چطور بلیط اتوبوس خود را ارزان‌تر تهیه کنیم؟

خرید ارزان بلیط اتوبوس

همان‌طور که می‌دانید ارزان‌ترین نوع سفر تهیه بلیط اتوبوس و شروع سفر زمینی با اتوبوس خواهد بود. در واقع بلیط اتوبوس در مقایسه با بلیط هواپیما و بلیط قطار ارزان‌تر است و به همین دلیل شما می‌توانید سفری ارزان‌قیمت را با اتوبوس تجربه کنید. حتی برای تهیه بلیط اتوبوس نیز می‌توانید با رعایت برخی نکات، ارزان‌تر از حالت عادی سفر کنید. در این مقاله به طور مفصل توضیح می‌دهیم که چطور بلیط اتوبوس خود را به ارزان‌ترین شکل ممکن خریداری کنید.

۶ مورد از عوامل تأثیرگذار روی قیمت بلیط اتوبوس

افرادی که به طور دائم در حال گشت‌وگذار و سفر هستند، به دلیل گران بودن بیش از حد بلیط هواپیما از سفر با اتوبوس استقبال می‌کنند؛ بنابراین اگر بتوانند بلیط اتوبوس خود را با ارزان‌ترین قیمت ممکن خریداری کنند، به طور حتم خوشحال‌تر نیز می‌شوند؛ اما چطور می‌توان قیمت بلیط اتوبوس را کاهش داد؟

باتوجه‌به اینکه قیمت بلیط‌های اتوبوس در بیشتر پایانه‌ها یکسان است و نرخ مشخص دارد، شاید بر این تصور باشید که تغییر قیمت مشخص‌شده غیرممکن است و ارزان‌ترین نوع سفر تهیه بلیط اتوبوس خواهد بود. درحالی‌که این‌طور نیست و شما با کمی تحقیق و بررسی می‌توانید سفر ارزان‌تری داشته باشید.

برای این که بلیط اتوبوس خود را ارزان‌تر از همیشه و سایر افراد تهیه کنید باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. برخی از مسائل تأثیر مستقیمی روی قیمت بلیط شما خواهد داشت. در بخش‌های بعدی ۶ مورد از عوامل تأثیرگذار روی قیمت بلیط اتوبوس را برای شما شرح می‌دهیم.

۱- زمان خرید بلیط اتوبوس

زمان و فصل مناسب برای خرید بلیط ارزان اتوبوس

به هنگام تعطیلات بیشتر افراد در فکر سفر هستند و بیشتر مقاصد مسافرتی همانند اصفهان، شیراز، مشهد، ساری و غیره متقاضیان زیادی دارند. زمانی که تقاضا زیاد شود، بدون شک قیمت‌ها افزایش می‌یابد؛ زیرا بلیط‌ها تمام می‌شوند و بلیط اتوبوس تا حدودی نایاب می‌شود.

بنابراین اگر قصد دارید به محلی سفر کنید، سعی داشته باشید زمانی به غیر تعطیلات، بلیط خود را خریداری و سفر کنید؛ زیرا در تعطیلات خیلی شلوغ است و این شلوغی و تقاضای بالا تأثیر مستقیمی روی قیمت بلیط اتوبوس شما خواهد داشت.

۲- انتخاب نوع اتوبوس

از دیگر مسائل تأثیرگذار روی قیمت بلیط اتوبوس، نوع اتوبوس منتخب شما خواهد بود. به طور حتم اتوبوس‌هایی که امکانات رفاهی خوبی دارند و از کیفیت بالاتری برخوردار هستند، گران‌تر خواهند بود. برای مثال اتوبوس‌های وی آی پی که صندلی تخت شو و مانیتور دارند، همیشه گران هستند.

به‌طورکلی برای رفع این موضوع و خرید بلیط ارزان اتوبوس می‌توانید در انتخاب نوع اتوبوس خود دقت کنید و یکی از اتوبوس‌های معمولی مقصد مسافرتی خود را در نظر بگیرید و بلیط آن را بخرید. البته این اتوبوس‌ها برای سفر‌های طولانی کمی سخت هستند؛ اما به‌هرحال قیمت مناسبی دارند.

۳- رزرو پیشاپیش صندلی اتوبوس

توجه داشته باشید همیشه ۲ الی ۳ روز باقی‌مانده به تاریخ مشخص تعطیلات بلیط‌های اتوبوس‌ها گران‌تر می‌شوند و حتی ممکن است شما نتوانید بلیطی تهیه کنید؛ زیرا تمام صندلی‌های اتوبوس‌ها خریداری شده است. ازاین‌رو توصیه می‌کنیم حداقل یک هفته قبل از سفر خود بلیط را رزرو کنید.

