داستان زندگی آهنگسازی که در اسنپ کار می‌کند

داستان زندگی آهنگسازی که در اسنپ کار می‌کند

همه ما پُر از آرزوهای کوچک و بزرگی هستیم که با گذر زمان از بین می‌روند یا برای همیشه باقی می‌مانند. آریا فیاض هم از این رسم زمانه جا نمانده. در ۹سالگی برای اولین بار در تالار وحدت روی سن می‌رود و برای اولین بار ذوق موسیقی در وجودش جان می‌گیرد. برای درس و تحصیل می‌رود سراغ مهندسی متالوژی. این هم کارساز نمی‌شود اما و رویای رسیدن به جایگاهی در حوزه موسیقی را در ذهن او کمرنگ نمی‌کند. این است که تصمیم می‌گیرد هر چه هست را بگذارد و برود سراغ همان رویایی که با گذر زمان هم از بین نرفت. چند سالی را سخت و البته با عشق کار کرد تا مرگ ناگهانی پدر ورق را برگرداند. حالا نوبت به آشفتگی روحی رسیده بود که او را از تمام نُت‌ها و البته آدم‌ها دور کند.

 

از لاکت بیرون بیا!

وقت گرفتاری که می‌رسد، معمولا خانواده درجه یک دست به کار می‌شوند تا باری بردارند. برادر آریا فیاض هم همین کار را کرد. حوالی سال‌های ۹۳ و ۹۴ و میانه‌ روزهای بی‌حوصلگی، آریا را راضی کرد در اسنپ ثبت‌نام کند تا به این بهانه چند ساعتی از خانه بیرون رود و با مردم آشتی کند. چه چیزی بهتر از این؟ آریا روزی ۲ تا ۳ ساعت در اسنپ کار می‌کرد و درخواست‌های سفر را می‌پذیرفت. کم‌کم بنای پخش موسیقی‌های دست‌سازش را در اسنپ برداشت و مسافران هم بنای اظهار‌نظر. آن‌ها درباره موسیقی تازه‌ای که در ماشین پخش می‌شد می‌پرسیدند و آریا فیاض نظرات‌شان را چراغ راه می‌کرد.

 

قصه آدم‌های مختلف

آغاز کار در اسنپ اما شروع داستان تازه‌ای بود که شخصیت‌های بسیاری داشت؛ شخصیت‌هایی که به اعتقاد آریا فیاض در حق‌شان اجحاف زیادی می‌شد چرا که هیچ‌وقت دیده و شنیده نمی‌شدند. از کارمند و کارخانه‌دار سابق گرفته تا دانش‌آموخته‌ی تئاتر و پزشک و استاد دانشگاه همه در ناوگان اسنپ کار می‌کردند؛ همین ایده ساخت قطعه‌ای را در ذهن آریا زنده کرد. تعلق خاطرش به اسنپ باعث شد «ترانه‌ی اسنپ» را با وسواس بیشتری بنویسد و اجرا کند. یک روز از همین روزها آریا فیاض به اسنپ ایمیل می‌زند و خبر از ساخت این قطعه می‌دهد و به این ترتیب آشنایی ما با او شکل می‌گیرد. تولید این قطعه برایش نوعی ادای دین است؛ ادای دین به یک ناجی‌.. آریا فیاض می‌گوید که هر سفر قصه‌ای دارد و آدم‌هایی با نواهای مختلف؛ مادر خوشحال، پدر عصبانی، دانشجوی نگران… او تمام این نواها را می‌شنود و از آن‌ها برای ساخت آثارش الهام می‌گیرد.

اگر شما هم قصه‌ تازه‌ای برای شنیدن دارید می‌توانید به mbd@snapp.cab ایمیل بزنید.

در ویدیوی زیر با این راننده آهنگساز بیشتر آشنا شوید.

اشتراک گذاری پست