نسخه آنلاین در اپلیکیشن اسنپ فعال شد

نسخه آنلاین

نسخه آنلاین در اپلیکیشن اسنپ فعال شد

همزمان با شیوع کرونا و افزایش نیاز مردم به استفاده از خدمات آنلاین پزشکی، اسنپ با هدف کاهش مراجعات غیر ضروری به مراکز درمانی و کاهش ترددها در سطح شهر امکان دریافت نسخه را به اپلیکیشن خود اضافه کرد.

گام‌های اسنپ برای افزایش دسترسی کاربران به خدمات پزشکی

در طول تاریخ همواره پس از رواج یک همه‌گیری جهانی، تحولات عظیمی در زندگی بشر رخ داده است؛ طاعون، وبا، سارس، ایدز و انواع آنفولانزاها هر کدام شواهدی بر این ادعا هستند. در حقیقت همه‌گیری‌های جهانی (پاندمی‌ها) روند عادی معادلات جهان را به هم می‌ریزند و انسان را وادار به تغییر می‌کنند. کرونا هم از این قاعده مستثنی نیست؛ بیماری‌ای که در مدتی کوتاه تمام دنیا را دربرگرفت و شکل زندگی میلیون‌ها نفر را در سراسر کره زمین تغییر داد. برای مقابله با شیوع این بیماری در جامعه هیچ راهی بهتر از در خانه ماندن افراد بیمار یا افرادی که مشکوک به ابتلا هستند نیست. از طرف دیگر افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند هم بهتر است در منزل بمانند تا احتمال بیماری و عوارضش را به حداقل برسانند.

در شرایط حاضر، مهم‌ترین اولویت سلامت افراد است و باید به دنبال راهکارهای موثر در این زمینه باشیم. استفاده از تکنولوژی برای کمک به درمان از راه دور یکی از این راهکارهاست و اسنپ همزمان با شیوع کرونا در این مسیر قدم برداشته است. اضافه کردن سرویس «پزشک و مشاور» در جهت افزایش دسترسی کاربران به پزشکان متخصص در دوران کرونا اولین گام بود. سپس خدمات پزشکی و آزمایشگاهی به اپلیکیشن اضافه شد تا از مراجعات حضوری به مراکز درمانی کاسته شود و کاربران بتوانند با اطمینان خاطر بیشتری روند درمانی خود را طی کنند. حالا اسنپ در یک گام جدید امکان دریافت نسخه پزشکی را هم به اپلیکیشن خود اضافه کرده است تا کاربران بتوانند پس از مشاوره با پزشک خود در صورت نیاز روند دریافت دارو و یا آزمایش را هم به راحتی تکمیل کنند.

نسخه آنلاین چگونه صادر می‌شود؟

پس از پایان مشاوره در اپلیکیشن اسنپ، پزشکان می‌توانند با توجه به شرح‌حال بیمار و در صورت صلاحدید و نیاز افراد، نسخه دارو، آزمایش و یا سایر اقدامات پاراکلینیکی را برای کاربر تجویز کنند. پیش از صدور نسخه کد تایید یکبار مصرف یا otp برای شماره همراه پزشک ارسال می‌شود و پس از وارد کردن کد و تایید امکان تجویز و ارسال نسخه فراهم می‌شود. سپس کاربران می‌توانند با مراجعه به بخش «پرونده من» نسخه خود را دریافت کنند. نسخه‌های ارسال شده در اپلیکیشن اسنپ مانند نسخه‌های فیزیکی معتبر هستند. تمامی نسخه‌ها با مهر و امضای پزشک تایید و در سربرگ صادر می‌شوند و سپس تصویر نسخه برای کاربر ارسال می‌شود. همچنین ماندگاری نسخه آنلاین امکان دسترسی آسان‌تر کاربران و پزشکان به تشخیص‌های قبلی را هم فراهم می‌کند. گفتنی است برای حفظ حریم خصوصی افراد این نسخه تنها توسط پزشک صادرکننده نسخه و کاربر قابل رویت است.

فرایند تایید و عضویت پزشکان در اسنپ

پزشکان پس از طی یک فرایند دقیق، شامل اخذ اطلاعات هویتی، تطابق مدارک هویتی (کارت ملی و کارت نظام پزشکی)، تطبیق شماره تلفن ثبت‌نامی با شماره ملی فرد و در نهایت مصاحبه در سامانه اسنپ‌دکتر عضو می‌شوند. اطلاعات و مدارک پزشکان در سایت نظام پزشکی تطبیق داده می‌شود و همچنین از طریق سامانه شاهکار مالکیت تلفن همراه و مدارک هویتی پزشک تایید می‌شود. بعد از این مرحله، پزشکان از طریق اپلیکیشن اسنپ می‌توانند با بیماران خود ارتباط برقرار کنند.


دانلود اپلیکیشن اسنپ:

external
external
external
external
external
external

اشتراک گذاری پست

دیدگاه (11)

 • Hassnپاسخ

  برنامه خوب و بسیار کار بردی است .. دسترسی سریع و آسان و مطمعن ‌..
  ممنون از شما

  ۳۰ آذر, ۱۳۹۹ در ۶:۲۷ ب٫ظ
 • حسین زارعیپاسخ

  خیلی کمک به کارهای روزمره شده وبابت کلی چیزهاخیالمون راحت شده

  ۳۰ آذر, ۱۳۹۹ در ۶:۳۳ ب٫ظ
 • موسی الرضا اصغری آزادپاسخ

  کلا نظر مثبتی به اسنپ دکتر دارم به شرطی که عموم مردم از نظر هزینه ویزیت ملاحظه شوند. نسخه آنلاین هم قدم مثبت و موثری هست و این سرویس بهتراست بتدریج به لحاظ کمی و کیفی توسعه یابد همپای سایر سرویس های دیگر برنامک اسنپ.

  ۳۰ آذر, ۱۳۹۹ در ۷:۰۰ ب٫ظ
 • مانلی آرسامپاسخ

  خیلی عالی

  ۳۰ آذر, ۱۳۹۹ در ۷:۰۹ ب٫ظ
 • کریم رافت نیاپاسخ

  اسنپ باید درتمام کارها به کمک مردم بیاید با خدمات ارزان وکیفی وسریع

  ۳۰ آذر, ۱۳۹۹ در ۸:۱۵ ب٫ظ
 • هاشم هاشمیپاسخ

  ایده های جدید عالیه

  ۳۰ آذر, ۱۳۹۹ در ۸:۲۷ ب٫ظ
 • امیر بزم اراپاسخ

  سلام یلداتون فرخنده

  امیدوارم خدمات تون بتونع کمکی کنع به اون دستع از افرادی کع نمی تونند
  به صورت راحت دسترسی به پزشک داشتع باشند

  ۳۰ آذر, ۱۳۹۹ در ۱۱:۴۷ ب٫ظ
 • ابراهیم میثمی نژادپاسخ

  کاری بسیار عالی انجام شده است موفق باشید

  ۱ دی, ۱۳۹۹ در ۸:۱۶ ق٫ظ
 • محمدپاسخ

  بسیار عالی

  ۲ دی, ۱۳۹۹ در ۹:۴۲ ق٫ظ
 • پرپین خسروزادهپاسخ

  سلام، سرویسی همیشه آماده، تمیز، امن،امین و امانتدار، با پشتیبانی عالی و همیشه پاسخگو،

  ۲ دی, ۱۳۹۹ در ۵:۳۴ ب٫ظ
 • سید بهااللهپاسخ

  خیلی عالی و کاربردی

  ۳ دی, ۱۳۹۹ در ۶:۵۷ ب٫ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *