توصیه‌های بهداشتی برای سفر با قطار

به خاطر شیوع ویروس کرونا توصیه این است که از سفر به شهرهای مختلف پرهیز کنید. برای ترددهای ضروری بین شهری با قطار می‌توانید از سرویس جدید خرید بلیت قطار در اسنپ استفاده کنید. کافی است در سوپراپلیکیشن اسنپ روی سرویس «قطار» بزنید و با مشخص کردن مبدا، مقصد، تاریخ و تعداد مسافران بلیت مورد نظر خود را جست‌و‌جو کنید.در اسنپ شما می‌توانید با خیال راحت بلیت قطار را با مناسبت‌ترین قیمت تهیه کنید.

رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در قطارهای بین شهری

برای اطمینان بیشتر شما می‌توانید از قطارهای رجا استفاده کنید که طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در آن‌ها رعایت شده است. در این قطارها به جز کوپه‌هایی که اعضای یک خانواده در آن مستقر هستند حداکثر ظرفیت کوپه‌ها ۲نفر در نظر گرفته شده است. این فاصله گذاری به طور خودکار هنگام خرید بلیط از طریق درگاه‌های مختلف اعمال می‌شود و هیچ هزینه اضافی بایت صندلی‌های خالی از مسافرین دریافت نخواهد شد. همچنین تمامی پروتکل‌های بهداشتی در قطارها رعایت می‌شود. تمامی کارکنان قطارها مجهز به وسایل حفاظتی همچون ماسک و دستکش هستند. تمامی کوپه‌ها در مبدا و مقصد ضدعفونی می‌شوند. سرویس‌های بهداشتی قبل از حرکت و در طول مسیر به طور مرتب شسته و ضدعفونی می‌شوند.

فراموش نکنید که سلامتی شما اولویت اصلی ماست؛ برای انجام سفر با قطار و حفظ سلامتی خود و دیگران، موارد زیر را حتما رعایت کنید:

۱. پرهیز از سفر در صورت داشتن علایم بیماری مانند گلودرد و تب
۲. رعایت فاصله یک متری با دیگران خصوصا کسانی که علائمی از بیماری (مثل عطسه و یا سرفه ) دارند
۳. همراه داشتن مایع ضدعفونی کننده در طول سفر و شستن مداوم دست‌ها با صابون و یا مایع ضدعفونی کننده حاوی الکل
۴. استفاده از ماسک و دستکش در صورت امکان
۵. پرهیز از تماس دست آلوده با چشم، بینی و دهان
۶. پوشش دهان و بینی هنگام سرفه یا عطسه با دستمال یا آرنج
۷. خوردن غذاهای کاملا پخته
۸. استفاده از پرداخت‌های آنلاین تا حد امکان
۹. ضدعفونی کردن سطوح مختلفی که با آن‌ها در تماسید
۱۰. پرهیز از حضور در نقاط شلوغ