در این حالت نه به دلیل شلوغی بیش از حد زمان موردنظر، ناراحت و نگران پیدانکردن بلیط خواهید بود و نه اینکه برای خرید بلیط اتوبوس هزینه بالایی پرداخت کنید. بدین ترتیب توصیه می‌کنیم با انتخاب مقصد مسافرتی خود تاریخ مشخصی را در نظر بگیرید و بلیط خود را از قبل رزرو کنید.

۴- خرید بلیط لحظه آخری

خرید لحظه آخری بلیط ارزان اتوبوس

همه ما می‌دانیم بلیط چارتر هواپیما به چه نوع بلیط گفته می‌شود، به بلیط‌هایی که برای آخرین لحظات باقی‌مانده از پرواز قابل خریداری هستند، بلیط چارتر هواپیما می‌گویند. شاید باورتان نشود؛ ولی اتوبوس‌ها نیز چنین شرایطی دارند.

درصورتی‌که طی آخرین لحظات باقی‌مانده به حرکت اتوبوسی که مسافران آن تکمیل نشده است، بلیط آن را بخواهید به طور حتم با قیمت مناسبی روبه‌رو می‌شوید.

توجه داشته باشید برای خرید بلیط اتوبوس ارزان یا باید بلیط خود را از قبل رزرو کنید یا اینکه در آخرین لحظات حرکت اتوبوسی که مسافران آن تکمیل نشده برای خرید دست‌به‌کار شوید. البته این نوع سفر ریسک‌هایی به همراه دارد و ممکن است در لحظات آخر هیچ اتوبوس خالی پیدا نکنید؛ ولی در بیشتر مواقع می‌توانید بلیط اتوبوس خود را در لحظات آخر بخرید.

۵- مسافت و مسیر مقصد

فراموش نکنید اصلی‌ترین عاملی که روی قیمت بلیط اتوبوس شما تأثیرگذار است، مسافت مبدا تا مقصد خواهد بود. بدین ترتیب اگر به دنبال خرید بلیط ارزان اتوبوس هستید سعی کنید به مکان‌هایی بروید که به مبدا شما نزدیک باشند و مسافت کمی بین مبدا تا مقصد وجود داشته باشد.

هر چه مسافت کوتاه‌تر باشد بدون شک هزینه بلیط اتوبوس شما نیز کمتر خواهد بود. پس توصیه می‌کنیم اگر دوست دارید به ارزان‌ترین شکل ممکن سفر کنید، مقصد مسافرتی خود را در کوتاه‌ترین مسافت ممکن در نظر بگیرید و آن را بخرید.

۶- استفاده از تخفیف‌ها

خرید بلیط اتوبوس

در برخی از موارد و زمان‌ها بعضی از پایانه‌ها یا سرویس‌های فروش بلیط اتوبوس همانند سرویس بلیت سفر اسنپ تخفیف‌هایی برای مسافران عزیز در نظر می‌گیرند، پس اگر مسافران بتوانند به‌موقع از این تخفیف‌ها استفاده کنند به طور حتم بلیط اتوبوس خود را با قیمت ارزان‌تری خریداری خواهند کرد.

بهتر است قبل از سفر خود سرویس‌های تهیه بلیط را بررسی کنید و از تخفیفات مطلع شوید. در این صورت با کمک سرویس تخفیف‌های حاضر می‌توانید بلیط مسافرتی خود را به ارزان‌ترین قیمت ممکن تهیه و سفر خود با اتوبوس را به سفری مقرون‌به‌صرفه تبدیل کنید. تخفیف‌های موجود نیز به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند:

  • تخفیف اصلی و واقعی روی قیمت بلیط اتوبوس
  • تخفیف به دلیل انجام خرید‌های زیاد از یک سرویس مشخص
  • تخفیف حاصل از استفاده دائمی از یک سایت یا اپلیکیشن و کسب امتیاز
  • تخفیف پاداش برنده‌شدن در مسابقات مشخص و تعیین شده
  • تخفیف به دلیل دعوت دوستان به سایت یا اپلیکیشن موردنظر

خرید آنلاین بلیط ارزان اتوبوس

باتوجه‌به موارد ذکر شده در بالا، درنگ نکنید و تاریخ سفر خود را در نظر بگیرید و باتوجه‌به عوامل تأثیرگذار در قیمت بلیط اتوبوس برای سفر خود تدارکاتی بچینید. بهتر است بلیط سفر خود را با درنظرگرفتن موارد ذکر شده در این مقاله تهیه و خریداری کنید. در این صورت قیمت بلیط اتوبوس شما کاهش می‌یابد.

فراموش نکنید برای خرید بلیط اتوبوس ارزان می‌توانید به‌صورت آنلاین و اینترنتی نیز دست‌به‌کار شوید و حتی با کمک تخفیف‌های موقتی سرویس بلیت سفر اسنپ، بلیط اتوبوس خود را با قیمت مناسب تهیه و خریداری کنید. در ضمن بد نیست، بلیط اتوبوس خود را از قبل در نظر بگیرید و در شلوغی‌های تعطیلات به فکر خرید بلیط اتوبوس نباشید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *