سپاس از مشارکت شما!

مشارکت شما در طرح حمایت از کودکان بی‌سرپناه با موفقیت انجام شد!

شما می‌توانید تا ۵ مرتبه در این طرح مشارکت کنید و هر بار در تجهیز و راه‌اندازی خانه‌ای امن برای حمایت از کودکان بی‌سرپناه زیر ۱۳ سال مشارکت کنید. اسنپ از طرف شما مبلغ این مشارکت را به حساب خیریه‌ی طلوع بی‌نشان‌ها واریز می‌کند.

چرا مشارکت در این طرح اهمیت دارد؟

هدف از اجرای این طرح کمک به تجهیز و راه‌​اندازی خانه‌​ای امن برای حمایت از کودکان بی‌​سرپناه است که در معرض انواع آسیب‌​های اجتماعی قرار دارند. در این طرح بخشی از هزینه‌​های تجهیز و راه‌​اندازی خانه‌ی امن با نام «سرای فراز» تامین خواهد شد. سرای فراز، خانه‌‌ای امن برای کودکان بی​‌سرپناه زیر ۱۳ سال است که در معرض آسیب​‌های اجتماعی مانند کارتن​‌خوابی، اعتیاد و غیره قرار دارند.

«طلوع بی​‌نشان‌​ها» سازمانی است مردم نهاد، غیردولتی و غیرسیاسی که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۷ آغاز کرده است. این موسسه خدمات تخصصی به زنان، مردان و کودکان آسیب‌​دیده از اعتیاد و کارتن‌​خوابی ارائه می‌​دهد و فعالیت خود را در هفت حوزه‌​ی جذب، درمان، سرپناه، آموزش، اشتغال، بازگشت به خانواده و بازگشت به بدنه‌​ی جامعه متمرکز کرده است.

از سال ۱۳۹۶ «سرای نور» به عنوان یکی از مراکز حمایتی طلوع و با مجوز سازمان بهزیستی، اقدام به پذیرش کودکان و نوجوانان پسر ۷ تا ۱۸ سال بی​‌سرپناه کرده است. این کودکان عمدتا بی‌​سرپرست یا بدسرپرست هستند و در زمره‌​ی کودکان کار و خیابان نیز محسوب می​‌شوند. در حال حاضر برای تفکیک کودکان به دو گروه سنی ۷ تا ۱۳ سال و ۱۳ تا ۱۸سال، طبقه‌ی دوم سرای نور با نام سرای فراز در حال آماده​‌سازی و تجهیز است. پس از تکمیل این طرح هر گروه سنی در طبقات مخصوص خود با امکانات و مدیریت کاملا مجزا زندگی و از خدمات مختلفی از جمله مددکاری اجتماعی، روانشناسی، پزشکی، دندان‌پزشکی، تحصیلی، فرهنگی، تفریحی و غیره بهره​‌مند می​‌شوند.

چگونه در نیکوکاری کلاب شرکت کنیم؟

برای مشارکت در این طرح کافی است در اپلیکیشن اسنپ به «اسنپ‌کلاب» بروید و دسته‌بندی «نیکوکاری» را انتخاب کنید. شما با انتخاب طرح «حمایت از کودکان بی‌سرپناه» و اهدای ۲۰۰۰ امتیاز خود به راحتی و بدون پرداخت وجه نقد در این نیکوکاری مشارکت می‌کنید. اسنپ به ازای هر مشارکت ۴ هزار تومان به حساب خیریه‌ می‌کند. در حال حاضر امکان مشارکت در سه طرح «حمایت از زنان آسیب‌دیده از خشونت»، «دندانپزشکی ویژه افراد دارای معلولیت» و «کمک به اشتغال مادران سرپرست خانوار» در باشگاه مشتریان فراهم است.