جامعه‌ی ۳۰ هزار نفری کاربران راننده زن در اسنپ

همزمان با آغاز به کار اسنپ، زمینه‌ی فعالیت برای زنان و مردان به طور یکسان به وجود آمد. در بهار ۹۶ سرویس اسنپ‌‌رُز برای خدمت‌رسانی به بانوان و خانواده‌ها شکل گرفت تا این عزیزان بتوانند از بین دو سرویس حق انتخاب داشته باشند و آسایش و راحتی مورد نظرشان را تجربه کنند. در حال حاضر امکان فعالیت کاربران راننده خانم در تمامی شهرهای محل فعالیت اسنپ وجود دارد، اما فعلا سرویس اسنپ‌رُز فقط در تهران در دسترس است.

در سال ۲۰۱۸ تعداد ۱۲هزار و ۷۴۴نفر در اسنپ ثبت‌نام کردند که این عدد نسبت به سال گذشته دو برابر شده است. خوشحالیم که امروز فعالیت در اسنپ به عنوان یک فرصت شغلی مطمئن پیش روی بانوان سختکوش سرزمین‌مان است و حدود ۳۰ هزار کاربر راننده‌ی زن در این سامانه مشغول به کار هستند.

پس از فراهم آمدن زمینه‌ی اشتغال بانوان در دو سرویس اسنپ‌رُز و اسنپ‌اکو زمینه‌ی حضور زنان در جامعه پُررنگ‌تر شد و امروز بانوان فعال در اسنپ می‌توانند در درآمدزایی خانواده نقشی موثر ایفا کنند.

 

نگاهی به آمار اسنپ‌رُز در یک ماه گذشته:

  • بانوان فعال در ناوگان اسنپ در ماه گذشته ۳۰ درصد سفرهای خود را در سرویس اسنپ‌رُز انجام داده‌اند.
  • بانوان فعال در ناوگان اسنپ در ماه گذشته به طور متوسط روزانه حدود ۲ ساعت و نیم فعال بودند.

 

دلیل اختلاف قیمت اسنپ رُز و اکو

رعایت برابری حقوق زن و مرد در سیاست‌های اجرایی اسنپ جایگاه بسیار مهمی دارد. با این حال اگر شما به عنوان مسافر قیمت سرویس اسنپ‌رُز را با اسنپ‌اکو مقایسه کنید متوجه خواهید شد که اسنپ‌رُز قیمت پایین‌تری از اکو دارد. در واقع اختلاف قیمتی که در نرخ کرایه سرویس‌های اسنپ‌رُز و اکو وجود دارد تخفیفی برای مسافران این سرویس است. به بیان دیگر، مبلغ این تخفیف از جیب راننده خانم کم نمی‌شود و اسنپ آن را با پرداخت مازاد به این عزیزان جبران می‌کند. بنابراین در شرایط برابر درآمد تمامی همراهان زن و مرد یکسان است و این تخفیف تنها برای مسافران در نظر گرفته شده است. به این شکل قصد داریم به کاربران خانمی که تنها در سرویس اسنپ‌رُز فعالیت می‌کنند کمک ‌کنیم تا درخواست‌های سفر بیشتری داشته باشند.

ما در اسنپ تلاش می‌کنیم مثل همیشه توان خود را برای ارائه‌ی هرچه بهتر خدمات به تمامی افراد جامعه به کار بگیریم و همچنان همه‌چیز را از دریچه‌ی انسانیت ببینیم. باشد که در کنار یکدیگر جهان بهتری از برابری بسازیم.

 

اشتراک گذاری: