفر کرده‌اید را میل کنید و بهترین تجربه خوشمزه را در این سفر داشته باشید.

در ضمن این اقامتگاه‌ها به‌صورت سنتی از شما پذیرایی می‌کنند و بهترین غذای محلی را به همراه مخلفات آن با قیمت مناسبی در اختیار شما مسافر عزیز قرار می‌دهند. برخی از این اقامتگاه‌ها حتی از میز نیز استفاده نمی‌کنند؛ بلکه به روش سنتی برای شما سفره پهن خواهند کرد.

۳- استفاده از مناظر خاص و بی‌نظیر برای عکاسی

فضای مناسب عکاسی در اقامتگاه اقتصادی

در نظر داشته باشید اقامتگاه‌های اقتصادی بیشتر در مناطق روستایی یا بومی‌نشین یک شهر قرار دارند، ازاین‌رو بهترین مناظر و خاص‌ترین شرایط را برای عکاسی در اختیار شما می‌گذارند. حتی برخی از این اقامتگاه‌ها عکاسان حرفه‌ای دارند که بهترین عکس‌ها را در مناظر خاص از شما می‌گیرند.

برای مثال این اقامتگاه‌ها شاید حیاط یا باغی زیبا داشته باشند و محیط آن را در اختیار شما بگذارند تا در آن گشت بزنید و بهترین عکس‌ها را بگیرید. به‌طورکلی به هنگام انتخاب اقامتگاه اقتصادی در شهر مقصد مسافرتی خود سعی کنید مکان‌هایی که مناظر و چشم‌انداز بهتری دارند را انتخاب کنید.

۴- امکان رزرو آنلاین

یکی از مهم‌ترین امکاناتی که این اقامتگاه‌ها در اختیار مسافران عزیز قرار می‌دهند، امکان رزرو آنلاین آن‌ها خواهد بود. ازاین‌رو مسافران می‌توانند از هر شهری که هستند برای مقصد مسافرتی خود اقامتگاه اقتصادی در نظر بگیرند و سپس بعد از بررسی ویژگی‌های کلی آن اقامتگاه در تاریخ معین رزرو خود را به انجام برسانند.

به هنگام رزرو آنلاین حتی می‌توان از تخفیف‌های حاضر بر روی قیمت این اقامتگاه‌های اقتصادی استفاده کرد و با قیمتی باورنکردنی جای خواب را در نظر گرفت. پس قبل از نهایی کردن رزرو، سعی کنید در مورد اقامتگاه‌های اقتصادی شهر مقصد خود بررسی‌های لازم را انجام دهید.

۵- فروشگاه صنایع‌دستی یا سوغاتی

برخی از اقامتگاه‌ها اقتصادی دارای فروشگاهی مملو از صنایع‌دستی هستند که به مسافر ساکن خود در خرید سوغاتی کمک خواهند کرد. این فروشگاه‌ها نیز جزء امکانات مهم و اصلی هر یک از اقامتگاه‌های اقتصادی است که به طور معمول هر مسافری را جذب می‌کند.

بنابراین شما با اسکان در این اقامتگاه اقتصادی نه‌تنها در هزینه خود صرفه‌جویی می‌کنید؛ بلکه لازم نیست برای خرید سوغاتی به بازار‌های شهر مسافرت خود سر بزنید و وقت زیادی را در آن بازار‌ها صرف کنید. بلکه با کمک همین فروشگاه‌های صنایع‌دستی می‌توانید بهترین سوغاتی و یادگاری را برای خود یا سایرین تهیه کنید.

۶- حضور راهنمای مسافرتی

از دیگر امکانات ویژه این نوع اقامتگاه‌ها حضور افراد محلی است که می‌توانند بهترین مناطق شهر مقصد شما را برایتان شرح دهند. البته در هتل‌ها نیز می‌توانید راهنمای سفر داشته باشید؛ ولی هزینه این راهنما‌های محلی حاضر در اقامتگاه‌های اقتصادی بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر از راهنما‌های گردشگری حاضر در هتل‌ها است.

افراد محلی و آشنا با محیط حاضر در این اقامتگاه‌ها می‌توانند در ازای دریافت مبلغی مناسب بهترین مکان‌های دیدنی آن شهر را به شما نشان دهند یا بهترین مسیر دسترسی به هر یک از جا‌های دیدنی را در اختیار شما بگذارند.

۷- فراهم‌کردن برنامه‌های تفریحی

تفریح در اقامتگاه اقتصادی

در نظر داشته باشید برخی از اقامتگاه‌های اقتصادی در برخی شب‌ها موسیقی زنده یا مراسم‌های خاصی برگزار می‌کنند تا مسافران خود را سرگرم کرده باشند. برای شرکت در این مراسم‌ها و تفریحات روزانه یا شبانه باید مبلغی پرداخت کنید؛ اما این مبالغ به طور معمول گزاف نخواهند بود.

ناگفته نماند تنها برخی از اقامتگاه‌های اقتصادی چنین برنامه‌هایی را برگزار خواهند کرد. هزینه شرکت در این برنامه‌ها نیز با بودجه بیشتر افراد همخوانی دارد. بدین ترتیب با اسکان در یک اقامتگاه اقتصادی می‌توانید اوقات خوشی را داشته باشید و بهترین خاطرات را برای خود یا عزیزانتان رقم بزنید.

رزرو آنلاین اقامتگاه‌های اقتصادی

همان‌طور که گفتیم از اصلی‌ترین امکانات هر اقامتگاه اقتصادی، امکان رزرو آنلاین آن خواهد بود؛ اما چطور می‌توان یکی از اقامتگاه‌های اقتصادی مقصد مسافرتی خود را پیدا و رزرو کرد؟ برای این کار باید از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های حاضر در این حوزه کمک بگیرید. برای مثال سرویس رزرو اقامتگاه‌های اقتصادی اسنپ یکی از همین سایت و اپلیکیشن‌هایی است که امکان رزرو آنلاین را برای شما میسر می‌کند.

پس با کمک این سرویس می‌توانید اطلاعات کاملی در مورد انواع اقامتگاه‌های اقتصادی حاضر در شهر مقصد خود به دست آورده و سپس بهترین و راحت‌ترین اقامتگاه اقتصادی را برای سفرتان انتخاب و رزرو کنید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *