همه با هم، برای سلامتِ هم

این روزها یکی از نگرانی‌های همه‌ی ما مراقبت از سلامت خود و دیگران و جلوگیری از ابتلا به ویروس کروناست. ما از همان روزهای آغاز همه‌گیری کرونا تا امروز تلاش کردیم با اقدامات مناسب در مقاطع مختلف امنیت و سلامت‌تان را تامین کنیم.

اجباری کردن ماسک در سفرهای اسنپ اولین اقدام ما برای جلوگیری از انتقال بیماری در سفرهای ضروری بود. در روزهایی که هنوز ماسک زدن در اماکن عمومی اجباری نشده بود، از کاربران مسافر و راننده درخواست کردیم از ابتدا تا انتهای سفر ماسک به صورت داشته باشند و تا جای ممکن فاصله‌ی اجتماعی را حفظ کنند. تا پایان همه‌گیری کرونا ماسک زدن را بیرون از خانه و مخصوصا در سفرهای اسنپی فراموش نکنید.

با پایش سلامت تمام رانندگان اسنپ از طریق همکاری با وزارت بهداشت، مراقبیم کاربران راننده که در ناوگان فعالیت می‌کنند در سلامت کامل باشند. در صورتی که هر کدام از کاربران راننده به بیماری مبتلا شوند، می‌توانند از تسهیلاتی که اسنپ برای حمایت از آن‌ها فراهم کرده، استفاده کنند و در خانه بمانند و در این مدت فعالیت‌شان تا زمان بهبودی کامل متوقف خواهد شد.

گزینه‌ی عدم رعایت موارد بهداشتی را به عنوان یک راه ارتباطی با شما به بخش بازخورد سفر اضافه کردیم تا هر موردی که به نظرتان سلامت‌تان را در سفر به خطر انداخته به ما اطلاع دهید. و در قدم آخر، با ارسال لینک یک نظرسنجی پس از پایان سفر، نظرات شما را برای امنیت بیشتر سفرهای اسنپی جویا شدیم.

حالا بیش از پیش همه‌ی ما به رعایت موارد بهداشتی برای جلوگیری از انتقال بیماری پایبند هستیم و از شما می‌خواهیم برای حفظ امنیت و سلامت در سفرهای اسنپی ما را همراهی کنید و این توصیه‌ها را جدی بگیرید:

۱. در صورت ابتلا به کرونا و یا مشاهده علائم آن سفر نکنید و تا بهبودی کامل در خانه بمانید.

۱. در سفرهای اسنپی برای سلامتی خود و راننده حتما ماسک بزنید. قبل از سوار شدن ماسک را به شکل صحیح به صورت بزنید و در تمام طول سفر آن را روی صورت نگه دارید. اگر در طول سفر از دستمال استفاده می‌کنید، حتما هنگام پیاده شدن آن را همراه خود ببرید و در سطل زباله‌ی دردار بیندازید.

۳. پیش از سوار شدن و پس از پیاده شدن از خودرو دست‌های‌تان را با آب و صابون یا ژل ضدعفونی کننده حاوی الکل تمیز کنید. به هیچ عنوان با دست آلوده چشم‌ها، بینی و دهان‌تان را لمس نکنید.

۴. برای داشتن سفری امن‌تر حتما در صندلی عقب بنشینید. همچنین فراموش نکنید که دست دادن ممنوع است!

۵. هزینه‌ی سفر را آنلاین پرداخت کنید. اسکناس‌ها منشا آلودگی‌ و یکی از راه‌های انتقال ویروس هستند. با پرداخت نقدی سلامت خود و کاربر راننده را به خطر نیندازید.

۶. حتی در فصل سرما، حتما یکی از پنجره‌های ماشین را کمی باز بگذارید تا هوا در جریان باشد. تنفس در مکان‌های بسته و بدون تهویه یکی از سریع‌ترین راه‌های انتقال بیماری است.

۷. در نظرسنجی مربوط به رعایت نکات بهداشتی که بعد از سفر برای‌تان ارسال می‌شود، شرکت کنید. در صورت مشاهده‌ی هر موردی که فکر می‌کنید می‌تواند سلامت افراد را به خطر بیندازد با پشتیبانی تماس بگیرید یا در بخش بازخورد سفر نظرات خود را ثبت کنید.

در یک سال گذشته برای انجام رفت‌وآمدهای ضروری در کنارتان بودیم و شما با رعایت موارد بهداشتی ما را همراهی کردید تا از انتقال هر چه بیشتر بیماری به یکدیگر جلوگیری کنیم. امیدواریم تمام توصیه‌های بهداشتی را جدی بگیرید و تا پایان این همه‌گیری در سفرهای ضروری تلاش برای حفظ سلامت خود و دیگران را یک لحظه هم فراموش نکنید.