حریم خصوصی

رعایت حریم شخصی کاربران برای اسنپ بسیار حائز اهمیت است. در این مستند نحوه‌ی ذخیره‌سازی و استفاده اسنپ از اطلاعاتی که در نتیجه استفاده کاربران از خدمات اسنپ در اسنپ ثبت می‌شود شرح داده شده است.


جمع آوری اطلاعات
اطلاعاتی که شما مستقیما در اسنپ ثبت می‌کنید

بخشی از اطلاعاتی که اسنپ ذخیره می‌کند اطلاعاتی است که شما به صورت مستقیم در فرآیند ثبت نام، ارسال درخواست سفر، تماس با مرکز تماس و یا روش‌های مشابه در سیستم ثبت می‌کنید. این اطلاعات شامل نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره تلفن همراه، شماره تلفن ثابت، آدرس، آدرس پست الکترونیکی و اطلاعاتی از این دست می‌شود.

اطلاعاتی که در نتیجه استفاده شما از سرویس ذخیره می‌شود

علاوه بر اطلاعاتی که شما به صورت مستقیم در سیستم ثبت می‌کنید، برخی از اطلاعاتی که در نتیجه استفاده شما از سرویس تولید می‌شود نیز در اسنپ ذخیره می‌شود. این اطلاعات در زیر شرح داده شده‌اند.

اطلاعات مکانی

هنگامی که شما از سرویس اسنپ استفاده می‌کنید موقعیت مکانی مبدا شما و موقعیت مکانی مقصد شما ذخیره می‌شود. همچنین در طول سفر از طریق برنامه راننده در فاصله‌های زمانی مشخص موقعیت مکانی خودرو ثبت می‌شود.

تراکنش‌های مالی

هنگامی که شما اعتبار حساب کاربری خود در اسنپ را از طریق کارت‌های بانکی افزایش می‌دهید، شماره تراکنش و پیگیری بانکی در اسنپ ثبت می‌شود. لازم به ذکر است اسنپ در فرآیند افزایش اعتبار از طریق کارت‌های بانکی هیچ‌گونه دسترسی به اطلاعات کارت بانکی شما ندارد.

نحوه استفاده از سرویس

اسنپ اطلاعات مربوط به نحوه استفاده کاربران از نرم‌افزار موبایل و سایت اسنپ را ثبت می‌کند. از این اطلاعات برای بهینه‌سازی کیفیت سرویس استفاده می‌شود.

اطلاعات مربوط به دستگاه مورد استفاده و شبکه اینترنت

اسنپ ممکن است اطلاعات مربوط به دستگاهی که شما از طریق آن از سرویس استفاده می‌کنید (تلفن همراه، تبلت و غیره) از جمله نوع دستگاه، سیستم عامل، مشخصات سخت‌افزاری و همچنین اطلاعات مربوط به روش اتصال شما به اینترنت از جمله شبکه 3G، وای‌فای (WiFi) و غیره را ذخیره کند.

استفاده از اطلاعات

اطلاعاتی که در اسنپ ذخیره می‌شود در موارد زیر ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد:

  • ارائه، نگهداری و بهبود کیفیت خدمات
  • برقراری ارتباط بین راننده و مسافر جهت تسهیل فرآیند سفر. به طور مثال راننده می‌تواند با شماره تلفن همراه مسافر برای پیدا کردن مکان دقیق مسافر هنگام سوار شدن استفاده کند.
  • ارتباط اسنپ با مسافر جهت اطلاع‌رسانی
  • شخصی‌سازی سرویس برای هر کاربر شامل ارائه پیشنهادهای ویژه هر کاربر.