سپاس از مشارکت شما!

مشارکت شما در طرح کمک به اشتغال مادران کم‌برخوردار با موفقیت انجام شد!

شما می‌توانید تا ۵ مرتبه در این طرح مشارکت کنید و اسنپ از طرف شما مبلغ این مشارکت را به حساب خیریه‌ی کمک واریز می‌کند.

چرا کمک به اشتغال مادران کم‌برخوردار اهمیت دارد؟

در روستاهای محمودآباد، غنی آباد و در کوره‌های آجرپزی خاورشهر ساکنان مختلفی از اقوام ایرانی و افغانستانی در شرایط سخت اقتصادی و معیشتی به سرمی‌برند. طی چند سال اخیر، به دلیل تحولات صنعتی، استفاده از آجر در ساخت‌وساز کاهش پیدا کرده و به تناوب آن تعداد زیادی از کوره‌های آجرپزی غیرفعال شده‌اند. کارگران این منطقه از سویی نگران از دست دادن شغل خود هستند و از سوی دیگر بحران قاچاق و مواد مخدر بسیاری از مردان را در این منطقه درگیر کرده است. تمام این شرایط دست به دست هم داده‌اند تا مادران زیادی در این روستاها به تنهایی و با شرایط سخت اقتصادی بار پرورش کودکان خود را به دوش بکشند.

اسنپ با همکاری موسسه خیریه «کمک» قصد دارد با اجرای طرح اشتغال‌زایی و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار دارای کودک در این مناطق زمینه‌ای برای آموزش و تولید کالاهای بافتنی فراهم کند. همچنین این زنان می‌توانند تولیدات خود را در بازارچه‌های خیریه «کمک» به فروش برسد. با این روش زنان سرپرست خانوار در صورت بیکاری ناشی از عدم تولید آجر و یا در مواقع فراغت می‌توانند ضمن فراگیری آموزش بافت، مواد اولیه‌ مورد نیاز را در محل زندگی خود تحویل گرفته و با هر بار مراجعه نماینده خیریه کالای بافته‌شده را تحویل و حقوق خود را بر مبنای مقدار کار بافته‌شده دریافت کنند. در اجرای این طرح، گروه هدف بدون تردد و خروج از محل زندگی خود مشغول به کار ‌می‌شوند و دستمزد کار خود را دریافت می‌کنند.

گفتنی است، موسسه خیریه کمک به عنوان یک سازمان مردم نهاد مستقل، غیردولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی که خود را موظف به دفاع همه جانبه از حقوق کودکان محروم می‌داند از سال ۱۳۹۳ آغاز به کار کرده و در زمینه تأمین نیازهای اساسی (مادی و معنوی) کودکان و سرپرستان آن‌ها فعالیت می‌کند.

چگونه در نیکوکاری کلاب شرکت کنیم؟

برای مشارکت در طرح نیکوکاری جدید اسنپ کافی است به بخش «اسنپ‌کلاب» در اپلیکیشن بروید و در دسته‌بندی «نیکوکاری» طرح «کمک به اشتغال مادران کم‌برخوردار» را انتخاب کنید. اسنپ به ازای هر ۲۰۰۰ امتیاز ۴ هزار تومان به حساب موسسه‌ «کمک» برای اجرای این طرح واریز می‌کند. کمک به اشتغال افراد دارای معلولیت، حمایت از تحصیل دانش‌آموزان سیستان و بلوچستان و تامین هزینه‌های درمان کودکان بستری طرح‌های دیگر اسنپ در بخش نیکوکاری بوده که با استقبال زیاد کاربران این اپلیکیشن مواجه شده است.